cz  de  en  pl 
Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 06.01.2020 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, Chtěl bych dnes jen poděkovat všem,co se podíleli na výstavbě nové horolezecké stěny ve sportovní hale. Vím,že těch lidí je spousta,proto je nejde všechny jmenovat. Včera jsem byl na zahájení, a bylo to super.. Děti nadšené a šťastné.. A za to díky!! Velký respekt Vám všem.

Vyřešeno: 06.01.2020

Děkujeme za pochvalu. Myslíme si, že stěna včetně včerejší prezentace se opravdu povedly. Věříme, že se stane plnohodnotným obohacením nabídky sportovního vyžití v našem městě.

Nahlášeno: 14.12.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, chtěla bych upozornit na nešvar při parkování na místech, která jsou určena pro postižené občany. Týden co týden na parkovišti v Okružní ulici( kde je jedno místo vyhrazeno pro tyto občany) parkuje na tomto místě automobil, který by tam neměl být a pán, který zde bydlí (chodí o berlích a kartu má za sklem) neustále hledá místo kde zaparkovat. Myslím, že v této nejen předvánoční době bychom měli být k těmto lidem uctivější a spíše jim pomáhat než jim házet klacky pod nohy. Zdravý člověk těch pár metrů může dojít. Děkuji za možnost na toto upozornit.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Městská policie váš podnět prověří.

Nahlášeno: 03.12.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, prosím vedení technických služeb (p. Doležala), aby zajistil řádné školení pracovníků údržby komunikací. Po dnešním poprašku sněhu (3.12.) dopoledne vyjela na sídlišti technika a sypala na vozovku kamínky. Bohužel mají rameno tak nešťastně nastavené, že posyp létal hlavně na zaparkovaná vozidla na parkovišti po levé straně vozovky a dokonce až za ně. Poškození laku na novém voze a běhání kolem škody by opravdu zamrzelo. To, že ten posyp byl vlastně zbytečný, je věc druhá a kdo pamatuje zimy a údržby před léty, ten ví, o čem mluvím. To samé je v létě, pracovníci sekají trávu a postaví se ve směru, že kamínky odletují na auta a dokonce i do přízemních oken paneláku. Díky za nápravu.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Popsané skutečnosti nás mrzí. Panu Doležalovi, vedoucímu technických služeb jsme informaci předali.

Nahlášeno: 02.12.2019 (veřejná prostranství)

Dobrý den, jenom upozorňuji na prorůstající kmínek náletu stromku mezi mřížkami schodiště vedle Infocentra směrem dolů k Bille.Hrozí zakopnutí nebo poškození oblečení při vyhýbání se další osobě. Děkuji

Vyřešeno: 09.12.2019

Děkujeme za podnět. Vyřešeno.

Nahlášeno: 30.11.2019 (veřejné osvětlení)

Asi po dvou měsících co jsme díky autonehodĕ které jsou tu díky špatnému značení pořád,jsme přišly o veřejné osvětlení. Naše děti z ulice U Lávky chodí takhle po tmě do školy !! A kolikrát že školy a kroužků. Nepřijde vám to jako městu vůči dětem a chodcům bezohledné ? Nám tady tedy ano. Doufáme že se dočkáme nového osvětlení pro naši bezpečnost. Předem děkujeme.

Vyřešeno: 02.12.2019

Děkujeme za podnět. Uvedený sloup Vo máme objednaný u jeho výrobce. Okamžitě po dodání bude instalován.

Nahlášeno: 26.11.2019 (jiné - bez zařazení)

Poslední dobou přibývá nesebraných odpadků na sídlišti Výšina.Sbírají se odpadky jen kolem hlavních cest a silnic. V zákoutích ne. Nejhorší je ulice a prostranství,které vede vedle bývalého internátu k nádraží zastávka. Asi je to v lidech, co odpadky sbírají.

Vyřešeno: 02.12.2019

Děkujeme za podnět. Není to v lidech, ale počtem zaměstnanců. Jeden člověk na celé sídliště, ale přesto naše technické služby upozorníme a pokusíme se zajistit nápravu.

