• cz 
  • de 
  • en 
  • pl 
Cesta: Úvodní > Aktuality > Aktuální informace
Turistický portál na adrese www.tanvald.eu.

Z města a MěÚ

Upozornění pro poplatníky místních poplatků za odpady a ze psů

Lhůta splatnosti druhé splátky poplatku je 30. září.  Poplatníků, kteří uhradili poplatek jednorázově, se tato lhůta samozřejmě netýká. Polovina sazby poplatku za odpady je 330 Kč. Pro platbu prosím použijte stejné platební údaje, jako u první letošní splátky. Složenky nebudou plošně rozesílány.

Vloženo: 22.09.2021

Oznámení o místě a době konání voleb do Parlamentu České republiky

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční:

v pátek dne 8. října 2021 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a

v sobotu dne 9. října 2021 od   8.00 hodin do 14.00 hodin.

Volební okrsky - zde

Vloženo: 21.09.2021
ilustrační foto

Upozornění pro občany - voliče

Dne 2. srpna 2021 nabyl účinnosti nový zákon o občanských průkazech (269/2021 Sb.), dle kterého již není možné vyhotovit občanský průkaz bez strojově čitelných údajů pro uplatnění volebního práva. Ten bylo možné podle starého zákona vyhotovit přímo i ve dnech konání voleb. Proto doporučujeme všem voličům, aby si včas zkontrolovali platnost svého občanského průkazu. 

O vydání nového občanského průkazu je nutné požádat nejpozději 30 dnů přede dnem konání voleb, aby bylo možné tento doklad včas vyzvednout. 

Po příchodu do volební místnosti musí volič prokázat svou totožnost a státní občanství ČR těmito doklady:

a) buď platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem ČR anebo cestovním průkazem 
b) nebo platným občanským průkazem.

Bez předložení jednoho z výše uvedených dokladů nebude voliči umožněno hlasování.

 

Vloženo: 26.08.2021

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Vloženo: 08.09.2021
ilustrační foto

Bezplatné antigenní testování Covid-19 v Tanvaldu

Od pondělí 21. prosince 2020 je zřízeno stanoviště antigenního testování Covid-19 v objektu Sportovní haly ZŠ Tanvald.

Toto testování je pro veřejnost zdarma a je pouze pro bezpříznakové.

Nové termíny jsou dle zájmu průběžně přidávány i do již zaplněných dní.

Termín testování si můžete rezervovat níže.

Vloženo: 18.12.2020
ilustrační foto

Zastupitelstvo města odsouhlasilo finanční pomoc tornádem a vichřicí zasaženým obcím

Zastupitelstvo města  svolal starosta na středu 7.7.2021 k projednání jediného bodu, a to schválení pomoci tornádem a vichřicí zasaženým obcím. Zastupitelstvo města rozhodlo poskytnout humanitární dary:

ve výši 250.000 Kč městu Hodoním, místní části Pánov

ve výši 250.000 Kč městu Kryry, místní části Stebno.

Vloženo: 09.07.2021
ilustrační foto

Tanvaldští gymnazisté převzali svá maturitní vysvědčení

V pondělí 14. června 2021 odpoledne proběhlo v zasedací místnosti tanvaldské radnice slavnostní předávání maturitního vysvědčení absolventům zdejšího gymnázia.
To pro studenty a jejich nejbližší již tradičně připravilo vedení města ve spolupráci s komisí pro občanské záležitosti a ředitelstvím Gymnázia Tanvald.

Fotogalerie zde

Vloženo: 17.06.2021
ilustrační foto

Vyhlídka Špička vyhrála první místo v Soutěži Karla Hubáčka v kategorii Stavby pro veřejnost

Organizátorem letošního ročníku soutěže je Agentura regionálního rozvoje s. r. o. Partnerem soutěže byly Liberecký kraj, Technická univerzita v Liberci, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Česká mincovna, a.s., Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Český svaz stavebních inženýrů, statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou a města Semily a Turnov. Letos se přihlásilo celkem 29 projektů. Bližší informace o soutěži i o přihlášených stavbách je možno zhlédnout na https://stavbaroku.lk/.

Vyhlídku do soutěže přihlásili samotní projektanti z liberecké architektonické kanceláře Mjölk architekti. Investorem tohoto projektu bylo město Tanvald s podílem spolufinancování ve výši 1,6 mil. Kč. Dotace Ministerstva pro místní rozvoj činila částku 1,5 mil. Kč.

Vyhlídka stojí na vrcholové skále Malého Špičáku a shlíží do údolí soutoku Desné a Kamenice. Dříve zde začínala Tanvaldská bobová dráha. Blízkost civilizace z ní dělá hojně navštěvovaný turistický cíl a zároveň definuje velmi specifické prostředí divočiny na předzahrádce města Tanvaldu. 

Pro ty, kteří Vyhlídku Špička ještě nenavštívili, nabízíme odkaz na video natočené z dronu Mgr. Tomáše Zítka zde 

Vloženo: 24.05.2021
ilustrační foto

Naučná stezka podél Kamenice vám umožní krásnou procházku údolím Kamenice a zároveň vás přenese do historie

V pátek 30. 4. byla v Tanvaldě slavnostně otevřena nová Naučná stezka podél Kamenice. Akce se zúčastnili představitelé města, turisté a tvůrci stezky, kteří přítomné krátce seznámili s tvorbou naučné stezky.

Na 6 zastaveních na trase o délce 1, 6 km se dozvíte o životě tehdejších obyvatel, o výstavbě železnice, o rozvoji průmyslu atd. Na každé informativní tabuli je mapka s popiskem, kde se nacházíte, co všechno vidíte, získané informace a fotografie. Podrobnější informace naleznete pod QR kódem umístěným na každé tabuli. Jeden začátek či konec stezky je u vlakové železniční stanice Tanvald a druhý začátek či konec stezky je u železničního viaduktu na Horním Tanvaldě (záleží z jaké strany vyrážíte). Srdečně Vás zveme na její prohlídku.

Fotografie ze slavnostního otevření naučné stezky zde.

Vloženo: 03.05.2021
ilustrační foto

Nový turistický a volnočasový portál města Tanvaldu

Letošního prvního května jsme pro Vás spustili nový turistický a volnočasový portál města Tanvaldu, který naleznete na adrese www.tanvald.eu nebo se na něj dostanete grafickým odkazem umístěným napravo v hlavičce těchto stránek.

Nový web má moderní a čistý design založený na obrazovém materiálu. Občanům a návštěvníkům Tanvaldu nabídne nejen přehledné informace o kulturním, společenském a sportovním vyžití v našem městě, ale i tipy na výlety, různé zajímavosti v okolí, nabídku ubytování a restaurací.

Věříme, že se Vám budou nové webové stránky líbit.

Vloženo: 01.05.2021
 1 z 35 | Další - Nejstarší