cz  de  en  pl 
Úvodní > Aktuality > Aktivity spolků a sdružení

Aktivity spolků a sdružení

Aktivity spolků a sdružení

ilustrační foto

Pěstoun - náhradní rodič

Více informací získáte na tel. č. 774 825 085 nebo na předem domluvené schůzce v Mateřském a dětském centru MAJÁK, U Školky 579, Tanvald.

Vloženo: 11.02.2019
ilustrační foto

Ukliďme Česko 2018 - DH-FR racing Tanvald

Dne 7. 4. 2018 byl pro náš spolek opět ve znamění zapojení se do celorepublikové akce Uklidme Česko. V ranních hodinách se u Základny Bikeparku Bobovka sešlo více jak 15 členů a dalších dobrovolníků. Plán byl jako každý rok stejný, uklidit nepořádek v lese lokality Malého Špičáku. Jedna parta se vydala od ohniště nad autokempem podé tvz. sluneční cesty, směrem k Bikeparku Bobovka. Zde se za necelou hodinu podařilo sesbírat osm pytlů s odpadky. Druhá parta sesbírala dalších šest pytlů přímo v okolí tratě až k vrcholu Malého Špičáku. 

Musíme konstatovat, že množství poházeného odpadu v lese je každý rok stejné. Nezbývá než apelovat na naše okolí, abychom si více vážili toho, co kolem sebe máme.

Tímto děkujeme za účat všem dobrovolníkům a pracovníkům TS města Tanvald za likvidaci odpadu.

kolektiv DH-FR racing Tanvald - Bikepark Bobovka 

Vloženo: 16.04.2018
ilustrační foto

Výroční zprávy o činnosti a hospodaření DH-FR racing Tanvald z.s.

Výroční zprávy o činnosti a hospodaření DH-FR racing Tanvald z.s. v roce 2017 je k nahlédnutí zde (formát PDF).

Vloženo: 16.04.2018
ilustrační foto

Klub volného času

Odpolední klub pro děti školního věku

V SVČ Tanvald můžete využít odpolední herny pro děti školního věku.

Není nutná registrace, jen jednorázový poplatek 20 Kč za odpoledne.

Děti zde mohou využít kulečník, ping-pong, fotbálek, x-box, běhací pás a velkou spoustu deskových her.

Vloženo: 05.04.2018
ilustrační foto

Batoláček

Dopolední klub pro děti od 1-5 let.

V SVČ Tanvald je pro Vás a Vaše nejmenší otevřen STŘEDEČNÍ klub. Můžete si u nás pohrát, setkat se s novými kamarády a dát si kávu nebo čaj.

Bude připraveno výtvarné tvoření a hernička.

Volná herna otevřena KAŽDÝ DEN, kromě pátku od 9:30 do 11:00.

OD DUBNA KAŽDOU STŘEDU DOPOLEDNE OD 9:30 DO 11:00, cena 50,-  za dítě

info: 778 158 034 - Jakouběová

Vloženo: 05.04.2018

Aktuální program Mateřského a dětského centra MAJÁK

Běžný program Mateřského a dětského centra MAJÁK, z. s., v Tanvaldě zde.

Nepravidelné aktuální akce (workshopy, přednášky, besedy, výlety apod.) naleznete na www.mdcmajak.estranky.cz.

Vloženo: 02.10.2017

A JE UKLIZENO !!!

V sobotu 16.4.2016 se v 9.00 sešly u infocentra v Tanvaldu  necelé  dvě desítky dětí  a dospělých, kterým není lhostejná okolní příroda. Vydali jsme se po značce Tanvaldského vyhlídkového okruhu /TVO/, který vede kolem Bálovky na silnici na Hamrska. A tam to začalo. Přibližně na  100 metrovém úseku, než značka TVO  opustí silnici a směřuje na Svárov, jsme se pěkně zapotili. Pod silnicí jsme nacházeli – igelitky  plné domovních odpadků, matrace, lednice, pneumatiky, monitor …….je neskutečné, co všechno lidi dokážou vyhodit do přírody. Vždycky si říkám, co je rodiče v mládí učili a jak to asi vypadá u nich doma.

Z přiložené fotodokumentace je patrné, kolik toho bylo. http://ulozto.cz/xLJU6V1f/043-zip heslo ddmulita.

