cz  de  en  pl 
Úvodní > Volný čas > Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald

Kino Jas Járy Cimrmana je vybaveno moderním zařízením. V září roku 2009 zde Město Tanvald nechalo nainstalovat technologii digitálního kina dle standardu DCI. Zakázku provedla firma AV MEDIA, a.s. Praha. Nyní mohou diváci vidět projekce 2D a 3D filmů dle současných hollywoodských standardů DCI. Úroveň D-Cinema nabízí kvalitnější promítání ve vyšším rozlišení než Full HD. Celková kapacita je 306 míst, přičemž na balkoně najdete 111 a dole 195 křesel. Kino je víceúčelové s možností konání divadelních představení, koncertů, výstav, přednášek a velkoplošného promítání z různých nosičů v digitální kvalitě.

V roce 2019 se uskutečnilo celkem 225 filmových představení, která shlédlo celkem 11.731 diváků, což je průměr cca 52 diváků na jedno představení. Ze zahraničních filmů byla největší návštěvnost na filmech Bohemian Rhapsody (572 diváků), Avengers : Infinity War (372 diváků) a na filmu Jak vycvičit draka 3 (780 diváků). Z českých filmů byla nejúspěšnější filmová komedie Ženy v běhu (1.579 diváků), Poslední aristokratka (466 diváků) a film Přes prsty (214 diváků). Kromě diváků filmových představení přišlo do kina ještě přes 5 tisíc návštěvníků divadelních představení, koncertů, akademií, školních akcí a dětských představení.

V lednu kino navštívila cestovatelka Radka Tkáčiková s cestopisnou přednáškou Východní Indonésie. V únoru se v kině uskutečnilo divadelní představení komedie Hledám milence, značka Spěchá!, které zahrálo Divadlo Artur z Prahy (hráli mimo jiné Michal Kavalčík, Bořek Slezáček, Vlasta Korec, Eva Decastelo). V březnu proběhl v kině koncert známého country zpěváka Jakuba Smolíka se skupinou a uskutečnila se také Expediční kamera 2019 - Mezinárodní filmový festival cestovatelských a dobrodružných filmů z celého světa i domácí produkce. V uplynulém roce se v kině opět konaly koncerty v rámci 63. ročníku Tanvaldského hudebního jara 2019, např. koncert Amael Piano Tria a nebo koncert Klavírního tria Josefa Suka. Na konec přehlídky zahrál v kině soubor Ensemble Martinů s uměleckým přednesem básní Saši Rašilova. V rámci této akce v kině proběhla vernisáž výstavy „Krásy divoké přírody“ Střediska volného času v Tanvaldě. V dubnu a listopadu se uskutečnila oblíbená travesti představení souborů Techtle Mechtle a Kočky. V květnu v kině vystoupila ZUŠ Čelákovice pro naše MŠ a ZŠ s baletním představením Na filmovém festivalu. Ve stejném měsíci kino hostilo známého baviče a herce Miroslava Donutila s jeho zábavným programem Cestou necestou a uskutečnil se také velký koncert Big bandu ZUŠ Tanvald. Městské kino v roce 2019 v červnu opět hostilo Divadlo Járy Cimrmana s představením Vražda v salonním coupé. 

V kině se loni uskutečnila řada školních a dětských pořadů, výchovných koncertů a koncertů místní ZUŠ a Střediska volného času. V říjnu proběhl již 51. ročník mezinárodního soutěžního festivalu Humor v amatérském filmu HAF 2019. V soutěži bylo uvedeno celkem 39 filmů od 36 autorů. V říjnu Tanvald V listopadovém měsíci se v kině uskutečnilo veliké představení ZUŠ Tanvald k 70. výročí založení školy. Vystoupili bývalí i současní žáci hudebního a tanečního oboru. V tomto měsíci se také v kině uspořádala přehlídka Snow Film Fest 2019, který přinesl ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce. Na závěr roku vystoupili v kině s vánočním koncertem populární Kantoři a známá folk-rocková skupina Jarret z Liberce.

Městské kino Jas je mnohoúčelovým kulturním stánkem pro občany všech věkových kategorií z Tanvaldu a širokého okolí.