• cz 
  • de 
  • en 
  • pl 
Cesta: Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 30.03.2021 (veřejná prostranství)

Děkuji TS Města Tanvald za uklizení a odvoz několika mnoha pytlů různého odpadu prostranství - začátek Ovčí stesky nad rozvodnou směrem k Honvardu - je to odpad který tam nanosí Ti Tanvaldští obyvatelé (předpokládám, že tam nikdo cizí nechodí), kteří chodí opékat a pálit ohně k tomuto místu - prosím ať nám to tam vydrží v této uklizené podobě alespoň do podzima........nebo napořád - je to naše vizitka.

Vyřešeno: 30.03.2021

Děkujeme za pochvalu. Je jasné, že v dnešní těžší době lidé hledají útočiště v přírodě. To s sebou nese i naše "civilizační problémy", kdy ne všichni umíme z volné přírody odnést na místo určení to, co jsme tam pro uspokojení svých potřeb přinesli. O odpadu zanechávaném v přírodě v dnešní době to platí obzvlášť.

Nahlášeno: 09.03.2021 (zeleň)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat u paneláku větrná se kaceji stromy kůly parkovišti. Zatím jen na proti u paneláku u lesika. Nešlo by porazit i ty dva modříny před naším vchodem větrná 558?vim že každá zeleň na sídlišti se cení, ale tyto dva stromy nám tu vždy na podzim když opadavaji ucpavaji auta, máme vždy tak zaneseny auta a vše že by to bylo fajn. Děkuji za vyřízení.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. S vybudováním nového parkoviště proběhne i náhradní výsadba. Je možné, že v této době dojde k pokácení ještě několika jednotlivých stromů. Chápeme, že jehličí z modřínů způsobuje majitelům zaparkovaných aut obtíže.

Nahlášeno: 03.03.2021 (komunikace)

Dobrý den , prosím o řešení situace v ulici Nad Výtopnou. Je to nezpevněná cesta a momentálně zde žijeme jako v oraništi. Bláto po kotníky a projíždějící vozidla nám stříkají bahno na fasády. Ve dvacátém prvním století mi to opravdu nepříjde normální. Nevím jak by se radním líbilo kdyby měli takovýto přístup ke svým nemovitostem.

Vyřešeno: 05.03.2021

Děkujeme za podnět. Letošní zima dala našim místním komunikacím opravdu zabrat. Samozřejmě, že s jarními měsíci dojde i k opravě škod, které v průběhu zimy vznikly. Ne jinak tomu bude i u vámi zmiňované komunikace.

Nahlášeno: 28.02.2021 (komunikace)

Dobrý den.tak tady pročítám připomínky a ještě nikdy jich nebylo tolik.jak je možné,že když byl vedoucím pan Průcha,šlapalo to pěkně a najednou TS nestíhají?Proč?Vždyť ani nebylo letos tolik sněhu jako jindy.V ulici pod Špičákem mám štěrk všechen zase nahrnutý v zahradě a ještě mi polámali keříky,které jsem tam vysadila.nechápu,proč mi s tím traktorem musí jezdit až do zahrady,když naproti je louka.Páni radní.Přijďte se dolů podívat na ty výmoly. Opět se boříme v blátě.Byla jsem se podívat na Šumburku,jak bydlí pan Vyhnálek.Panečku,tam se to šlapalo.Krásně ujetá cesta,žádná sůl.No jo,to bytak hrálo,aby si pan starosta umazal auto.

Vyřešeno: 08.03.2021

Děkujeme za podnět. Letošní zima byla opravdu extrémní a ve srovnání s těmi minulými neporovnatelná. Kdo chce tento fakt vidět, tak ho vidí a snaží se být objektivní. Vzhledem k "problémům", které v dané lokalitě u vaší nemovitosti v posledních letech řešíme a jistě jsme se i snažili vyřešit, si v letošním roce náš vedoucí technických služeb dobře "ohlídal", aby sníh či jiný materiál nehrnul na pozemky jiné, než ve vlastnictví města. Opravu všech místních komunikací po letošní extrémně bohaté na výkyvy počasí a teplot zimě budeme řešit v jarních měsících. Jen na okraj, pan starosta nebydlí v lokalitě Šumburk a určitě by nikoho z nás nenapadlo mu "vyčítat", že se svým vozem jezdí jen tam, kde ho neušpiní... Opak je pravdou.