Objevili jsme také jednu černou skládku – mezi Tanvaldem a Českým  Šumburkem – její  likvidaci provedou TS města Tanvald.

OBROVSKÝ  DÍK PATŘÍ VŠEM DOBROVOLNÍKŮM, KTEŘÍ I PŘES NEPŘÍZNIVÉ POČASÍ NA AKCI PŘIŠLI A PŘILOŽILI RUKU K  DÍLU. ODVEDLI JSME OPRAVDU VELKÝ KUS PRÁCE.

Dále děkujeme firmám Hygotrend za rukavice a pytle, pekařství Jan Mašek za chutný chleba k výborným špekáčkům od řezníka p. Tomáše a p. Vodičkovi  z penzionu MAX za uhrazení nákladů na občerstvení.  DÍKY

A také provozovatelům Penzionu pod Špičákem, kde jsme nalezli po skončení akce skvělé, teplé a suché  zázemí  a pochutnali jsme si na špekáčcích,  které nám pan kuchař upekl v troubě.

JEŠTĚ JEDNOU VŠEM MÓÓÓÓC DĚKUJI                 

Helena Beranová

DDM Tanvald

 

Vloženo: 18.04.2016
ilustrační foto

Tradiční vítání nového roku na Štěpánce

Klub českých turistů Tanvald uspořádal ve spolupráci s obcí Kořenov tradiční Novoroční výstup na rozhlednu Štěpánku v Příchovicích.  Počasí výstupu několik posledních let nepřálo, ale letos na Nový rok byl konečně výhled z rozhledny opravdu pěkný. Tomu také odpovídala účast. Pod rozhlednu si letos 1.ledna našlo cestu téměř 1000 účastníků. Spousta výletníků přišla pod věž popřát si s kamarády k novému roku, dát si na zahřátí trochu čaje, grogu nebo oblíbený svařák. Mnoho účastníků si také odnášelo domů pěkný grafický diplom od tanvaldského výtvarníka Miroslava Valenty. Ti, kteří si po silvestrovské noci přivstali, si mohli také odnést již tradiční pamětní odznak. Pořadatelé připravili pro účastníky 600 kusů tohoto velmi ceněného suvenýru, ale již krátce po poledni byly „placky“, jak je všichni nazývají, do posledního kousku rozebrány.

Novoroční výstup se vydařil a turisté úspěšně vykročili do nového roku. Lze si jen přát, abychom se po celý rok potkávali na dalších akcích, pořádaných nejen Klubem českých turistů v Tanvaldě, ale i ostatními organizacemi v našem městě.

Nahlédněte do fotogalerie.

Josef Průcha

Vloženo: 06.01.2015
ilustrační foto

19. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí

Tanvaldské sídliště Výšina se v sobotu 13. září proměnilo v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádal již 19. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu.

Ráno v 9 hodin na slavnostním nástupu soutěž zahájil starosta Tanvaldu pan Petr Polák, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou paní Ing. Jiřina Brychcí a velitel pořádajícího sboru pan Karel Bukvic ml. Přivítali zde celkem 23 startujících družstev dětských kategorií.

Celé dopoledne patřilo dětem. Soutěž odstartovalo družstvo předžáků z SDH Smržovka a dále se pokračovalo v kategorii mladších žáků, kde startovalo 10 družstev. Nejlépe soutěž zvládly děti z SDH Těpeře, na druhém místě SDH Frýdštejn a na třetím místě SDH Tanvald Šumburk. Ve starší kategorii odstartovalo celkem dvanáct teamu a tím nejlepším byl SDH Těpeře, na druhém místě skončil SDH Velké Hamry a na třetím SDH Tanvald Šumburk.

Poté následovalo slavností zahájení pro kategorii žen a mužů. V ženské kategorii startovalo celkem šest družstev. Nejlépe se umístila děvčata z SDH Těpeře, na druhou příčku dosáhl SDH Tanvald Šumburk a třetí místo obsadily ženy z SDH Příchovice.

V mužské kategorii odstartovalo celkem 14 soutěžních družstev. S náročnou tratí se nejlépe vypořádalo družstvo Fire sport team Maršovice. Stříbrnou pozici vybojovalo družstvo SDH Tanvald Šumburk a třetí příčku obsadili muži z SDH Desná.

