cz  de  en  pl 
Úvodní > Informace > Infocentrum Tanvald > Nabízené knihy

Nabízené knihy

Kniha Železná dráha v údolí řeky Kamenice (595 Kč)

V roce 2015 oslavila železniční trať ze Železného Brodu do Tanvaldu své 140. výročí. Při této příležitosti vydává Železniční společnost Tanvald knihu věnovanou této lokální trati spojující města, obce a vesničky podél řeky Kamenice.

Kniha Železná dráha v údolí řeky Kamenice má 214 stran a obsahuje na 371 obrázků, které se skládají z dobových pohlednic, nákresů, jízdních řádů, jízdenek, plánků a fotografií. Publikace přibližuje čtenáři plány na výstavbu trati v regionu a její potřebu, samotný vznik a stavbu trati. Přiblíží i jednotlivá období provozu až po současnost, podívá se také na jednotlivé stanice a zastávky, a přiblížíme i vozový park na trati – parní lokomotivy, motorové vozy a dieselové lokomotivy. Ne příliš veselou kapitolou jsou nehody na trati, nevyhneme se tak nehodě na Spálově, od které letos v srpnu uplynulo 25 let. Kniha nabídne čtenáři i tipy na výlet v okolí a na odlehčení jsou zde uvedené i povídky, které se vážou přímo k trati samotné.

Poezie jizerské žuly (398 Kč) 

Fotografická publikace o krásách našich hor. Text: Otokar Simm, fotografie: Jan a Šimon Pikousovi. Česko-německý text.

Ročenka Jizersko-ještědského horského spolku 2014 (160 Kč)

Celkem 359 stran zajímavého čtení, kresby, plánky, fotografie. Kniha je věnovaná jednomu roku putování s Jizersko-ještědským horským spolkem. Dočtete se zde, co všechno rok 2014 spolku přinesl, a co se chystá do budoucna. 

Putování za Štěpánkou 160,-Kč

Drobná knížka tří severočeských autorů poutavým způsobem přibližuje jednu z nejkrásnějších českých rozhleden.

Mimo historie rozhledny zde čtenář najde velmi osobní zpovědi každého z autorů, které se váží k putování po Jizerských horách a ke vztahu ke Štěpánce.