cz  de  en  pl 
Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 27.06.2019 (zeleň)

Dobrý den děkujeme za posekání trávy a zprůchodnění cesty před lesem. Obyvatelé z Popelnickě ulice a ulice U lávky.

Vyřešeno: 27.06.2019

Děkujeme za pochvalu. I nám se občas něco povede.

Nahlášeno: 26.06.2019 (zeleň)

Dobrý den, žádáme vás o posekání vysoké trávy na propojovací cestě mezi ulicí U Lávky a Popelnické a také o vyřezání náletových dřevin podél cesty před vstupem do lesa. Po letošní zimě jsou břízky nakloněné do cesty. Děkujeme.

Vyřešeno: 26.06.2019

Děkujeme za podnět. Předáno k vyřízení.

Nahlášeno: 25.06.2019 (veřejná prostranství)

Dobrý den, dnes jsem byl na městskem koupališti. Při placení, jsem nedostal lístek o zaplacení, slečna ve stánku zřejmě pod vlivem alkoholu odmítala zákazníky, se slovy počkejte si, já jsem unavená, voda na to že je otevřené koupaliště krátce je viditelně znečištěna a o bordelu kolem ani nemluvím. Proveřte si prosím provozního, ať si udělá v areálu pořádek děkuji.

Vyřešeno: 28.03.2019

Děkujeme za podnět. Pracovníci našeho odboru rozvoje a komunálních věcí jsou v kontaktu s nájemkyní koupaliště a i oni provádějí namátkovou kontrolu. Stejně tak i hygienici, kteří tento týden na koupališti byli. Oba subjekty vámi sdělené informace a připomínky nepotvrdili. Paní pronajímatelku jsme na vše upozornili. Věříme, že vše bude v pořádku.

Nahlášeno: 13.06.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobry den moc by nás zajímalo z jakého důvodu mám všem co jsme se podepsali nebylo odpovězeno od města kam jsme dávali písemně dvě žádosti.Bude to pomalu rok od podani žádosti.Jednu ohledně lavky a druhou ohledně vodovodniho potrubí. Už takhle tady ma naši ulici U lavky kašlete.Všude se vše vylepšuje a my si tady po zimě musíme i samy zametat veřejnou komunikaci! A to že nám město ani neodpovi na naše žádosti, což má udělat ze zakona, tak to je už docela vrchol.

Vyřešeno: 17.06.2019

Děkujeme za podnět. Na základě podnětu obyvatel z dané části města byla záležitost projednána v radě města. Ta na svém zasedání dne 10.4.2019 pod usnesením číslo 108/7/2019 rozhodla tak, že se žádosti o rozšíření lávky nevyhovuje. 6.5.2019 byla i odeslána příslušná odpověď na adresu paní Peštové. Veřejné osvětlení bude projednáno se správcem VO panem Prusíkem s tím, že on navrhne technickou možnost rozšíření počtu stávajících světelných bodů v daném místě. Pokud se týče údajné žádosti o vodovod, tak tento požadavek město doposud neobdrželo a tudíž ani neprojednávalo.

Nahlášeno: 12.06.2019 (zeleň)

Dobrý den, v oblasti pod Kostelem, Horní Tanvald, bylo několik stomů zasaženo kůrovcem.Jedná se o odstranění suchých a napadených smrků ? Postupuje hodně rychle a je zdrojem nákazy dalších stromů v okolí. Děkuji za odpověd'

Vyřešeno: 12.06.2019

Děkujeme za podnět.O stromech víme. Stromy nejsou na pozemcích města. S jejich vlastníkem jednal pracovník Sú a ŽP pan Petruška. Následně vlastník jednal s odborem rozvoje a KV o případné možnosti využití sousedního pozemku město při odstraňování stromů. Toto mu bude ze strany města umožněno.

Nahlášeno: 07.06.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, městský rozhlas je super věc , ale byl by potřeba dát na sloup kde se kříží ulice Údolní s Brumberskou abychom rozuměli co se hlásí.

Vyřešeno: 17.06.2019

Děkujeme za podnět. Veřejný rozhlas byl vybudován z dotace jako součást integrovaného záchranného systému, jehož prvořadým cílem je informace obyvatel v rámci jejich ochrany před přírodními a jinými pohromami. V současnosti v rámci tzv. udržitelnosti projektu se neuvažuje o jeho rozšíření.

Nahlášeno: 05.06.2019 (jiné - bez zařazení)

V ulici Vnitřní není rozumět hlášení městského rozhlasu.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. V současné době probíhají práce na odstranění závad na veřejném osvětlení, jehož funkčnost či nefunkčnost má přímý dopad na funkčnost hlásičů. Bez funkční lampy nemůže fungovat hlásič umístění pod ní.

Nahlášeno: 03.06.2019 (zeleň)

Dobrý den, kdy prosím hodláte posekat trávu okolo paneláků ve Smetanově ulici, vždyť je tady tráva vysoká, že už nejsou vidět keře. Připadá mi, že se snažíte, aby si alergici a klíšťata co nejvíce užili. Toto se opakuje každý rok.

Vyřešeno: 12.06.2019

Sekání trávy probíhá dle harmonogramu. Současný trend v sekání trávy je v souvislosti se snahou zadržet vodu v krajině malinko odlišný od minulosti. Neznamená to, že bychom trávu na obvyklých místech však nesekali.

Nahlášeno: 27.05.2019 (dopravní značení)

Dobrý den, mám pár otázek. U Školy 561, kam ukazuje toto dopravní značení (viz foto), když tam není SPZ, tak nejde poznat, jestli můžu vedle něj stát, pro které parkovací místo je značka určena a nechápu, proč je tady další parkování pro invalidu, když na podélném parkovišti jsou každý den prázdná dvě místa cca 60 metrů od vchodu. Když je to tedy pro něj daleko, tak se mohou ty dvě místa na podélném parkovišti zrušit. A když už ráno musí APK nebo MP stávat u radnice, bylo by dobré, kdyby dohlédli na to, aby chodci chodili po přechodu a ne deset metrů od něj, když už tam ten přechod je. Děkuji a prosím o odpověď aspoň na e-mail.

Vyřešeno: 31.05.2019

Děkujeme za podnět.Při budování parkovišť dle zákona musí být určitý počet míst vyhrazen pro invalidy, zde to dle počtu parkovacích míst na dvě místa. Co se týče uvedené značky, tak místo je městem vyhrazeno konkrétním osobám, o čemž by měla informovat dodatková cedulka.Ta, bohužel, bude umístěna v nejbližších dnech. Tedy toto vyhrazené místo nesouvisí se zákonným místem pro invalidy. Dle velitele naší městské policie stojí naši strážníci u přechodu z preventivního důvodu při zvýšeném pohybu dětí do školy. Děti přes přechod chodí. Pokud však nějaký dospělý jde mimo přechod z ulice Školní, není v jejich silách za těmi lidmi běhat, když zrovna chodí děti po přechodu.

Nahlášeno: 21.05.2019 (veřejná prostranství)

Dobrý den již delší dobu pozoruji, jak se pečuje o stromy, vysazené U Lesíka 615 - 619. Nejprve uhnil kůl u toho křivého stromku, pak zmizely i ty další kůly. Mám dotaz, když už se něco vysadí (náhradou za pokácené), jestli se o to nemá i pečovat. Ty dřeviny nebyly střihem ošetřeny od zasazení.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Bude napraveno.
 1 z 38 | Další - Nejstarší