Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 13.08.2017 (dětská hřiště)

Bohuzel uz pres mesic si nejen nas syn musi hrat na znicene houpacce na "namesti lenochu"...viz foto...Vzhledem k vytizenosti a osazenstvu mistniho hriste asi bude brzy nutna dalsi oprava,ale preci jen,tato atrakce uz by potrebovala napravu

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Omlouváme se, že jsme sami nepřišli na uvedené poničení houpačky, i když minimálně z vaší fotografie je zřejmé, že se zde naši zaměstnanci v poslední době pohybovali (viz posekaná tráva ). U dodavatele hracích prvků jsme objednali za cenu téměř 3.700,-Kč(!!!) novou ulomenou část s úchopy a v nejbližší době závadu odstraníme. Samozřejmě i nás mrzí, že dochází k obdobnému vandalizmu na dětských hřištích, které slouží našim nejmenším dětem.

Nahlášeno: 09.08.2017 (veřejné osvětlení)

Dobrý den, skoro přiloženou fotografii beru jako vtip. Tohle nám svítí do oken ve 23. hodin. 4 halogeny. A rovnou do oken. Ještě v tu dobu je tu slyšet hluk od dělníků. V létě bych večer docela chtěl mít otevřená okna. Jestli mají deadline a nestíhají, ať to nedohání po nocích. Prosím o řešení, a vaše vyjádření. Tohle mi normální nepřijde.

Vyřešeno: 10.08.2017

Děkujeme za podnět. Omlouváme se za vámi popsané potíže. Včerejší večer byl věnován seřízení instalovaného osvětlení. A to je možné pouze za dostatečné tmy. Děkujeme za pochopení.

Nahlášeno: 02.08.2017 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den chci se pozeptat jestli by nešlo uspořádat Tanvaldské sportovní závody s nově otevřeným stadionem.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Předpokládáme, že městský stadion bude předán do užívání ke dni zahájení nového školního roku. Při této příležitosti předpokládáme seznámit veřejnost s novým sportovištěm formou Dne otevřených dveří.

Nahlášeno: 01.08.2017 (dopravní značení)

Dobry den.mohlo by jse instalovat zrcadlo do neprehledne zatacky v ulici u lesika.

Vyřešeno: 08.08.2017

Děkujeme za podnět. Případná instalace zrcadla je po schválení ze strany DI Policie ČR možná. Po konzultaci s odpovědnými pracovníky MěÚ a po vyhodnocení dosavadního provozu na tomto exponovaném místě je zřejmé, že instalace zrcadla by mohla být kontraproduktivní a není vůbec jisté, zda by ji policie odsouhlasila. V celé oblasti sídliště Výšina je povolena maximální rychlost 40km/hod., při jejímž dodržení lze místo bezpečně projet i bez instalovaného zrcadla. A právě případné spoléhání se na odraz v zrcadle by mohlo vést k problémům. Město tedy v této chvíli o instalaci zrcadla v daném místě neuvažuje.

Nahlášeno: 26.07.2017 (zeleň)

Trávy je všude hodně.Někde se ale seká pravidelně a na některá místa se často zapomíná.Na sídlištích se sekalo již minimálně 2x.Na Popelnické na Šumburku ještě ani jednou.Je to jen malý kus plochy,ale je třeba posekat.Většinu plochy přilehlé k domům ,ač se jedná o pozemky města,si obyvatelé udržují sami.TS byly na tuto skutečnost upozorněny-zatím bez odezvy.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Pracovníci našich technických služeb v rámci své plánované činnosti začínají od zítřejšího dne sekat trávu na ostatních veřejných prostranstvích v lokalitě Šumburk. Je tedy pravděpodobné, že v nejbližších pracovních dnech dojde za předpokladu příznivých klimatických podmínek k posekání i vámi zmiňovaných ploch.

Nahlášeno: 24.07.2017 (veřejná prostranství)

Dobrý den, zajímalo by mne, zda je povolená vyfocená stavba, která brání vstupu (a výstupu) z běžně používané cesty ve střední části bývalé bobovky na Malém Špičáku.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Uvedená "stavba" je jednou z překážek na freeriderové trati, kterou spravuje a udržuje místní spolek Dh-Fr Racing Tanvald na základě dohody s majiteli pozemků.

Nahlášeno: 22.07.2017 (dětská hřiště)

Proč ani po 2 měsících není opraven a hlavně zpřístupněn skatepark v České ulici u koupaliště. Nebyla to zbytečná investice, když mládež v období školních prázdnin jezdí na místech, které k tomu nejsou určeny? Kdy bude provedena náprava? V případě,že město Tanvald není schopno zajistit opravu , zajistím opravu po odsouhlasení městem sám.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Bohužel, vaši nabídku nemůžeme přijmout. Skatepark byl vybudován i za pomoci poskytnuté dotace z programu Ministerstva vnitra ČR. Podmínkou přidělení dotace je i udržitelnost projektu po dobu následujících 5 let. Pro nás to znamená, že jsme v rámci opravy museli vyzvat dodavatele prvků, aby zajistil jejich plnou funkčnost a bezpečnost.Firma TEWIKO objednala potřebné desky u výrobce. Jakmile jim přijdou tak nastoupí na opravu. Termín nám každopádně sdělí. Do opětovného předání není možné skatepark otevřít. Bohužel,i nás mrzí,že k vandalismu a poškození překážek došlo v tuto nevhodnou dobu. Děkujeme za pochopení.

Nahlášeno: 17.07.2017 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den,ráda bych věděla proč je již více jak měsíc bez jakéhokoli vysvětlení uzavřen nový areál pro skateboard u koupaliště.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Bohužel, ve skateparku došlo k úmyslnému poškození překážek ze strany neznámého pachatele ( pachatelů ). Celý případ po trestním oznámení vyšetřuje Policie ČR. Ze strany města byla u dodavatelské firmy objednána oprava prvků. Věříme, že se nám do konce prázdnin provoz podaří obnovit.

Nahlášeno: 17.07.2017 (jiné - bez zařazení)

Bude opravdu letos v provozu mestske koupaliste? Tento vikend jsme zadne napusteni vody nezaregistrovali.

Vyřešeno: 19.07.2017

Děkujeme za podnět. Dle sdělení provozovatelky koupaliště je koupaliště otevřené a napuštěné. Těšíme se na vaši návštěvu.

Nahlášeno: 07.07.2017 (dopravní značení)

Dobrý den , chtěl bych upozornit na neúnosnou situaci způsobenou neukázněnými řidiči kteří nerespektují dopravní značení . V místě kde je to na Krkonošské zakázáno , parkují a tím omezují průjezd městem , navíc se toto děje po obou stranách vozovky !!! Myslím, že je to způsobeno i špatným značením dopravními značkami, kdy není vyznačen začátek a konec zákazu . Hlavně začátek je přehlédnutelný . Navíc v období dovolených tento problém narůstá , díky lufťákům kteří si myslí že jsou na vesnici , tak že nemusí nic respektovat .

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Problematika nedovoleného parkování v Krkonošské ulici je městskou policií řešena prakticky každý den. Je pravdou, že tam, kde domluva strážníků nepomohla, muselo být přistoupeno i k tvrdšímu řešení přestupkového jednání. Na možnou nepřehlednost značení upozorníme příslušné orgány, v jejichž gesci je dopravní značení na této mezinárodní komunikaci.
 1 z 22 | Další - Nejstarší