Úvodní > Aktuality > Aktivity spolků a sdružení

Aktivity spolků a sdružení

Aktivity spolků a sdružení

ilustrační foto

Pěstoun - náhradní rodič

Více informací získáte na tel. č. 774 825 085 nebo na předem domluvené schůzce v Mateřském a dětském centru MAJÁK, U Školky 579, Tanvald.

Vloženo: 11.02.2019
ilustrační foto

Batoláček - dopolední klub pro děti ve věku 1 - 3 roky

Vloženo: 30.11.2018
ilustrační foto

Volnočasový klub ve Středisku volného času Tanvald

Vloženo: 30.11.2018
ilustrační foto

Ukliďme Česko 2018 - DH-FR racing Tanvald

Dne 7. 4. 2018 byl pro náš spolek opět ve znamění zapojení se do celorepublikové akce Uklidme Česko. V ranních hodinách se u Základny Bikeparku Bobovka sešlo více jak 15 členů a dalších dobrovolníků. Plán byl jako každý rok stejný, uklidit nepořádek v lese lokality Malého Špičáku. Jedna parta se vydala od ohniště nad autokempem podé tvz. sluneční cesty, směrem k Bikeparku Bobovka. Zde se za necelou hodinu podařilo sesbírat osm pytlů s odpadky. Druhá parta sesbírala dalších šest pytlů přímo v okolí tratě až k vrcholu Malého Špičáku. 

Musíme konstatovat, že množství poházeného odpadu v lese je každý rok stejné. Nezbývá než apelovat na naše okolí, abychom si více vážili toho, co kolem sebe máme.

Tímto děkujeme za účat všem dobrovolníkům a pracovníkům TS města Tanvald za likvidaci odpadu.

kolektiv DH-FR racing Tanvald - Bikepark Bobovka 

Vloženo: 16.04.2018
ilustrační foto

Výroční zprávy o činnosti a hospodaření DH-FR racing Tanvald z.s.

Výroční zprávy o činnosti a hospodaření DH-FR racing Tanvald z.s. v roce 2017 je k nahlédnutí zde (formát PDF).

Vloženo: 16.04.2018
ilustrační foto

Klub volného času

Odpolední klub pro děti školního věku

V SVČ Tanvald můžete využít odpolední herny pro děti školního věku.

Není nutná registrace, jen jednorázový poplatek 20 Kč za odpoledne.

Děti zde mohou využít kulečník, ping-pong, fotbálek, x-box, běhací pás a velkou spoustu deskových her.

Vloženo: 05.04.2018
ilustrační foto

Batoláček

Dopolední klub pro děti od 1-5 let.

V SVČ Tanvald je pro Vás a Vaše nejmenší otevřen STŘEDEČNÍ klub. Můžete si u nás pohrát, setkat se s novými kamarády a dát si kávu nebo čaj.

Bude připraveno výtvarné tvoření a hernička.

Volná herna otevřena KAŽDÝ DEN, kromě pátku od 9:30 do 11:00.

OD DUBNA KAŽDOU STŘEDU DOPOLEDNE OD 9:30 DO 11:00, cena 50,-  za dítě

info: 778 158 034 - Jakouběová

Vloženo: 05.04.2018

Aktuální program Mateřského a dětského centra MAJÁK

Běžný program Mateřského a dětského centra MAJÁK, z. s., v Tanvaldě zde.

Nepravidelné aktuální akce (workshopy, přednášky, besedy, výlety apod.) naleznete na www.mdcmajak.estranky.cz.

Vloženo: 02.10.2017

A JE UKLIZENO !!!

V sobotu 16.4.2016 se v 9.00 sešly u infocentra v Tanvaldu  necelé  dvě desítky dětí  a dospělých, kterým není lhostejná okolní příroda. Vydali jsme se po značce Tanvaldského vyhlídkového okruhu /TVO/, který vede kolem Bálovky na silnici na Hamrska. A tam to začalo. Přibližně na  100 metrovém úseku, než značka TVO  opustí silnici a směřuje na Svárov, jsme se pěkně zapotili. Pod silnicí jsme nacházeli – igelitky  plné domovních odpadků, matrace, lednice, pneumatiky, monitor …….je neskutečné, co všechno lidi dokážou vyhodit do přírody. Vždycky si říkám, co je rodiče v mládí učili a jak to asi vypadá u nich doma.

Z přiložené fotodokumentace je patrné, kolik toho bylo. http://ulozto.cz/xLJU6V1f/043-zip heslo ddmulita.

Objevili jsme také jednu černou skládku – mezi Tanvaldem a Českým  Šumburkem – její  likvidaci provedou TS města Tanvald.

OBROVSKÝ  DÍK PATŘÍ VŠEM DOBROVOLNÍKŮM, KTEŘÍ I PŘES NEPŘÍZNIVÉ POČASÍ NA AKCI PŘIŠLI A PŘILOŽILI RUKU K  DÍLU. ODVEDLI JSME OPRAVDU VELKÝ KUS PRÁCE.

Dále děkujeme firmám Hygotrend za rukavice a pytle, pekařství Jan Mašek za chutný chleba k výborným špekáčkům od řezníka p. Tomáše a p. Vodičkovi  z penzionu MAX za uhrazení nákladů na občerstvení.  DÍKY

A také provozovatelům Penzionu pod Špičákem, kde jsme nalezli po skončení akce skvělé, teplé a suché  zázemí  a pochutnali jsme si na špekáčcích,  které nám pan kuchař upekl v troubě.

JEŠTĚ JEDNOU VŠEM MÓÓÓÓC DĚKUJI                 

Helena Beranová

DDM Tanvald

 

Vloženo: 18.04.2016
ilustrační foto

Tradiční vítání nového roku na Štěpánce

Klub českých turistů Tanvald uspořádal ve spolupráci s obcí Kořenov tradiční Novoroční výstup na rozhlednu Štěpánku v Příchovicích.  Počasí výstupu několik posledních let nepřálo, ale letos na Nový rok byl konečně výhled z rozhledny opravdu pěkný. Tomu také odpovídala účast. Pod rozhlednu si letos 1.ledna našlo cestu téměř 1000 účastníků. Spousta výletníků přišla pod věž popřát si s kamarády k novému roku, dát si na zahřátí trochu čaje, grogu nebo oblíbený svařák. Mnoho účastníků si také odnášelo domů pěkný grafický diplom od tanvaldského výtvarníka Miroslava Valenty. Ti, kteří si po silvestrovské noci přivstali, si mohli také odnést již tradiční pamětní odznak. Pořadatelé připravili pro účastníky 600 kusů tohoto velmi ceněného suvenýru, ale již krátce po poledni byly „placky“, jak je všichni nazývají, do posledního kousku rozebrány.

Novoroční výstup se vydařil a turisté úspěšně vykročili do nového roku. Lze si jen přát, abychom se po celý rok potkávali na dalších akcích, pořádaných nejen Klubem českých turistů v Tanvaldě, ale i ostatními organizacemi v našem městě.

Nahlédněte do fotogalerie.

Josef Průcha

Vloženo: 06.01.2015
 1 z 2 | Další - Nejstarší