cz  de  en  pl 

Nabízíme

*Jizerské noviny (zdarma)

Každoročním sezónním pomocníkem, který zodpoví na otázky, kam vyjet na kole nebo na výlet za poznáním, jak zabavit děti, kde jsou nejlepší areály, kde se dá zapůjčit vybavení na kola nebo kdy jsou otevřeny jizerskohorské rozhledny, to jsou turistické noviny Jizerské hory. V IC Tanvald jsou k dostání v českém, německém, anglickém a polském jazyce.

*Krkonošská sezona (zdarma)

Sezónním rádcem pro sousední Krkonoše jsou noviny Krkonošská sezona, kde čtenáři zavítají do minulosti, dozví se tipy na výlety,... Noviny jsou k dostání v českém, německém a polském jazyce.

*Tim (zdarma) - turistický informační magazín

*5+2dny Jablonecko (zdarma) - týdeník vychází každý pátek.

*DVD Spanilá jízda Járy Cimrmana a slavnostní otevření Majáku Járy Cimrman, rozhledny a Muzea Cimrmanovy doby v Příchovicích, 8. ročník ze dne 8.6.2013 (99,-)

*DVD Cyklostezka Járy Cimrmana/Spanilá jízda Cyklostezkou Járy  Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova 13.června 2009 (99,- Kč)

DVD Cyklostezka Járy Cimrmana - záznam z roku 2007, záznam z roku 2008  (99,-Kč)
DVD Cyklostezka Járy Cimrmana - jubilejní pátý ročník z 12.6.2010 (99,-Kč)
DVD Cyklostezka Járy Cimrmana z 11.6.2011 (99,-Kč)

DVD zachycuje průběh dalšího ročníku Spanilé jízdy „po stopách Járy Cimrmana“. Kromě recesistické jízdy v historických kostýmech na kolech všech možných stáří a stavů kamera zabloudí také do kabiny ozubnicové lokomotivy, kde si porozpráví se Zdeňkem Svěrákem, nakoukne do muzea Zubačky v Kořenově nebo na divadelní představení, kterým herci Divadla Járy Cimrmana akci zakončili.

*Tanvaldský zpravodaj (7,- Kč) - vychází každý měsíc, poslední pracovní den v měsíci.

*Smržovský zpravodaj (9,- Kč) - vychází každý měsíc, první pracovní den v měsíci.

DO STÁLÉ NABÍDKY PATŘÍ:

*TANVALD - Město obklopené zelení a horami

2. aktualizované vydání brožury 

*Jednostranné štítky na hůl - Tanvald (30,- Kč) 

Nový štítek je určen pro všechny přátele pěší turistiky a sběratelé turistických štítků. 

*Karta českého turisty (25,- Kč)

Klub českých turistů si pro cestovatele připravil novou sběratelskou aktivitu s názvem Cesty ke hvězdám. Mezi turistické cíle, kde si návštěvníci mohou zakoupit barevnou fotokartu, nově patří také Tanvald. Na takzvané Kartě českého turisty se dočtou o historii města i zajímavých typech na výlety. Milovníci dobrodružství mohou zkusit štěstěnu a zapojit se do pátrání po zakopaném pokladu. Na některých kartách jsou uvedeny indicie, které je k němu zavedou. Bližší informace na webových stránkách www.cestykezvedam.cz.

* Klíč Tanvaldu (50,- Kč)

V roce 2005 oslavil Tanvald 100. výročí povýšení na město a stal se klíčovým místem (číslo 134). Osmicentimetrový číslovaný kovový klíč se znakem města je zároveň potvrzením o navštívení zajímavého místa v České republice, který nelze nikde jinde zakoupit. Po dřevěné turistické známce je to tak další suvenýr, který mohou turisté i místní lidé v Tanvaldě získat. (50 Kč) Klíčová místa mají být v budoucnu rozšířena do ostatních států unie, více informací (www.klicovamista.cz).

*Turistický deník na vizitky (48,- Kč)

Možnost vytvořit si vlastní turistický deník plný fotografických vizitek a razítek z toulek po České republice, se naskýtá milovníkům aktivní turistiky díky novince v IC Tanvald.

*Turistické vizitky (12,- Kč)

  • č. 023 - Tanvald
  • č. 024 - Terezínka
  • č. 166 - Černá Desná
  • č. 110 - Zubačka – ozubnicová trať
  • č. 094 - Tanvaldský Špičák letní i zimní.