Nahlášeno: 25.11.2019 (veřejná prostranství)

Dobrý den, ráda bych poděkovala TS a MÚ Tanvald za vysypání výmolů a kaluží na cestě podél říčky Černá Desná.Dnes jsem to objevila cestou do práce do Desné.Děkuji moc nejen za sebe, ale i za všechny pěšáky směr Desná a zpět.Máme opravdu radost a velmi si vážíme této rychlé akce. Jen škoda, že mne to nenapadlo oznámit dříve. Takže díky a velká pochvala. Iv.A

Vyřešeno: 29.11.2019

Děkujeme za projevení spokojenosti. Jak je psáno u vašeho původního podnětu, cestu chceme opravit komplexně, třeba i za pomoci dotací na opravy a údržbu takovýchto stezek.

Nahlášeno: 18.11.2019 (veřejná prostranství)

Dobrý den, nejprve musím chválit. Chodím ze zdravotních důvodů pěšky do zaměstnání z Tanvaldu do Desné a zpět. Částečně po chodníku ulicí Krkonošská a když prší a auta bezohledně cákají , musím přejít po mostíku u bývalé Elektropragy na cestu podél říčky Černá Desná směrem na Desnou. Ještě minulý týden se po chodníku u rozpadlé a smetištní vily nedalo projít. Zarostlé keře zasahující na chodník bránily pěším projít. Nyní jsou konečně větve ostříhané a chodník průchozí. Velká pochvala. Bohužel pěší stezka do Desné je neprůchozí v místech za teplárnou kolem stavební firmy. Když prší a lidé, kteří chodí do Tanvaldu pěšky ( po chodníku na Krkonošské to fakt nejde, chcete-li dojít nepocákaní) a na procházky, děti do škol , důchodci, pracující v Tanvaldě, cestující na vlak atd. - musí jít zadem kolem vody. Tato cesta je ale plná kaluží a lidé se buď brodí vodou, nebo ťapají okrajem v blátě. Pátým rokem pracuji a docházím do Desné. Každý rok je to stejný problém.V lednu odcházím do starobního důchodu a mohlo by mi to už být jedno, ale je mi líto lidí, kteří nemají kudy projít, takže mi to jedno není .Proto Vás na tento problém upozorňuji a prosím, zda by s tím nešlo něco udělat ( zasypat díry štěrkem, pískem atd.)Deset let jsem chodila pěšky podél Kamenice do Horního Tanvaldu. Stezka je tam bezvadně upravená, krásná procházka. Děkuji

Vyřešeno: 22.11.2019

Děkujeme za podnět. Situaci budeme řešit nejprve okamžitým zásahem. Současně uvažujeme zevrubné opravě této používané stezky.

Nahlášeno: 20.10.2019 (veřejná prostranství)

Dobrý den, při procházce jsem si všiml uvolněné skruže na pozemku JZD (za Rozvodnou, viz. foto v příloze). Podnět pro technické služby k usazení a zabezpečení. Děkuji

Vyřešeno: 21.10.2019

Děkujeme za podnět. Ze strany pracovníků našich technických služeb "závada" odstraněna.

Nahlášeno: 13.10.2019 (veřejný úklid)

Proč nejsou v Tanvalde kontejnery na kovy - viz foto v příloze. Dale se ptam zda se vubec dezinfikuní kontejnery na smesný odpad.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Město Tanvald má na kovové obaly a drobný kov k dispozici plastové pytle, které si občané mohou vyzvednout na odboru rozvoje a KV na MěÚ Tanvald. Samotný sběr železného šrotu může občan provést odvozem do sběrných surovin. O vámi uváděných nádobách se zatím neuvažuje. Nádoby na směsný odpad se nedezinfikují, žádná vyhláška to neurčuje a ani město nedisponuje potřebným zařízením. V případě nutnosti jsou však kontejnery vyměněny a odvezeny do Liberce do sběrné firmy, kde mají myčku a kontejnery repasují a dále využijí. U nás se po opotřebení nebo zničení nahrazují novými.
 1 z 40 | Další - Nejstarší