• cz 
  • de 
  • en 
  • pl 
Cesta: Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 28.09.2020 (veřejná prostranství)

Dobrý den, dovoluji si upozornit na nefunkční Web kameru Tanvald-Šumburk. Snad ji nepotká stejný osud, jako kameru na "Tanvaldské Kotlině",která byla po poruše zrušena.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Jedná se o technický problém přenosu obrázků z kamery na server správce kamer. Od něho pak obrázky pro náš web přejímáme my. Problém řešíme se správcovskou firmou. Na Tanvaldské kotlině byly kamera odstraněna po dohodě s novým nájemcem.

Nahlášeno: 24.09.2020 (komunikace)

Dobrý den, bylo by prosím možné apelovat na firmu, která kopala internet na Šumburce, aby konečně upravila křižovatku ulic Mánesova a Vítězná do původního stavu. Ten výkop provizorně zadělaný zámeckou dlažbou, která je již vytlučená, hrozí poškozením pneumatik nebo i tlumičů aut. Dále prosím o úpravu před vchodem do domu Mánesova 463, kde firma vykopala beton,ale po zasypání díry, již nevrátila chodník do původního stavu.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. S firmou provádějící největší výkopové práce ve městě za poslední desítky let jsme v každodenním kontaktu a obdobné nedodělky s nimi řešíme a domlouváme nápravu.

Nahlášeno: 23.09.2020 (černé skládky)

foto problému
Dobrý den, včera jsem při procházce kolem Kamenice, zahlédla odpadky v lese. Téměř na konci cyklostezky,mezi železničním mostem a polorozpadlým domkem u kolejí.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Předáno pracovníkům našich technických služeb k řešení.

Nahlášeno: 23.09.2020 (jiné - bez zařazení)

foto problému
Dobrý den, ulice Nad Koupalištěm, již přes rok vykopaná díra na lampu těsně vedle cesty, je hluboká asi 80 cm. Není už vidět, protože na ní roste tráva. Díra je naproti nakloněné lampě. Myslím,že je to nebezpečné jak pro lidi tak zvířata.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Dle sdělení správce veřejného osvětlení zde bude nejpozději do 15.10.2020 instalována nová lampa.

Nahlášeno: 19.08.2020 (jiné - bez zařazení)

foto problému
Dobrý den, jak je možné že pracovník asistent prevence kriminality se může vybavovat s řidičem vozu který zastaví na přechodu pro chodce u infocentra. Pochybení je na straně řidiče ale asistent by měl být uvědomělí a upozornit řidiče na přestupek.Místo toho tam klábosí hodnou dobu. Pokud někdo potřebuje poradit tak ale né na přechodu a ještě k tomu na tak blbém místě u infocentra.

Vyřešeno: 21.09.2020

Děkujeme za podnět. Ano šlo o poskytování informace řidiči - seniorovi. Velitel městské policie celou záležitost s dotyčným asistentem prevence kriminality projednal s tím, že by se případné poskytování obdobné pomoci mělo vykonávat vhodným způsobem .

Nahlášeno: 29.07.2020 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, mám dotaz. Nyní se buduje parkoviště v ulici okružní, tak se chci optat kdy se bude dělat u nás v ulici Radniční 525-528. Plány co vím už jsou dva roky schválené a parkoviště stále nikde. Hlavně u nás parkují i ty co mají parkoviště pod námi a náš panelák pak nemá kam zaparkovat. Jsme snad jediný kde ještě parkoviště žádné nemáme, musí se parkovat na trávě a pak to podle toho vypadá. Děkuji za odpověď

Vyřešeno: 30.07.2020

Děkujeme za podnět. Parkoviště vedle štítové stěny u objektu č.p. 525-528 pod názvem Parkoviště a oprava ulice Slunná bylo vyprojektováno dříve než parkoviště v ulici Okružní. Bohužel, inženýrská činnost pro vydání stavebního povolení je časově náročnější a to z důvodu smluvního zajištění přeložky kabelu nízkého napětí, kterou si dle podmínek zajišťuje přímo ČEZ. Kdežto parkoviště v ulici Okružní bylo z hlediska přípravy projektu jednodušší, a proto je již realizováno. S ohledem na tyto skutečnosti s největší pravděpodobností bude realizace tohoto parkoviště navržena až do rozpočtu města na rok 2021.