*Deník turistických nálepek (129,- Kč)

*Turistická nálepka Tanvald (12,- Kč)

*Turistická píšťalka Tanvald (30,- Kč)

*Zvonek Tanvald (60,- Kč)

*Jizerské hory a Ještěd Mapa turistických deníků (35,- Kč) 

Kde všude se dá zakoupit turistická vizitka, to se jejich sběratelé dozvědí v mapě turistického deníku. Mapu pokrývající oblast Jizerských hor a Ještědu je možno získat také v IC Tanvald.

*Dřevěné pohlednice (27,- Kč)

*Turistická známka Tanvaldu /No.984/ (30,- Kč) 

*Turistická známka Černostudniční hřeben /No. 1360/ (30,- Kč)

*Turistická známka Tanvaldský Špičák /No.33/ (30,- Kč)

Na přání návštěvníků je sběratelská turistická známka Tanvaldský Špičák nově k dostání v tanvaldském infocentru.

*3D a lentikulární pohlednice Jizerských hor a Krkonoš (25 Kč) 

Jizerské hory a Krkonoše na trojrozměrné pohlednici si nyní můžete zakoupitv infocentru Tanvald. Originální pohlednice v prostorovém provedení pochází z dílny firmy Kartografie HP Jičín. Trojrozměrný obraz vzniká vytvořením digitálního modelu terénu. Dojem skutečné reality zvyšuje použití leteckých snímků jako textury.

* Přívěšky ke klíčům

*Velký výběr pohlednic, map, průvodců atd.

*Aktuální jízdní řády, turistické tipy aj.

*Prospekty a publikace s regionální tematikou 

*Suvenýr vydaný k 100. výročí povýšení Tanvaldu na město:  

*Plátěné tašky Tanvaldu (42 Kč)

*Mapa Tanvaldsko (69 Kč)  

Mapa Tanvaldu s čísly popisnými a seznamem ulic, ubytování a stravování, v měřítku 1:7 000. Z druhé strany je turistická mapa (1: 50 000) Jizerské hory a Maloskalsko. Legendy v češtině, němčině a angličtině. Pro Město Tanvald vydal SHOCart,s.r.o. V podobném formátu byly vydané mapy okolních obcí: 

Mapa Smržovka a okolí

*Šláftruňk (159,- Kč) 

Nápoj Kitl Šláftruňk, vyráběný podle tajného předpisu z révového vína, sedmi bylinek a hroznového moštu, nosí jméno legendami opředeného doktora Kittela. Jizerskohorský Faust, jak se mu mezi lidmi přezdívalo, byl podezříván z čarodějnictví a proslul zejména svými novátorskými léčebnými metodami. Kitl Šláftruňk má zklidňující a uvolňující účinky. 

*Kitl Životabudič (159,- Kč)

"Z receptů doktora Kittela" můžete ochutnat další léčivý nápoj. Mediciální sirup na povzbuzení je vyrobený z hroznové šťávy a pěti léčivých bylin. Nápoj má vysoký obsah hroznového cukru a přírodního kofeinu z bylin. Jedna lahev Životabudiče odpovídá cca 20 plechovkám energetického nápoje.

*Kitl Meducínka (159,- Kč)

Medicinární sirup pro období chřipek a nachlazení. 

*Šumavské bylinné (109,- Kč)

Vyrobeno z révového vína odrůdy Modrý Portugal a tajné směsi 12 šumavských bylin. Je vhodné jako digestiv k dobrému jídlu, hořčiny obsažené v bylinách podporují trávení.

*Kitl Medové víno (39,- Kč), 

Díky svému složení a praktickému nerozbitnému balení je Kitl Medové víno vhodné pro chvíle, kdy potřebujete rozproudit krev v těle a zahřát. Oceníte jej například na pěších túrách nebo na lyžích.

*Kitl Medovina (250ml a 500ml) (105,- a 159,- Kč)

*Kitl Syrob bezový , mátový a zázvorový (119,- Kč)

pro přípravu domácích limonád, osvěžující sirup z květů černého bezu

*Pexeso rozhleden (30,- Kč)

*Kvarteto rozhleden (40,- Kč)

*Krasohrátky (víla Izerína, Muhu, skřítek apod) – regionální produkt (120,- Kč)