cz  de  en  pl 
Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 20.10.2019 (veřejná prostranství)

Dobrý den, při procházce jsem si všiml uvolněné skruže na pozemku JZD (za Rozvodnou, viz. foto v příloze). Podnět pro technické služby k usazení a zabezpečení. Děkuji

Vyřešeno: 21.10.2019

Děkujeme za podnět. Ze strany pracovníků našich technických služeb "závada" odstraněna.

Nahlášeno: 13.10.2019 (veřejný úklid)

Proč nejsou v Tanvalde kontejnery na kovy - viz foto v příloze. Dale se ptam zda se vubec dezinfikuní kontejnery na smesný odpad.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Město Tanvald má na kovové obaly a drobný kov k dispozici plastové pytle, které si občané mohou vyzvednout na odboru rozvoje a KV na MěÚ Tanvald. Samotný sběr železného šrotu může občan provést odvozem do sběrných surovin. O vámi uváděných nádobách se zatím neuvažuje. Nádoby na směsný odpad se nedezinfikují, žádná vyhláška to neurčuje a ani město nedisponuje potřebným zařízením. V případě nutnosti jsou však kontejnery vyměněny a odvezeny do Liberce do sběrné firmy, kde mají myčku a kontejnery repasují a dále využijí. U nás se po opotřebení nebo zničení nahrazují novými.

Nahlášeno: 06.10.2019 (jiné - bez zařazení)

Tak jsme v sobotu na Českém Šumburku u školy čekali, čekali a čekali, a nikdo si pro náš nebezpečný odpad nepřijel.Je to v podstatě stejné, jako když nám po vichřici nesvítí v lese půl roku světlo, nebo když nám po zimě uklidí silnici od posypu až v květnu. Prostě jsme stranou zájmu.

Řešeno:

Dobrý den, děkujeme za podnět. K "nedojezdu" svozového vozu na Český Šumburk nedošlo z důvodu, že by na vás město zapomnělo. Ale bohužel posádka vozu časově nestíhala obsloužit domluvená stanoviště a poslední dvě, tedy i Český Šumburk, se rozhodla neobsloužit. Po dohodě byl však domluven náhradní svoz nebezpečného odpadu na stanovišti křižovatky ul. Vítězná a Lesní, ten proběhne v sobotu dne 19.10.2019 v 10,00 hod..Následně vůz pojede k vám na Český Šumburk, kde dorazí na stanoviště u školy v 10,10 hod. Ještě jednou se omlouváme za komplikace. Ostatní připomínky s vámi vyřídil pan starosta města.

Nahlášeno: 18.09.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, dne 28.8. pracovníci zprůchodnily cest kolem vody.Ale kmen stromů je hozen do Kamenice,což není úklid.Byl to někdo zkontrolovat? Asi ne, protože kmen rozřezán a cesta je volná.

Vyřešeno: 19.09.2019

Děkujeme za podnět. Strom byl z cesty odstraněn našimi pracovníky po konzultaci s pracovníkem Lesů ČR, na jejichž pozemku se nacházel. Prvořadé bylo zajištění bezpečného zprůchodnění stezky. Bylo vyhodnoceno, že odvoz tohoto mohutného stromu z dané lokality není technicky v našich silách, a proto byl ponechán na místě mimo stezku.

Nahlášeno: 17.09.2019 (veřejný úklid)

Dobrý den, chtěla bych velice pochválit pána co uklízí na sídlišti, velice slušný a vstřícný a pečlivě provádí svojí práci. Myslím si že by jich mohlo být více takových! Když si vezmete každodenní bordel pod mostem a ráno je uklizeno klobouk dolů děkuji za zveřejnění a doufám že se to k pánu dostane. S. K

Vyřešeno: 18.09.2019

Děkujeme za podnět, který potěší nejenom uvedené pracovníka. Jsme rádi, že se najdou lidé, kteří si všimnou i pozitivních věcí, které se podaří. Věřte, že to s tím potřebným každodenním úklidem ve městě není mnohdy jednoduché. Našemu zaměstnanci vaši pochvalu předáme.

