cz  de  en  pl 
Úvodní > Volný čas > Dění ve sportu

Dění ve sportu

Dění ve sportu

ilustrační foto

Nábor nových členů KBU Tanvald

Nábor probíhá během měsíce září a října vždy v pondělí od 16.30 do 17.30 hodin v malé tělocvičně Masarykovy základní školy, Školní 416.

Vloženo: 03.09.2019
ilustrační foto

Nábor nových členů SOSHIKI

Nábor začíná 2.9.2019 od 17.15 do 18 hodin v přízemí budovy č.p. 589, U Stadionu, Tanvald.

Vloženo: 27.08.2019
ilustrační foto

2. - 3. srpna 2019 »
BOBOVKA CUP vol.7

Máme za sebou další ročník sjezdu v Bikeparku Bobovka v Tanvaldu. Několikaměsíční příprava formálních záležitostí, shánění finančních prostředků a zajišťování lidských zdrojů z řad našich příznivců a kamarádů vyvrcholily čtrnáct dnů před akcí. Následovaly přípravy tratě, jejího okolí a zázemí Základny. Celá naše crew usilovně makala, aby i sedmý ročník byl nezapomenutelným. Za zmínku určitě stojí vybudování nového dřevěného odpalu s pevným dopadem, který vznikl vedle „Lavorku“ v horní polovině trati. Jeho název? „Dej sem ráfek“. Jak název napovídá, nový prvek hned od počátku vyvolával respekt. Díky zapojení všech srdcařů jsme se blížili do finále a ve čtvrtek jsme měli celý bikepark připravený.

Přišel pátek a my mohli přivítat bikery, kteří dorazili potrénovat, a rodiče s dětmi, kteří se přišli zaregistrovat na KIDS RACE vol.2. Po čtvrté hodině odstartoval závod na trailu u základny. O vítězství statečně bojovalo třicet malých závodníků na kolech a odrážedlech, rozdělených do jednotlivých kategorií. V pět hodin bylo dobojováno a následovalo slavnostní vyhlášení se vším všudy, tak jak to bývá i v hlavním sobotním závodě. Jako odměna následovala venkovní diskotéka a originální a vtipné loutkové divadlo Rudy Hancvencla. Závodní den si dle zpětných reakcí užily nejen děti, ale i jejich rodiče.

Bylo ráno 3. 8. 2019, 9:00 hod. Celá pořadatelská crew v počtu 50 lidí byla na svých místech. Vůně našich poctivých „Kladívkovic“ langošů se už tradičně linula kolem Základny a všem příchozím připomněla, že je tu opět legendární Bobovka Cup. Registrace a tréninky jely naplno, předzávodní atmosféra houstla a bikepark se začal zaplňovat fanoušky. Po jedenácté hodině už bylo v riders zóně připraveno na 80 závodníků, včetně pěti statečných žen. Start guru Sláča navodil pro všechny přítomné tu správnou a originální „bobovkovskou“ atmosféru, na kterou se nezapomíná. Po krátkém seznámení s pravidly závodu se mohlo po půl dvanácté odstartovat. Sluncem zalitá stráň Malého Špičáku, stovky podporujících fanoušků, „genius loci“ bývalé bobové dráhy, adrenalin, dlouhé skoky a rychlost přes 60 km za hodinu – to a mnohem více provázelo celé první kolo. Jako každý rok, i letos čekalo na všechny fanoušky podél tratě překvapení, tentokrát v podobě dvou odvážných jednokolkářů a designéra plakátu závodu, který jel na terénním elektroboardu.  Tradičně se hlavní tratí prohnalo i pět mlaďochů pod patnáct let, kteří při pátečním KIDS RACE získali „divokou kartu“.