Nahlášeno: 28.02.2021 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, už delší dobu máme ve městě informační systém VOX. Ovšem až na vyjímky vůbec nefunguje. Je slyšet pouze znělka a to je všechno. Nejsem zdaleka sám, kdo si tohoto problému všímá, protože po konzultaci u několika známých na sídlišti Výšina jsem zjistil, že to vnímají stejně. Mám potvrzeno, že je slyšet u nemocnice, ale např. Radniční, U můstku, atd. je systém nefunkční, což je v dnešní covidové době problém. Jen chci upozornit, že jsem tohle řešil už minulý rok telefonicky, ale moc to nepomohlo. Hodláte s tím konečně něco dělat?

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Jsme si vědomi, že rozhlas nefunguje, jak bychom si představovali. Prvotně se však jedná o varovný systém ochrany obyvatelstva a funkce městského rozhlasu je druhotná - doplňková. Pravdou je, že v tuto těžkou dobu systém využíváme jako rozhlas, tak by bylo vhodné, aby fungoval. Náš odpovědný pracovník již vyzval firmu, která pro nás zařízení spravuje, aby provedla za naší přítomnosti zevrubnou kontrolu a nápravu.

Nahlášeno: 23.02.2021 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den , vznesl jsem dotaz na očkování seniorů od 70let u nás v Tanvaldě . Žádná odpověď , proto se ptám ještě jednou , má to být podle vlády od 1.3.2021 . Děkuji.

Vyřešeno: 23.02.2021

Dobrý den. Z médií víte, že v Libereckém kraji bylo včerejšího dne zpuštěno několik očkovacích center, z nichž nejbližší se nachází ve sportovní hale u jablonecké přehrady. K tomu, aby mohla být otevřena další očkovací místa, tedy i plánované místo v Tanvaldě je nutno, aby byl dostatek očkovací vakcíny. Tomu tak pro tuto chvíli není. Město o zřízení očkovacího místa usiluje a dělá vše pro to, aby naše očkovací místo mohlo být zpuštěno. Nestane se tak do té chvíle, dokud nebude dostatek vakcíny. Jestli tak nastane 1.3.2021 nebo později nejsme schopni v tuto chvíli říci. Všem registrovaným k očkování doporučujeme, aby využili termín a místo, které jim systém určí.

Nahlášeno: 23.02.2021 (veřejný úklid)

Dobrý den, můžete zveřejnit, popř alespoň uvést zimní plán údržby? Váš vyhledávač nic takového nezná. Děkuji

Vyřešeno: 25.02.2021

Plán zimní údržby je zveřejněn na www.tanvald.cz/správa města/nařízení. Je to nařízení 3/2010. Odkaz : https://www.tanvald.cz/userfiles/files/narizeni/NAR1003.pdf

Nahlášeno: 18.02.2021 (jiné - bez zařazení)

foto problému
Prosím o pravidelnou údržbu příjezdové komunikace k panelovým domům v ulici Palackého.Je to jeden led.

Vyřešeno: 18.12.2020

Děkujeme za podnět. I tato komunikace je pravidelně udržována tak, aby byla schůdná a sjízdná. Extrémní výkyvy počasí můžou způsobovat vámi popsaný stav. Ten pak vyžaduje nejenom zvýšené úsilí pracovníků našich technických služeb, ale rovněž toleranci a zvýšenou opatrnost uživatelů komunikací.

Nahlášeno: 18.02.2021 (jiné - bez zařazení)

Zajímalo by mě a asi i více lidí kteří byli nuceni včera i dnes v ranních hodinách jít do města na první vlak a autobus proč nefungovali služby s posypem nebo solení,opět se nedalo jít ani po chodníku natož po silnici a není to poprvé.

Vyřešeno: 19.02.2021

Děkujeme za podnět, na jehož obdobnou variantu jsme již dříve odpovídali. Komunikace a chodníky jsou udržovány v souladu s předpisy, v pořadí a ve lhůtách stanovených plánem zimní údržby. Jen určití jedinci to nevidí a řídí se heslem, když chceš psa bíti, hůl si najdeš! Jsme rádi, že takových vás je minimum a že drtivá většina spoluobčanů je schopna pochopit možnosti lidí zajišťující zimní údržbu a jejich práce si váží..

Nahlášeno: 17.02.2021 (veřejné osvětlení)

Dobrý den, minulý týden jsem vznesla dotaz, který se týkal osvětlení v Raisově ulici. Stále čekám na odpověď. Jak je možné, že na cca 200m je 5 lamp pouličního osvětlení ( od Prašivkových po Jelenovi). radnice má zřejmě dost peněz na vyhazování. Doufám, že mi někdo fundovaně odpoví.

Vyřešeno: 19.02.2021

Děkujeme za podnět. Lampy veřejného osvětlení ve městě i ve vámi popisovaném místě jsou rozmístěny v souladu s příslušnou projektovou dokumentací zpracovanou odborným pracovníkem k tomu oprávněným.
 1 z 50 | Další - Nejstarší