Aktuality

Nová turistická linka Liberec - Bedřichov - Josefův Důl - Tanvald

Od soboty 4. července 2020 bude fungovat nová turistické autobusová linka č. 791 z Liberce přes Bedřichov, Hrabětice, Josefův Důl, Albrechtice v Jiz. h. a Desnou do Tanvaldu. Nová linka nahrazuje linku 140 (Liberec – Bedřichov – Hrabětice) a jejím účelem je nejen posílit spojení z Liberce na Bedřichov, ale také nabídnout nové možnosti spojení z Tanvaldska na Bedřichov (a opačně), které doposud chybělo. Jízdní řád ke stažení.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhla jak jinak než zvesela

V neděli proběhl již XV. ročník tradiční spanilé jízdy na počest českého génia Járy Cimrmana. Na startu v Návarově na mostě přes řeku Kamenici u penzionu Rusalka se sešla téměř stovka cyklojezdců v dobových kostýmech. Ti nezapomněli připomenout význam Járy Cimrmana pro zdejší kraj a také uctili památku zakladatelů tohoto veselého putování Jirky Plešingera a Václava Kotka.

Podpora seniorů v době nouzového stavu

Město Tanvald nabízí seniorům či dlouhodobě nemocným osobám, které nejsou schopny si za pomoci rodinných příslušníků či sousedů zajistit nákupy, využít bezplatný dovoz - nákupu potravin, drogistického zboží, hygienických potřeb, léků, roušek a obědů.

load