Aktuální informace

Změny jízdních řádů na některých autobusových linkách

Na vybraných autobusových linkách dojde od 1. září 2019 ke změnám jízdních řádů. Pro oblast Jablonecka jsou změny zde. Kompletní informace pro celý Liberecký kraj jsou k dispozici na webu iidol.cz

22.8.2019 | přečteno 53x | ernest | Celý článek
 

Úspěšná sportovkyně uvítána na radnici

Úspěšná sportovkyně uvítána na radnici

Ve dnech 2. 10. až 20. 10. 2019 probíhaly v australském BRISBANE GLOBAL GAMES (Světové hry).Zúčastnilo se jich 48 států světa.Českou republiku reprezentovala ve stolním tenisu tanvaldská sportovkyně Dita Anderová. Prvních 8 dnů se všichni „mimoaustralští“ aklimatizovali, pak následovaly soutěže. Nejdřív soutěž družstev. Jako členka mezinárodního týmu společně s Francouzkou porazila ve čtyřhře žen Egypt a získala stříbro. Následovala náročná soutěž jednotlivců, ve které postoupila do semifinále. Díky špatné klimatizaci v hale zcela vyčerpaná odcházela připravit se na boj o bronz. Málokdo z přítomných v té chvíli věřil, že se jí to povede. Únava byla převeliká. Jenže ona je bojovnice! Tentokrát s ní byl při soutěžích i její otec a trenér Ota Ander. A tomu se podařilo téměř nemožné. Vitamíny, tekutiny a jeho povzbuzování udělaly své a po pauze mezi zápasy nastoupila nová Dita. Jako by si řekla, pro Francii jsem toho už udělala dost, porazila svoji rivalku a jejich nejlepší hráčku s přehledem 3 : 0 a bronz získala! Pak přišly slzy radosti a gratulace. Vynaložené úsilí v přípravě se zúročilo. Na otázku, jak těžké bylo porazit nejsilnější Francouzku a jaké má nejsilnější zážitky z Austrálie, Dita odpovídá: „Nastoupila jsem rozhodnutá, že tentokrát ji porazím. A podařilo se. Nejvíc na mě zapůsobilo zahájení a zakončení her. Všechno ale pro mě byl silný zážitek. Při předávání medailí jsem byla dojatá.“ Jak vysoko tentokrát medaile byly, hodnotí otec: “Konkurence narůstá s počtem účastníků a tentokrát soutěžilo 48 zemí. Tradičně nejsilnější je Francie. Dita sice v soutěži postupovala, ale špatná klimatizace v hale znamenala vysokou teplotu a vysokou vzdušnou vlhkost. Pro Ditu s nízkým TK pak kolaps. Naštěstí se nám ho podařilo překonat.“ Stříbrná a bronzová medaile Dity byly jedinými vzácnými kovy celé české výpravy. Proto při nástupu k závěrečnému ceremoniálu to byla právě ona, kdo nesl českou vlajku. Ale nebyla to jediná vlajka, kterou v Austrálii nesla. Vlajkou města Tanvaldu prezentovala místo, kde žije a připravuje se na soutěže. Mezi účastníky her pak rozdala upomínkové předměty, které jí tanvaldská radnice věnovala.Od října 2018 do října 2019 v mezinárodních soutěžích vybojovala celkem 2 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Zbývá pogratulovat a popřát hodně úspěchů do budoucna.


 

26.11.2019 | přečteno 72x | ernest | Celý článek
 

Uzavření silnice přes Souš

Na základě předpovědi (ČHMU Ústí nad Labem) sněhových srážek a teplot pod bodem mrazu, bude silnice II. třídy ev.č. 290 v úseku Smědava – Souš (km 20,87 – 28,26) do odvolání uzavřena od soboty 30.11.2019, 00:01 hod.

28.11.2019 | přečteno 73x | ernest | Celý článek
 

Nový zásahový automobil pro hasiče

Nový zásahový automobil pro hasiče

V rámci českopolského projektu obohatil vozový park tanvaldských hasičů supermoderní automobil Scanie P440 B4x4 v hodnotě téměř 10 mil. Kč. Mimo jiné je ve vybavení i zařízení pro řezání vodním paprskem CCS Cobra C 360. Nový vůz zvýší připravenost a vzájemnou součinnost při provádění záchranných a likvidačních prací při řešení mimořádných událostí a krizových stavů vzniklých na Tanvaldsku a v pohraniční oblasti.

