Spolek Zachraňme tanvaldské kostely informuje

Kostel zima

úterý 9. listopadu 2021

Vážení příznivci spolku, rádi bychom Vás informovali o aktuálním dění.

Co se týče prací na krovu kostela sv. Petra a Pavla, tak byly zaměřeny krovy, posouzeno napadení dřevokaznými škůdci a ing. Antoš konstatoval, že i když se to zprvu nezdálo, tak napadení krovu je opravdu katastrofální a těsně před zřícením. Projekt by měl být do konce roku vypracován i s rozsahem nutných oprav.

Zároveň vás všechny zveme k návštěvě tohoto kostela v adventním období. Kostel bude otevřený každou adventní neděli vždy od 14 do 16 hodin. Můžete se při cestě zastavit i na něco teplého na kempu Tanvaldský špičák, který bude mít otevřeno paralelně s kostelem. V kostele budete moci zakoupit kalendáře na rok 2022 s kresbami kostela studentky Adriany Hůlkové. Tento kalendář jsme nechali vyrobit ve spolupráci s městem Tanvald, takže bude k zakoupení i na infocentru Tanvald.

Pracujeme i na výrobě turistické vizitky, která bude k dispozici jak v kostele, tak na recepci kempu Tanvaldský špičák. Zvolili jsme prozatím zimní fotografii od našeho fotografa Petra Poláka, na léto plánujeme letní verzi.

Závěr Adventu bude patřit Svatoštěpánskému benefičnímu koncertu 26.12. v kostele sv. Petra a Pavla od 15.30. Vystoupí operní pěvec Národního divadla Luďek Vele, varhaník Bohuslav Ledl a žák ZUŠ Tanvald František Štěpán. Vstupenky bude možno zakoupit v infocentru Tanvald nebo na evstupenka.cz. Přejeme klidné prožití adventního času.


Spolek Zachraňme tanvaldské kostely


V galerii je program pro advent a titulní stránka nového kalendáře, který je v prodeji v Infocentru Tanvald za 180 Kč.

Spolek Zachraňme tanvaldské kostely

Advent na Horním Tanvaldě

Advent na Horním Tanvaldě

 
Kalendář titulka město

Kalendář titulka město

 
Kostel zima

Kostel zima

 
 
Vytvořeno 9.11.2021 12:51:10 | přečteno 340x | radek.reif
load