cz  de  en  pl 
Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 02.02.2020 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, nevím, zda si takto město Tanvald představuje místní rozvoj, ale podporovat "Obchod s chudobou" v prostorách bývalého hotelu Ráj mi nepřijde jako reprezentativní postoj města. Prostory Horního Tanvaldu a Dolní Smržovky jsou neustále znečištěny a o pocitu bezpečí mezi místními ani nemluvě. Zajímalo by mě tedy, zda je alespoň město schopné po těchto nájemnícíh uklízet!

Vyřešeno: 03.02.2020

Děkujeme za podnět. O situaci v bývalém hotelu Ráj jsme informováni. Ve spolupráci se starostou města Smržovka, na jehož katastru se hotel nachází, se situaci kolem udržení veřejného pořádku a dodržování základních pravidel soužití snažíme řešit. V žádném případě však nelze mluvit o tom a ani není legislativně možné,aby město Tanvald podporovalo "Obchod s chudobou" na katastru jiného města... Ani nás však situace v objektu v bezprostřední blízkosti města (hranici tvoří tok řeky Kamenice) netěší a snažíme se ji řešit.

Nahlášeno: 01.02.2020 (veřejná prostranství)

Dobrý den, nebylo by možné dát na hřiště za lesíkem nějaké cedule se zákazem volného pobíhání psů? Je to přeci jen hřiště pro děti a volných luk je okolo dostatek. Chodím tam s dětmi často a ještě se mi snad nestalo, že bychom tam nenarazili na psí exkrementy. Děkuji předem za případné zvážení.

Vyřešeno: 07.02.2020

Děkujeme za podnět. V příslušné Obecně závazné vyhlášce města Tanvald č. 5/2006 o volném pobíhání psů jsou vymezeny místa, kde je povoleno volné pobíhání psů, kdy mezi těmito místy je i ppč. 409/15 kú Tanvald, část Tanvald, kdy dle mapy se jedná o pozemek, na kterém je i zhruba polovina fotbalového hřiště, takže cedule by dle mého bylo složité umístit, pokud bylo míněno fotbalové hřiště. V případě, že bylo míněno malé hřiště s pískovištěm, tak umístění cedule je možné. I když obecně platí, že vše je v lidech, tady v majitelích psů, zda dodržují alespoň ta základní pravidla soužití. Strážníci naší městské policie jejich chování průběžně monitorují.

Nahlášeno: 01.02.2020 (dopravní značení)

Dobrý den, prosím MP o častější kontrolu aut, která stojí na vyhrazených placených parkovacích místech. Stále častěji narážím na auta s jinou SPZ, než je uvedena na příslušné značce. Když už MP projíždí okolo, mohla by také něco zkontrolovat. Děkuji.

Vyřešeno: 03.02.2020

Děkujeme za podnět. Dle sdělení velitele naší městské policie jsou vyhrazená placená parkoviště na rz. průběžně kontrolována. V několika případech majitelé nenahlásili na MěÚ změnu rz. při změně vozidla, to se v současné době napravuje. V případě, že někomu na vyhrazené placené místo zaparkuje vozidlo někdo jiný, tak majitelé MP sami volají.

Nahlášeno: 21.01.2020 (komunikace)

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat z jakého důvodu je v zimě neudržován v Tanvaldě úsek komunikace Wolkerova (od křižovatky Wolkerova-Na Balkáně) nahoru? Komunikace se pouze pluhuje. Mohla bych se zeptat na důvod proč se zde nesype nebo nesolí? Chodím tudy 2x denně ke garáži, velmi často je tento úsek pokryt ledem, nejenomže je to nebezpečné pro chůzi, ale ani autem by se mně sjet ze svahu dolů nechtělo. Nevadí to jenom mně, ale i lidem, kteří tam trvale bydlí. Předem děkuji za odpověď.

Vyřešeno: 03.02.2020

Děkujeme za podnět. Řešeno ve spolupráci s pracovníky našich technických služeb.

Nahlášeno: 19.01.2020 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, dne 17.1.2020 byli instalovány zábrany k popelnicím na sídlišti,přesněji u větrná 559. Jako nápad to není špatné ale ten kdo toto instaloval,tak nemá zdravého rozumu. Nejprve ty popelnice měli být posunuty cca o 1 metr výše aby tak neblokovali část parkovacího místa. Takto je toto parkovací místo zabráno popelnicí a nějakou zábranou. To se pak nemůžeme divit že lidé parkují auta na trávníku atp. když se tu takto nesmyslně blokuje parkovací místo.

