T-MOBILE přivede do Tanvaldu superrychlou optickou síť

T mobile logo

Společnost T-Mobile staví optickou síť v rámci celé České republiky a pracuje mimo jiné i na rozšíření pokrytí domácností v Tanvaldu. 

Domácnosti získají přístup ke kvalitním službám – připojení k internetu s rychlostmi až 1 Gb/s a skvělé digitální televizi. Práce na výstavbě optické sítě T-Mobilu v Tanvaldu byly zahájeny na začátku dubna 2020 v oblasti ulic Horská, Jižní, Slunná, Palackého, Sportovní a U Stadionu. Dokončení celého projektu je plánováno na podzim 2020. Generálním investorem celé stavby je společnost T-Mobile Czech Republic a.s. Realizaci stavby provádí společnost TELSPO spol. s r.o. V rámci výstavby optické sítě budou realizovány i přípojky do jednotlivých nemovitostí. Podmínkou realizace přípojky je písemný souhlas vlastníka nemovitosti. Náklady na realizaci jednotlivých přípojek jsou v této fázi plně hrazeny společností T-Mobile. Optické připojení je v současné době nejrychlejším a nejstabilnějším internetovým připojením. Je vedeno speciálními kabely z optických vláken, ve kterých se signál šíří rychlostí světla – proto mají tak vysokou rychlost přenosu. Tato vlákna se používají pro superrychlé připojení k internetu, ale také třeba pro digitální televize (IPTV) s televizním archivem. V porovnání s klasickým (metalickým) telekomunikačním vedením má optická síť řadu výhod. Tou největší je rychlost a stabilita internetového připojení, které je bez omezení objemu stažených dat. S T-Mobile TV navíc můžete sledovat přes 140 programů s možností přetáčení až 7 dní zpětně. Včetně filmových, sportovních, dětských nebo dokumentárních, jako třeba celosvětově oblíbený dokumentární program BBC Earth, který má v češtině pouze T-Mobile.

Tímto se omlouváme občanům Tanvaldu za dočasné omezení při používání komunikací a ostatních veřejných ploch způsobené výstavbou optické sítě. Uděláme maximum pro to, aby toto omezení bylo co nejmenší a trvalo jen po nezbytně nutnou dobu. Věříme, že realizace projektu optické sítě a následná možnost využívání kvalitních služeb společnosti T-Mobile bude pro občany Tanvaldu dlouhodobým přínosem.

Vytvořeno 4.5.2020 | přečteno 129x | ernest
load