Po krátké pauze mohlo odstartovat kolo druhé. Kategorie FREE muži a FREE ženy odjely téměř bez problémů, po nich se ale nad Bobovkou zatáhlo nebe a začalo pršet. Déšť neustával a naopak zesílil. Po konzultaci se závodníky kategorií MASTER se z důvodu bezpečnosti rozhodlo o předčasném ukončení závodu. Závěrečný hromadný nezávodní sjezd více jak 30 riderů korytem Bobovky byl určitě nezapomenutelný, jak pro samotné závodníky, tak pro fanoušky podél tratě. Tímto patří od nás všem velký respekt, za to že se nenechali strhnout rivalitou a závodní atmosférou a nedošlo tak k žádným úrazům. Naštěstí podmínky byly pro všechny stejné, časy z prvního kola změřeny, takže nezbylo než vyčkat na přesun všech přítomných k prostoru Základny a dopočítat výsledky. Prudký déšť ustal, zavládla pohoda a my mohli přejít ke slavnostnímu vyhlášení vítězů. 

Jako odměna pro všechny přítomné následovala afterparty v podobě živého vystoupení železnobrodských DWTK (crossover), hradeckých Flashback (punk-hardcore) a našeho Plánu B (bikecore). Kolem Základny opět zavládla rodinná atmosféra, která se opravdu vidí jen málokde.

Bobovka Cup vol.7 je nyní minulostí a my věříme, že si všichni, kdo dorazili do bikeparku, sobotní akci užili na plné obrátky a odnesli si nezapomenutelné zážitky. Děkujeme všem dobrovolníkům a našim příznivcům za nenahraditelnou pomoc. Děkujeme všem partnerům a sponzorům za podporu, bez které by akce podobných rozměrů nemohla vzniknout. Gratulace vítězům a respekt poraženým. Poklona všem, kdo jste přišli podpořit závodníky, bikepark a vůbec celou naši organizaci. Dáváte nám všichni sílu a vědomí, že má smyl to, co děláme.

Za rok zase na Bobovce, protože kdo tu ještě nebyl, jako by nebyl!

Za kolektiv DH-FR racing Tanvald z.s.

Jan Cigler CIGI

Vloženo: 15.08.2019
ilustrační foto

Úspěch fotbalistů Tanvaldska na mezinárodním turnaji v Lubomierzi

První červencovou sobotu odjeli fotbalisté Tanvaldska na tradiční mezinárodní turnaj "O pohár starosty partnerského města Lubomierze", kde se jim tradičně daří. Nezklamali ani letos, ale o vítězství museli tentokrát  bojovat až v závěrečném penaltovém rozstřelu. Družstvo Tanvaldska reprezentovali  hráči: Mucska, Šindelář, Jiříkovský, Vít, Mihálik, Svoboda, Jeřábek a Schmied. V celém turnaji nepoznali hořkost porážky a postupně porazili následující účastníky turnaje těmito výsledky:

Tanvald - KS Staré Jaroszowice    3 : 0,  Tanvald - KS Plawna   2 : 1,  Tanvald - KS Chmielanka Chmieleň  4 : 0,  Tanvald - LKS Czarni Lwówek Slaski    1 : 0.     V posledním turnajovém utkání remizovali s nejtěžším soupeřem - domácím družstvem MKS Stella Lubomierz    2 : 2.   O konečném pořadí rozhodovaly pokutové kopy, které skončily vítězstvím Tanvaldska v poměru  3 : 0 především zásluhou brankáře Dana Mucsky. Nejlepším hráčem výběru Tanvaldska se stal Filip Jeřábek.

Celkové pořadí turnaje :  1. místo      výběr Tanvaldska                       13 bodů

                                        2. místo      MKS Stella Lubomierz                13 bodů

                                        3. místo      KS Staré Jaroszowice                   9 bodů

                                        4. místo      LKS Czarni Lwówek Slaski            6 bodů

                                        5. místo      KS Plawna                                      3 body

                                        6. místo      KS Chmielanka Chmieleň               0 bodů    

Poděkování patří také sponzorům, kteří se podíleli na vítězství fotbalistů Tanvaldska na turnaji v Lubomierzi. Jsou jimi: Město Tanvald, SVČ Tanvald a firma FEEL s.r.o., Tanvald. Zvláštní poděkování pak patří panu Karlu Soldátovi, který účast našeho družstva v tomto "dovolenkovém čase" dokonale zajistil. 

