Aktuality

Informace o změnách jízdních řádů od 30. srpna

Informujeme Vás, že s platností od 30. srpna (termín celostátní změny JŘ), resp. fakticky od 1. září (se zahájením školního roku) bude obnoven provoz veřejné dopravy do podoby platné v období „před koronavirem“, tj. s plnohodnotným obnovením školních spojů. Současně však vchází v platnost několik změn na vybraných linkách. Změny pro oblast Jablonecka a kompletní informace pro Liberecký kraj.

Autokemp s novým názvem

Autokemp Tanvaldská kotlina má nyní nový název Kemp Tanvaldský Špičák. Nový provozovatel kempu se pustil do celkové rekonstrukce areálu a do zlepšení poskytovaných služeb. Těšit se můžete na 3 nová teepee, rodinný apartmán, rekonstruované chatky a hospůdku v novém pojetí. V areálu se nachází půjčovna kol i elektrokol. Pro děti je k dispozici malé dětské hřiště se skluzavkou a trampolínou.

Více na www.tanvaldskyspicak.cz.

Nová turistická linka Liberec - Bedřichov - Josefův Důl - Tanvald

Od soboty 4. července 2020 bude fungovat nová turistické autobusová linka č. 791 z Liberce přes Bedřichov, Hrabětice, Josefův Důl, Albrechtice v Jiz. h. a Desnou do Tanvaldu. Nová linka nahrazuje linku 140 (Liberec – Bedřichov – Hrabětice) a jejím účelem je nejen posílit spojení z Liberce na Bedřichov, ale také nabídnout nové možnosti spojení z Tanvaldska na Bedřichov (a opačně), které doposud chybělo. Jízdní řád ke stažení.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhla jak jinak než zvesela

V neděli proběhl již XV. ročník tradiční spanilé jízdy na počest českého génia Járy Cimrmana. Na startu v Návarově na mostě přes řeku Kamenici u penzionu Rusalka se sešla téměř stovka cyklojezdců v dobových kostýmech. Ti nezapomněli připomenout význam Járy Cimrmana pro zdejší kraj a také uctili památku zakladatelů tohoto veselého putování Jirky Plešingera a Václava Kotka.

load