6.12.2019 | přečteno 69x | ernest | Celý článek
 

Vánoční koncert folkové skupiny Kantoři

Vánoční koncert folkové skupiny Kantoři

Diváci, kteří téměř zaplnili městské kino JAS Járy Cimrmana, si ve čtvrtek 12. prosince 2019 naplno užili dvouhodinový koncert folkové skupiny Kantoři. Skvělý vánoční program s písněmi z celého světa vtipně doprovázel Jindřich Honzík.

Fotografie zde.

13.12.2019 | přečteno 72x | ernest | Celý článek
 

Technické služby mají nové traktory

Technické služby mají nové traktory

V rámci obnovy vozového parku pořídilo město Tanvald pro Středisko technických služeb 2 nové komunální traktory s nástavbami v ceně cca 5,3 mil. Kč. Traktory dodala společnost MTM Tech s.r.o. a budou sloužit především při zimní údržbě města.

16.12.2019 | přečteno 191x | ernest | Celý článek
 

Stavba geotermální teplárny s elektrárnou

Dne 17.12.2019 proběhlo na Ministerstvu životního prostředí, odboru výkonu státní správy V, se sídlem 1. máje 26, Liberec ústní jednání ohledně stanovení průzkumného území pro zvláštní zásah do zemské kůry za účelem průmyslového využívání tepelné energie zemské kůry v lokalitě Tanvald, které se týká stavby „Hloubkové vrty pro využití geotermální energie Tanvald – geotermální teplárna s elektrárnou“. Bližší informace jsou obsaženy v sekci  „Geotermální elektrárna“.

20.12.2019 | přečteno 107x | ernest | Celý článek
 

Nová odstavná plocha na Souši

Nová odstavná plocha na Souši

Cca 100 parkovacích míst vzniklo u vodní nádrže Souš v Desné, v lokalitě, která se v posledních letech stala vyhledávaným nástupním místem turistických aktivit v Jizerských horách. V minulých dvou zimních sezonách bylo možné za stejný poplatek odstavovat osobní vozidla na louce v těsné blízkosti nové odstavné plochy. Na toto místo se však jezdilo přes první ochranné vodárenského pásmo a znamenalo to každoroční povolovací procesy ze strany všech dotčených orgánů. Proto se město Desná rozhodlo pro odstavnou plochu mimo toto území s tím, že bývalá odstavná plocha na louce již zprovozněna nebude.

K současné odstavné ploše, která byla podél komunikace vpravo, vznikla nově vybudovaná odstavná plocha ve formě dvou nových kaskád. Dolní řada je s možností využití pro celoroční krátkodobé odstavení vozidel a horní řada je určena jen pro zimní parkování. Nově tak v zimní sezoně u přehrady Souš může svá vozidla odstavit kolem 100 turistů. Odstavné plochy jsou zpoplatněny částkou 50,- Kč za den. Pro uhrazení platby jsou zde dva parkovací automaty, z nichž jeden umožňuje klasickou platbu mincemi, druhý platbu bankovní kartou a uživatelé chytrých mobilních telefonů mohou zaplatit pomocí aplikace Clickpark. Po celou zimní i letní sezonu, budou parkujícím návštěvníkům zdarma k dispozici dvě mobilní chemické toalety.

20.12.2019 | přečteno 80x | ernest | Celý článek
 

Předání lezecké stěny do užívání

Předání lezecké stěny do užívání

Na pozvání starosty města Vladimíra Vyhnálka navštívila město Tanvald ve čtvrtek 19. prosince delegace z partnerského města Wittichenau v čele se starostou Markusem Poschem. Za účasti obou starostů a vedení Základní školy Tanvald byla slavnostně předána do užívání lezecká stěna ve sportovní hale na Výšině. Stěna pro bouldering je dlouhá 26 metrů a vysoká téměř 9 metrů. Vybudování stěny financovalo město Tanvald ze svých zdrojů nákladem 1,3 mil. Kč. Od 6. ledna 2020 je možné přihlásit děti na kroužek lezení ve Středisku volného času. Slavnostní otevření s účastí veřejnosti bude v neděli 5. ledna 2020 od 14 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

Více ve fotogalerii.

20.12.2019 | přečteno 92x | ernest | Celý článek
 

Příprava jízdních řádů od 12.12.2021 v Libereckém kraji

K připravovaným změnám jízdních řádů veřejné linkové dopravy, které budou platit od 12. prosince 2021, je možné zasílat připomínky do 15. října 2021:

e-mailem: info@korid.cz

písemně: KORID LK, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec

nebo prostřednictvím webového formuláře.

Návrhy jízdních řádů a popis změn uvádíme zde.

29.9.2021 | přečteno 71x | ernest | Celý článek
 
< předchozí 1 [...] 20 [...] 23 24 další >
load