Vyřešeno: 20.01.2020

Děkujeme za podnět a všímavost. S umístěním kontejnerů v tomto místě i tímto způsobem se samozřejmě nepočítá. Budou odstraněny.

Nahlášeno: 18.01.2020 (jiné - bez zařazení)

Na Kotlinu tento týden kdosi "uklidil" pneumatiky. Tak

Vyřešeno: 20.01.2020

Děkujeme za všímavost. Občas se nám stává, že někdo i takovýmto nevhodným způsobem se zbaví svého odpadu. Na pak nás je, aby pracovníci našich technických služeb vynaložili energii na jeho "druhotnou" likvidaci. Jsme rádi, že se tak nechovají všichni lidé ve městě a třeba i ty pneumatiky odvážejí tam, kam mají, tedy do míst zpětného odběru.

Nahlášeno: 09.01.2020 (jiné - bez zařazení)

Dobry den.Chci se zeptat zda se vam zda normalni zvednout poplatek za vyhrazené misto na parkování o 8tisic na rok tj.na 12tisic ročně.Ukázková zlodějna.12 tisic za nic jen za kus asfaltu u baraku kde bydlim uz nejakej patek.Co se sleduje navýšením ceny nevím.Nová parkoviště nastavíte tak nechapu tuhle cenu.

Vyřešeno: 20.01.2020

Děkujeme za podnět. Nová cena vyplynula z provedeného průzkumu v okolních městech. Většina měst vyhrazené parkovací místa za poplatek vůbec nezřizuje, pouze v Jablonci nad Nisou lze místo získat, ale to pouze v okrajových částech nikoli v centru nebo na sídlištích, a to za částku 12.000,- Kč/rok. Dále pak pouze Jilemnice takováto místa zřizuje za 10.000,- Kč/rok. Původní poplatek byl vzhledem ke své výši neadekvátní, vyhrazené parkovací místo vycházelo na necelých 11,- Kč/den. Není také pravda, že město nestaví nová parkoviště, v posledních letech byla zbudována parkoviště v Radniční ulici, ve Větrné v Mánesově, u č.p. 552, rozšíření počtu parkovacích míst v ulici Smetanova. V současné době se vypracovávají projektové dokumentace na další nová parkoviště, které by město chtělo realizovat.

Nahlášeno: 06.01.2020 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, Chtěl bych dnes jen poděkovat všem,co se podíleli na výstavbě nové horolezecké stěny ve sportovní hale. Vím,že těch lidí je spousta,proto je nejde všechny jmenovat. Včera jsem byl na zahájení, a bylo to super.. Děti nadšené a šťastné.. A za to díky!! Velký respekt Vám všem.

Vyřešeno: 06.01.2020

Děkujeme za pochvalu. Myslíme si, že stěna včetně včerejší prezentace se opravdu povedly. Věříme, že se stane plnohodnotným obohacením nabídky sportovního vyžití v našem městě.

Nahlášeno: 14.12.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, chtěla bych upozornit na nešvar při parkování na místech, která jsou určena pro postižené občany. Týden co týden na parkovišti v Okružní ulici( kde je jedno místo vyhrazeno pro tyto občany) parkuje na tomto místě automobil, který by tam neměl být a pán, který zde bydlí (chodí o berlích a kartu má za sklem) neustále hledá místo kde zaparkovat. Myslím, že v této nejen předvánoční době bychom měli být k těmto lidem uctivější a spíše jim pomáhat než jim házet klacky pod nohy. Zdravý člověk těch pár metrů může dojít. Děkuji za možnost na toto upozornit.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Městská policie váš podnět prověří.

Nahlášeno: 03.12.2019 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, prosím vedení technických služeb (p. Doležala), aby zajistil řádné školení pracovníků údržby komunikací. Po dnešním poprašku sněhu (3.12.) dopoledne vyjela na sídlišti technika a sypala na vozovku kamínky. Bohužel mají rameno tak nešťastně nastavené, že posyp létal hlavně na zaparkovaná vozidla na parkovišti po levé straně vozovky a dokonce až za ně. Poškození laku na novém voze a běhání kolem škody by opravdu zamrzelo. To, že ten posyp byl vlastně zbytečný, je věc druhá a kdo pamatuje zimy a údržby před léty, ten ví, o čem mluvím. To samé je v létě, pracovníci sekají trávu a postaví se ve směru, že kamínky odletují na auta a dokonce i do přízemních oken paneláku. Díky za nápravu.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Popsané skutečnosti nás mrzí. Panu Doležalovi, vedoucímu technických služeb jsme informaci předali.
 1 z 41 | Další - Nejstarší