Nahlášeno: 28.07.2020 (veřejná prostranství)

Dobrý den, děkuji za nové parkovací místa v ulici Okružní. Vlastně za každé vzniklé parkovací místo zde na sídlišti. Velmi dobře se tu o nás staráte. Nějaký týden řinčení se dá naprosto vydržet, i když to je pro někoho možná nepříjemné. Zimní údržby se nebojte, jsou mnohem horší úseky silniček a jsou také dobře průjezdné. Zeleně je na sídlišti hafo. Pár suchých keřů se dá jednoduše nahradit. Děkujeme!

Vyřešeno: 30.07.2020

Děkujeme za pochvalu. Snažíme se v počtu parkovacích míst alespoň "držet krok" s narůstajícím počtem vozů, které by si majitelé nejraději zaparkovali přímo pod oknem, i když mnohdy mohou parkovat o kousek dál nebo ve své prázdné garáži. Bohužel, trend je neúprostný a počet vhodných ploch pro nové parkovací plochy ( zvláště pak v lokalitě sídliště Šumburk ) ohraničený. Někdy je to o určitém kompromisu s přírodou a zelení. Ale i zde se snažíme za oběť parkování "padlou" zeleň nahrazovat novou výsadbou.

Nahlášeno: 28.07.2020 (autovraky)

Autovrak - naproti vchodu domu Větrná 558 - tmavý Mercedes combi. Vyfouklá pneu, vzadu chybí registrační značka. Vepředu je dolepená - není originál. Bohužel je vůz nešťastně křivě zaparkován, že zasahuje téměř do dalšího parkovacího místa. Tím pádem se další auta nešikovně řadí a parkují mimo vyznačené čáry. Což je velmi nepříjemné.

Vyřešeno: 30.07.2020

Děkujeme za podnět. K uvedenému vozidlu bylo naší městskou policií zjištěno, že se nejedná dle zákona o autovrak a má platnou STK. Majitele jsme upozornili, aby vozidlo zaparkoval řádně.

Nahlášeno: 26.07.2020 (komunikace)

Dobrý den, je normální, že v 6h v sobotu v Okružní začnou skládat nářadí a v 6.30h brousit bruskou? Kdo dohlíží na dodržení klidu a kde byl? Asi spal.. na rozdíl od celé Okružní. Nechť stavební firma dodržuje hodiny. A to asi podélné stání myslíte vážně? Tak to chci vidět zimní údržbu! A když už zničíte stromy a zeleň proč za to neosázíte? Nemyslím v době květu vyrvat keře, přesadit a nezalévat a nechat uschnout. Udělejte si výlet z kanceláře.

Vyřešeno: 28.07.2020

Děkujeme za podnět. Stavební firma SIZ pracuje i v sobotu od 6,00 hod., bohužel se to stalo asi nedopatřením ze strany dělníků, protože bylo dohodnuto, že rušné práce jako je např. řezání se bude provádět až od 7,30 hod. Parkoviště je dozorováno vedoucím odboru rozvoje a komunálních věcí. Pan jednatel v tu chvíli kontroloval jinou stavbu. V okružní ulici bude šikmé parkovací stání, samozřejmě dojde ke ztížení zimní údržby, ale jsou mnohem horší úseky na sídlišti Výšina pro zajišťování zimní údržby a požadavky na parkování narůstají. Podle projektu měly být keře odstraněny, jelikož byly vzhledné a dobře rostlé pokusili jsme se je přesadit a firma je zalila. Toto nestálo žádné finanční prostředky. Bohužel to vypadá, že keře se neudrží, a mrzí nás to, pokud ne letos, tak uvažujeme o určité náhradní výsadbě příští rok. Samozřejmě za příznivých klimatických podmínek. Pan vedoucí stavbu navštěvuje 3x denně.

Nahlášeno: 09.07.2020 (komunikace)

Dobrý den, před několika lety rekonstruovaná lávka přes řeku v ulici U Lávky, je již na několika místech prohnilá. V mezeře mezi fošnami v místě připevnění na spodní konstrukci je fošna tak narušená, že se propadá a z ní vyčnívají hřebíky. Hrozí úraz při chůzi a nebo proražení pneumatiky u vozidel.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Náš pracovník odboru rozvoje a komunálního rozvoje vše prověřil. Oprava (výměna poškozených prkýnek, zřejmě vlivem nepovoleného přetěžování vozidly nepovolené hmotnosti) byla zadána odborné firmě.
 1 z 45 | Další - Nejstarší