Miroslav Šír

 

Vloženo: 15.07.2019
ilustrační foto

Liga mistrů Jablonecka

Liga mistrů Jablonecka

                V sobotu 8.června byl čtvrtým turnajem na travnatém hřišti v Tanvaldu dohrán 1. ročník Ligy mistrů Jablonecka. Soutěž byla určena pro chlapce a děvčata 5-7 let, tedy ročníků 2012, 2013 a 2014. Jednalo se o hráče začínající, kteří mohli být i neregistrovaní. Zúčastnit se mohl každý, kdo má zájem o fotbal. Pořádající oddíly kluby TJ Jiskra Tanvald, FK Jablonec a FK Velké Hamry organizovala turnaj dle jednoduchých pravidel: utkání tříčlenných týmů se hrála na hřišti 22x16 m se čtyřmi brankami, pro umístění byly rozhodující pouze vstřelené góly.

                Za nádherného počasí se turnaje zúčastnilo celkem 36 borců z výše uvedených klubů a také z Jiskry Mšeno. Účastníci turnaje byli nahodile vylosováni do družstev, za která následně hráli. Největším zpestřením byla možnost nastoupit v dresech takových týmů jako jsou např.: Real Madrid, FC Barcelona, Bayern Mnichov, Juventus Turín, Manchester United, Borusia Dortmund, FC Liverpool, FC Sevilla, Glasgow Rangers a dalších, které byly pro hráče připraveny.

                Turnaj byl odehrán celkem na 6 hřištích, když každé družstvo mělo trenéra z řad rodičů, který poctivě evidoval vstřelené góly. Všichni účastníci turnaje byli na závěr odměněni nezbytnou medailí i sladkou odměnou. Konečné výsledky nebyly při této akci to nejdůležitější, proto je nebudeme uvádět. Podstatou akce byla pouze prezentace fotbalu, jako vhodné volnočasové aktivity již pro děti ve věku od 5 let.

                Celý turnaj trvající téměř 3 hodiny proběhl za skvělé atmosféry, při povzbuzování celých rodin. I nejmenší hráči Jiskry Tanvald – Matěj Švec, Matyáš Rydal, Kuba Neťuka i Kája Gombalová předvedli skvělé výkony. Již od září letošního roku bude soutěž pokračovat šesti podzimními turnaji, na které jsou všichni zájemci srdečně zváni.

Za Jiskru Tanvald: R.Houfek

Vloženo: 11.06.2019
ilustrační foto

Tanvaldsko zvítězilo na turnaji ve Wittichenau

V sobotu 23.3. uspořádali fotbalisté z partnerského města Wittichenau již 22.ročník halového turnaje, kterého se zúčastnilo i vybrané družstvo Tanvaldska. Mezi šesti účastníky bylo také družstvo z Rychnova a další 4 mužstva z místního regionu. Vítězství v turnaji si zaslouženě vybojovalo družstvo Tanvaldska, které zvítězilo ve všech zápasech, ve složení: Žanta, Bělohlávek, Sedlák Marek, Sedlák Jakub, Pipek, Dítě  a Vokuš, společně s trenérem Josefem Bašťovanským. Českou kopanou reprezentovali také velmi dobře fotbalisté z Rychnova, kteří při své první účasti na tomto turrnaji skončili na 2.místě. Nejlepšími střelci byli Jakub Sedlák z družstva Tanvaldska a Míra Procházka z Rychnova.

Konečná tabulka celého turnaje :    1. místo    Tanvaldsko                    15 bodů

                                                         2.místo     Rychnov                        12 bodů

                                                         3.místo     Mittwochsfussballer         6 bodů

                                                         4.místo     Kreidler                            5 bodů

                                                         5.místo     Phanters Erben                4 body

                                                         6.místo     Brischko                            1 bod

Zvláštní poděkování, kromě přímým aktérům ve vítězném družstvu, patří také Městu Tanvald, Středisku volného času Tanvald a firmě FEEL s.r.o., kteří se podíleli jak organizačně tak i sponzorsky.                                                                   Miroslav Šír