Nahlášeno: 09.09.2019 (veřejná prostranství)

Zdravím slyšel jsem že na místě internátu na Výšině vzikne domov pro seniory což samozřejmě chválím protože tím vznikne spoustu nových pracovních míst pro občany Tanvaldu. Kdy bude objekt otevřen?

Vyřešeno: 10.09.2019

Děkujeme za podnět. Město je v kontaktu s investory celé přestavby, která jde zdárně kupředu. Společně i řešíme okolí objektu v návaznosti na bývalý dům bytových služeb. V tuto chvíli předpokládáme, že objekt by měl být uveden do provozu v příštím kalendářním roce. Krom dokončení vnitřních úprav ( i budování nástavby se střechou a okolních úprav včetně parkovacích ploch pro obyvatele), je nutné zajistit energie a vodu pro budoucí obyvatele.

Nahlášeno: 06.09.2019 (veřejné osvětlení)

Dobrý den, chtěla z upozornit, že v ulici Radniční 528 stále nesvítí světla ani u hlavní silnice a když ráno chodím do práce v 4:30 není to moc příjemné chodit po tmě.Děkuji za vyřízení

Vyřešeno: 10.09.2019

Tento týden by již konečně měla být pomocí měřícího vozu ČEZ zjištěna příčina závady a ta následně ve spolupráci s naším správcem veřejného osvětlení i odstraněna.

Nahlášeno: 04.09.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, před časem jsem psal dotaz ohledně možné náhrady papírových sáčků na psí exkrementy za mikrotenové( nejblíž třeba v Albrechticích)Důvod je jasný, do igelitu není problém sebrat hovínko z trávy, sněhu a pod. Do papíru jen tvrdý bobek z asfaltu, jinak je to technicky nemožné...

Vyřešeno: 10.09.2019

Děkujeme za podnět. Vaši argumentaci chápeme. Přesto se domníváme, že každý "pejskař" by si již z domova měl nosit sáček v případě, že jeho pejsek vykoná potřebu a uklidit po něm. Tyto koše by fungovaly jako nadstavba, když sáček zapomeneme nebo pejsek vykoná potřebu víckrát. Koš je prvotně důležitý pro odhození již naplněného obsahu. Všude kolem nás se v rámci ekologie upouští od mikrotenových sáčků. Odběrem těch papírových chráníme nejenom životní prostředí, ale mnohdy i podporujeme jejich výrobce, kteří zaměstnávají sociálně znevýhodněné spoluobčany.

Nahlášeno: 26.08.2019 (zeleň)

Dobrý den, na stezce podél Kamenice je je směrem od Tanvaldu cca 200m před splavem u skály spadlý strom přes cestu.

Vyřešeno: 27.08.2019

Děkujeme za podnět, který se k nám donesl z několika zdrojů. Naši zaměstnanci technických služeb se ho hned v úterý ráno jali odstranit a zajistit tak bezpečný průchod po této hojně využívané stezce. V tuto chvíli je cesta opět průchodná. Díky za dobrou práci.

Nahlášeno: 17.08.2019 (černé skládky)

Dobrý den, dnes jsem si všimla, že v ulici Popelnická, cca 200 m za garážemi je v příkopu vyhozena televize. Nevím, zda je to ve vaší kompetenci toto řešit. Mrzí mě, že jsou mezi námi lidé, kteří si neváží přírody. Děkuji za případné odstranění a odlehčení přírodě.

Vyřešeno: 26.08.2019

Děkujeme za podnět. Občas se stane, že někdo v lese "zapomene", co do lesa nepatří. Většinou se tak stává u vysloužilých předmětů z domácnosti. Naši pracovníci pak předmět dopraví na místo, kam patří a kam ho jistě většinou nezjištěný majitel nesl. Tedy sběrný dvůr ve Žďáře.
 1 z 39 | Další - Nejstarší