Díky náročným přípravám a krásnému počasí se soutěž vydařila. Tato atraktivní hasičská soutěž, kde její trať probíhá pod mostním pilířem má mnoho svých fanoušků jak mezi diváky tak i mezi závodníky a na to jsou pořadatelé právem hrdí. A už teď se těšíme na jubilejní 20. ročník, který po devatenácti letech mění svoje působiště a bude se konat na Městském stadionu Tanvald a to 12.9.2015", uvedl velitel pořádajícího sboru dobrovolných hasičů Horní Tanvald Karel Bukvic ml.

Pořadatelé děkují všem sponzorům, bez kterých by se tato soutěž nemohla konat a doufají, že jejich přízeň bude i nadále pokračovat tak jako doposud.

Fotogalerie

Sponzoři akce

Vloženo: 16.09.2014
ilustrační foto

Šumburští hasiči ani letos nezahálí

Koncem měsíce dubna jsme uspořádali výlet do Českého ráje pro své členy a rodinné příslušníky. V letošním roce byl rekordní počet účastníků tedy 48, nejmladší účastnici bylo 22 měsíců, nejstaršímu 72 let.

Během měsíců května a června se naše soutěžní družstva účastnila řady hasičských klání v Libereckém kraji, výsledky zde.

V letošním roce vzniklo nové družstvo dorostenců a hasičský kroužek čítá kolem 30-ti dětí. Zájem o kroužek projevili nejen další tanvalďáci, ale již i přespolní z Desné. 5-6 letí mladí hasiči vytvořili další družstvo, které jsme pojmenovali „junioři“. Mladí hasiči se scházeli pravidelně ve středu a v pátek.

17. května na Jizerském poháru byl náš sbor zastoupen 8 soutěžními družstvy: 2 družstva mladších žáků, 2 družstva starších žáků, 2 družstva mužů, dorostenecké a ženské družstvo.

Po zhodnocení loňské úspěšné sezóny tzn. Jablonecká liga, do které se započítává účast a umístění na soutěžích v jabloneckém okrese, ženské družstvo získalo 1. místo, muži 1. místo, mladší žáci 2. místo a starší žáci 3. místo.

V pátek 30.5. jsme uspořádali pro mladé hasiče z Jablonecka, jejich vedoucí a instruktory táborák na Tanvaldské kotlině. Pro účastníky bylo připraveno, to co k táboráku patří, dále pak soutěže pro děti i dospělé, např. chůze na chůdách, slalom a závod psích spřežení. HZS Tanvald představil nový vůz ze svého vozového parku a od 20:00 hod. byla připravena diskotéka pod širým nebem. Sice počasí bylo takové aprílové, ale všichni jsme si táborák velmi užili.

7.června nás jedno soutěžní družstvo mužů reprezentovalo v Okresním kole v požárním sportu, kde zvítězilo a postoupilo do Krajského kola v požárním sportu. Ostatní a ženy se zúčastnili akce Cimrman, kde zajistili dobré zázemí nejen pro účinkující, ale i pro tanvalďáky, kteří se zúčastnili této akce. V letošním roce jsme rozšířili sortiment občerstvení o výbornou bramboračku, hasičské špízy a topinky s masovou směsí a konečně jsme vyzkoušeli nově zrekonstruovanou udírnu.

20.7. se 3 dobrovolníci zúčastnili soutěže TFA, která se skládá z několika disciplín, kde soutěžící prověří svoji připravenost a sílu dobrovolného hasiče při boji s ohněm. V této disciplíně jsme získali krásné 5., 7. a 19. místo.

Letošní soutěžní sezóna ještě nekončí, doufáme, že nějaká hezká umístění ještě vybojujeme.

Iva Svárovská, vedoucí kroužku mladých hasičů

Mimo výše zmiňovaných aktivit se výjezdová jednotka šumburských hasičů zúčastnila 14 výjezdů na mimořádné události. Jednalo se zejména o požáry domů, zahradního přístřešku, travních porostů přes vyhledávání pohřešovaných osob i záchranu drobného ptactva uvízlého na panelovém domě na sídlišti a spadlých stromů přes komunikace.

Veškeré zmiňované činnosti, zaberou spoustu volného času našim členům, ať se jedná o práci s dětmi či práci ve výjezdové jednotce nebo ve sportovních družstvech, za což jim patří veliký dík.

Petr Malý, velitel SDH Tanvald-Šumburk

Vloženo: 14.08.2014
 1 z 2 | Další - Nejstarší