cz  de  en  pl 
Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 09.09.2019 (veřejná prostranství)

Zdravím slyšel jsem že na místě internátu na Výšině vzikne domov pro seniory což samozřejmě chválím protože tím vznikne spoustu nových pracovních míst pro občany Tanvaldu. Kdy bude objekt otevřen?

Vyřešeno: 10.09.2019

Děkujeme za podnět. Město je v kontaktu s investory celé přestavby, která jde zdárně kupředu. Společně i řešíme okolí objektu v návaznosti na bývalý dům bytových služeb. V tuto chvíli předpokládáme, že objekt by měl být uveden do provozu v příštím kalendářním roce. Krom dokončení vnitřních úprav ( i budování nástavby se střechou a okolních úprav včetně parkovacích ploch pro obyvatele), je nutné zajistit energie a vodu pro budoucí obyvatele.

Nahlášeno: 06.09.2019 (veřejné osvětlení)

Dobrý den, chtěla z upozornit, že v ulici Radniční 528 stále nesvítí světla ani u hlavní silnice a když ráno chodím do práce v 4:30 není to moc příjemné chodit po tmě.Děkuji za vyřízení

Vyřešeno: 10.09.2019

Tento týden by již konečně měla být pomocí měřícího vozu ČEZ zjištěna příčina závady a ta následně ve spolupráci s naším správcem veřejného osvětlení i odstraněna.

Nahlášeno: 04.09.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, před časem jsem psal dotaz ohledně možné náhrady papírových sáčků na psí exkrementy za mikrotenové( nejblíž třeba v Albrechticích)Důvod je jasný, do igelitu není problém sebrat hovínko z trávy, sněhu a pod. Do papíru jen tvrdý bobek z asfaltu, jinak je to technicky nemožné...

Vyřešeno: 10.09.2019

Děkujeme za podnět. Vaši argumentaci chápeme. Přesto se domníváme, že každý "pejskař" by si již z domova měl nosit sáček v případě, že jeho pejsek vykoná potřebu a uklidit po něm. Tyto koše by fungovaly jako nadstavba, když sáček zapomeneme nebo pejsek vykoná potřebu víckrát. Koš je prvotně důležitý pro odhození již naplněného obsahu. Všude kolem nás se v rámci ekologie upouští od mikrotenových sáčků. Odběrem těch papírových chráníme nejenom životní prostředí, ale mnohdy i podporujeme jejich výrobce, kteří zaměstnávají sociálně znevýhodněné spoluobčany.

Nahlášeno: 26.08.2019 (zeleň)

Dobrý den, na stezce podél Kamenice je je směrem od Tanvaldu cca 200m před splavem u skály spadlý strom přes cestu.

Vyřešeno: 27.08.2019

Děkujeme za podnět, který se k nám donesl z několika zdrojů. Naši zaměstnanci technických služeb se ho hned v úterý ráno jali odstranit a zajistit tak bezpečný průchod po této hojně využívané stezce. V tuto chvíli je cesta opět průchodná. Díky za dobrou práci.

Nahlášeno: 17.08.2019 (černé skládky)

Dobrý den, dnes jsem si všimla, že v ulici Popelnická, cca 200 m za garážemi je v příkopu vyhozena televize. Nevím, zda je to ve vaší kompetenci toto řešit. Mrzí mě, že jsou mezi námi lidé, kteří si neváží přírody. Děkuji za případné odstranění a odlehčení přírodě.

Vyřešeno: 26.08.2019

Děkujeme za podnět. Občas se stane, že někdo v lese "zapomene", co do lesa nepatří. Většinou se tak stává u vysloužilých předmětů z domácnosti. Naši pracovníci pak předmět dopraví na místo, kam patří a kam ho jistě většinou nezjištěný majitel nesl. Tedy sběrný dvůr ve Žďáře.

Nahlášeno: 11.08.2019 (jiné - bez zařazení)

Zajímalo by mě, komu patří, nebo kdo má na starosti pozůstalé trosky stavby bobové dráhy. V některých místech (nad vodárnou) začínají být vlivem eroze dost nebezpečné.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Bývalou bobovou dráhu užívá a udržuje místní DH-FR racing Tanvald jako trať bikeparku. Po dohodě s vedením tohoto spolku dojde k setkání na místě samém a k domluvě na dalším postupu vedoucímu k bezpečnému pobytu v dané lokalitě.

Nahlášeno: 05.08.2019 (veřejné osvětlení)

Dobrý den, již před měsícem jsem upozorňovala,že v ulici Radniční 528 nesvítí pouliční lampa a stále to není opraveno.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. V uvedené lokalitě nesvítily 3 lampy, 2 se nám nouzově podařilo zprovoznit. Bohužel, zde se jedná se o zkrat na vedení, k jehož odstranění potřebujeme přesnou identifikaci místa závady. To určí speciální měřící zařízení v majetku ČEZ,a.s. Máme tuto službu u nich objednanou, ale jsme plně závislí na jejich možnostech nám zařízení poskytnout. Mělo by se tak stát v nejbližších dnech.

Nahlášeno: 29.07.2019 (dětská hřiště)

Dobrý den, chtěl bych poukázat na částečné poškození pyramidy na skateparku u koupaliště. Můj syn se svými kamarády jej hojně navštěvují. Dnes mi sdělil že na uvedené pyramidě jsou volné, povytažené šrouby, které brání bezpečnému užívání rampy. Prosím o kontrolu a případnou opravu, než se někdo zrání. Děkuji.

Vyřešeno: 29.07.2019

Děkujeme za podnět. Naši pracovníci okamžitě vyrazili na místo a šrouby dotáhli a závadu odstranili. Ještě jednou díky....

Nahlášeno: 18.07.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, ptám se kdy se pořádně opraví chodník před BENU Lékárna, kameny se povalují u veřejného osvětlení.

Vyřešeno: 07.08.2019

Děkujeme za podnět. Oprava tohoto frekventovaného místa je prováděna opakovaně. Ne jinak tomu bylo i v těchto dnech.

Nahlášeno: 15.07.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den,chci oznámit že v ulici Radniční 525-528 nesvítí pouliční osvětlení už delší dobu.Dekuji za brzké opravení.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. O uvedené závadě na propojení lamp víme a správce našeho veřejného osvětlení se jí pokouší odstranit.
 1 z 39 | Další - Nejstarší