Vloženo: 08.04.2019
ilustrační foto

12. ledna 2019 »
7. ročník mezinárodního turnaje v kopané 2019

Druhé sobotní odpoledne v novém roce 2019 patřila sportovní hala v Tanvaldě opět fotbalistům. Uskutečnil se tam 7. ročník mezinárodního turnaje v kopané, kterého se tentokrát zúčastnila  pouze 4 družstva - z partnerského města Wittichenau , Detoa Albrechtice, Špáca tým a Tanvaldsko. Na poslední chvíli se omluvila 2 přihlášená družstva z důvodu nedostatku hráčů, což způsobilo nemalé komplikace především hlavnímu organizátoru celé akce panu Karlu Soldátovi. Operativně se proto rozhodlo o dvoukolovém systému, což představovalo odehrání celkem 12 zápasů. Vzorně a bez udělení karet je všechny odřídil rozhodčí Miroslav Šmíd.

Turnaj byl uspořádán pod patronací Města Tanvaldu a slavnostního vyhlášení výsledků a předávání cen se osobně zúčastnili i vrcholní představitelé města - starosta Mgr. Vladimír Vyhnálek a místostarosta Mgr. Antonín Bělonožník, kteří odměňovali družstva i jednotlivce následovně:

1. místo Tanvaldsko                        15 bodů

2. místo DETOA Albrechtice            12 bodů

3. místo Špáca tým                           6 bodů

4. místo Wittichenau                          3 body

Sestava vítězného družstva: Jiří Věneček, Jaroslav Müller, Otakar Černý, Miroslav Pohořalý, Petr Kučera, Jiří Doležal, Marek Posejpal a Marian Svoboda.

Vybrané osobnosti zúčastněných družstev :

DETOA Albrechtice - Jiří Jón

Špáca tým - Miroslav Procházka

Tanvaldsko - Miroslav Pohořalý

Wittichenau - Michal Dobrík

 

Nejlepší brankář - Jiří Věneček - Tanvaldsko

Nejlepší hráč - Radek Svoboda - DETOA Albrechtice

Nejlepší střelec - Marek Posejpal - Tanvaldsko

 

Velký dík patří všem aktérům této akce za předvedené výkony i vzorné vystupování a také Karlu Soldátovi, který byl hlavním strůjcem hladkého průběhu celého turnaje.

Miroslav Šír

Vloženo: 24.01.2019
ilustrační foto

Nerrox cup 2019

Ve sportovní hale v Tanvaldě se první sobotní odpoledne v letošním roce uskutečnil 1.ročník NERROX cupu 2019 v sálové kopané. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev z našeho okresu, která byla rozdělena o dvou skupin : skupina A : Desná, V.Hamry, dorost Jablonce n.N. a Pěnčín. Skupiina B : Prousek tým, Rychnov, Jiřetín  a Lučany. Po odehrání semifinálových  a zápasů o umístění skončil turnaj následovně:     
1. místo - Desná ve složení : Stanislav Doubek, Michal Pfeifer, Jan Šindelář, Matouš Kubelka, Ondřej Sucharda,        Jindřich Ježek

2. místo - dorost Jablonce n.N.

3. místo -  Jiřetín

4. místo -  Rychnov n.N.

5. místo -  Prousek tým

6. místo -  Pěnčín

7. místo -  Velké Hamry

8. místo -  Lučany n.N.

Řídící komise turnaje, kterou tvořili organizátoři pánové Michal Bělohlávek a Petr Javůrek, vybrala a drobnými věcnými cenami odměnila také nejlepší jednotlivce:  brankář      -  Jan Pivrnec    - Pěnčín

                                                                      hráč v poli -  Jan Maryško   - Rychnov 

                                                                      střelec        -  Michal Pfeifer - Desná   -  7 branek

                                                                      sympaťák   -  Jan Pipek       - Jiřetín 

Výbornými rozhodčími turnaje, kteří odřídili bez problémů  celkem 20 zápasů, byli pánové Míra Šmíd a Ondra Brzobohatý. Všichni spokojeni aktéři i početní diváci se mohou těšit na 2.ročník NERROX cupu, který uskuteční ve sportovní hale 4.1.2020.

Miroslav Šír

 

 

                                                                                                                                     

Vloženo: 09.01.2019
ilustrační foto

NO - KO -KO ve sportovní hale v Tanvaldě

Konec kalendářního roku 2018 patřil v Tanvaldě sportovcům, kteří přijali pozvání hlavního organizátora p. Karla Soldáta, aby předvedli svoje  schopnosti v nohejbalu, košíkové a kopané. 

Turnaje se zúčastnila celkem 4 družstva - Greens, Bača, Klatan a Fotbalisti - která si v jednotlivých sportoních disciplínách  vedla následovně:  Nohejbal :  1. místo - Fotbalisti,  2. místo - Greens,  3. místo - Klatan,  4. místo - Bača

                     Košíková :  1. místo - Klatan ,     2. místo - Greens,  3. místo - Bača ,   4. místo - Fotbalisti

                     Kopaná :    1. místo  - Klatan,     2. místo -  Bača,     3. místo - Greens, 4. místo - Fotbalisti

 

Celkové umístění ve 14. ročníku turnaje NO - KO - KO :   1. místo     Klatan

                                                                                            2. místo    Greens

                                                                                            3. místo    Fotbalisti

                                                                                            4. místo    Bača

Sestava vítězného družstva: Martin Szirti, Jan Kapčiar, Aleš Hudec, Jan Harmanoš, Lukáš Gubík, Petr Indra, Jiří Mikloš, Jiří Kacovský, Miroslav Frydrych a Tomáš Dočekal. Vítězem vloženého závodu "běh s kufrem" se stal Jiří Věneček s družstva Greens. Ke spokojenosti všech přihlížejících i velmi pěkné atmosféře akce přispěla také  skutečnost, že rozhodčími jednotlivých disciplín byli sami hráči, kterým patří rovněž veliký dík. Byli jimi: Miroslav Pohořalý, Jan Harmanoš, Jakub Kozák, Jan Kapčiar, Tomá Dočekal a Michal Bělohlávek.  Všichni účastníci se těší a účast přislibili na 15.ročníku turnaje NO - KO -KO, který je naplánován na konec roku 2019.

Miroslav Šír

Fotografie Jakuba Kozáka zde

Vloženo: 07.01.2019

Mikulášský fotbalový turnaj

První prosincové sobotní odpoledne patřila sportovní hala v Tanvaldě fotbalistům. Fotbalový nadšenec a organizátor  Karel Soldát využil soustředění divizního družstva FK Hořovicko a účastníka jihomoravské I.B třídy Fotbal Jevišovice k uspořádání  Mikulášského turnaje, na který dále přizval také další  družstva z našeho okresu - TJ Desná, Detoa Albrechtice, Pěnčína a tým Prouska. Všech 21 turnajových zápasů výborně odřídil rozhodčí Jakub Smoleňák a po jejich odehrání družstva si družstva vybojovala  následující  pořadí:
 
                                                         1. místo -  FK Hořovicko - B                 16 bodů
                                                         2. místo -  Prousek tým                        10 bodů
                                                         3. místo -  DETOA Albrechtice             10 bodů 
                                                         4. místo -  FK Hořovicko - A                   7 bodů
                                                         5. místo -  TJ Desná                               7 bodů
                                                         6. místo -  Fotbal Jevišovice                   5 bodů 
                                                         7. místo -  Pěnčín                                   4 body
 
O pořadí při stejné rovnosti bodů rozhodovala vzájemná utkání těchto družstev. Celý turnaj proběhl v příjemné sportovní atmosféře, bez zranění a rozhodčí nemusel ani jednou použít kartu, což na podobných akcích  nebývá vždy pravidlem. Nezbývá, než se těšit na podobná sportovní klání, která jsou do sportovní haly v Tanvaldě  naplánována na měsíc leden 2019  - 5.1.  se uskuteční 1.ročník NERROX cupu a 12.1. Mezinárodní turnaj v kopané.  

 

Vloženo: 03.12.2018
 1 z 12 | Další - Nejstarší