Úvodní > Aktuality > Aktuální informace
Cimrman - spanilá jízdaPlaneta ČeskoSolo: Star Wars StoryHledá se princeznaSolo: Star Wars Story 3D

Z města a MěÚ

ilustrační foto

Vyhlášení výběrového řízení

Město Tanvald vyhlašuje výběrové řízení na pozici úředníka v odboru dopravy MěÚ Tanvald s náplní práce projednávání a vedení řízení o přestupcích proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích.

Více informací v nabídce pracovních míst.

Vloženo: 21.05.2018
ilustrační foto

Tanvaldské hudební jaro se vydařilo

V pátek 11. května se Tanvaldské hudební jaro přestěhovalo do Jiřetína pod Bukovou. Sál Schovánkovy vily byl jako stvořený pro komornější program věnovaný Jaroslavu Seifertovi. Skladby známých autorů Haydna či Dvořáka v podání Moravského klavírního tria se střídaly se sametovým hlasem Valérie Zawadské.

O týden později se poslední koncert THJ vrátil zpět do Kina Jas Járy Cimrmana. Nejprve nám zazpívaly studentky Základní umělecké školy Tanvald za klavírního doprovodu Dagmar Vajdíkové. Pak už následoval komorní orchestr Harmonia Praga pod vedením prominentního polského dirigenta Bartosze Zurakowskeho, který je pravidelným hostem významných symfonických těles po celém světě. Polská klavíristka Anna Miernik, patřící k nejvýraznějším umělcům mladé generace v Polsku, jen podtrhla skvělý zážitek. Sálem se nesly tóny známých autorů jako je Bach, Suk, Chopin, Gorecki či Čajkovskij. Chvílemi se až tajil dech a my si mohli opět vychutnat nádherné tóny nového klavíru.

Nahlédnout můžete i do fotogalerie.

Vloženo: 21.05.2018
ilustrační foto

POZVÁNKA na Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana a XIII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana ve dnech 9. a 10. června 2018

XIII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana letos opět proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se stala novou tradicí. Můžeme se tak těšit na pestrý program na dvou místech a ve dvou dnech.

V sobotu 9. června proběhne v Areálu U Čápa "Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana" s bohatým hudebně dramatickým programem pro děti i dospělé. Proběhne tu mimo jiné i vyhlášení 2. ročníku soutěže VŠEUMĚL pro všechny řemeslníky, kutily, koumáky a vynálezce.  Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V neděli 10. června pojedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova“. Spanilá jízda vystartuje v Návarově od penzionu Rusalka, navštíví novotou skvící se návarovský zámek, pojede přes Zlatou Olešnici - Na Vrších, přes Bohdalovice a zastaví se až v Tanvaldu - Šumburku u kostela sv. Františka z Assisi. Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, klaun Bilbo a další umělci. Své historické bicykly představí spanilí jezdci ve VELKÉM DEFILÉ. Tanvaldské pěvecké sbory zazpívají písně národní i písně Zdeňka Svěráka.

Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie Cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Vloženo: 16.05.2018
ilustrační foto

Pozvánka na závěrečné koncerty Základní umělecké školy Tanvald do kina JAS Járy Cimrmana

Vloženo: 16.05.2018
ilustrační foto

Zápis nových dětí do mateřských škol v Tanvaldě

Ve středu se v MŠ Radniční konal tradiční zápis nových dětí do mateřských škol v Tanvaldě. 

Malé děti ve věku 2-3 let v doprovodu rodičů a mnohdy i sourozenců přivítaly v krásně vyzdobené herně školky milé  paní učitelky na čele s ředitelkou MŠ Tanvald paní Blankou Bryscejnovou. Zatímco ona následně s rodiči řešila nezbytnou administrativu, její kolegyně Mirka Erbenová se věnovala nově příchozímu dítěti a seznamovala ho s prostředím školky. Po pár minutách v herně plné hraček, interaktivní tabule a ve společnosti milé paní učitelky ztrácely děti ostych a ve školce se jim opravdu líbilo. Domů si pak každé odneslo na památku malý dáreček, které pro ně paní učitelky připravily. 

O samotný zápis byl v Tanvaldě opravdu velký zájem, ale nemusí panovat obava, že bychom nějaké dítě museli odmítnout z důvodu nedostatku kapacity.  S převisem zájmu rodičů o umístění nad kapacitou volných míst se každoročně potýkáme ve třídě na Šumburku. Zde se pak striktně postupuje  v souladu nastavenými kritérii pro přijetí.

Fotografie zde.

Vloženo: 11.05.2018
ilustrační foto

2. koncert Tanvaldského hudebního jara

V pátek 27. dubna se konal 2. koncert Tanvaldského hudebního jara 2018. Předcházela mu nemilá zpráva, že ohlášené Klavírní kvarteto Josefa Suka nepřijede. Naštěstí na to vstřícně zareagoval Jan Páleníček a nabídl vystoupení Smetanova tria ve složení Jitka Čechová, Jan Páleníček a Radim Kresta, kdy posledně jmenovaný je i členem Klavírního kvarteta Josefa Suka. Ještě před tím, než jsme se zaposlouchali do tónů klavíru, houslí a violoncella, zahrála na housle studentka ZUŠ Tanvald Anička Prašivková, kterou na klavír doprovázela její učitelka Jana Hanischová. Příjemně naladěni jsme se pak už zaposlouchali do skladeb Antonína  Dvořáka, Romana Haase a Bedřicha Smetany. Posluchači rozhodně o žádný zážitek nepřišli, neboť vystoupení Smetanova tria bylo skvělé.

Fotogalerie zde

Vloženo: 04.05.2018

Informace pro občany - kontejnerová stání sídliště Šumburk

Od pondělí 7 .5. 2018 bude zahájena stavba nových zastřešení kontejnerového stání pro sídliště Šumburk. Součástí stavby bude i úprava celé plochy ze zámkové dlažby. Stávající kontejnery budou přemístěny do sídliště podél ul. Smetanova pod stávající stání a do prvního parkovacího místa.

Vloženo: 03.05.2018
ilustrační foto

PÁLENÍ ČARODĚJNIC na hřišti Honvart

Hasiči Horní Tanvald, Mateřské a dětské centrum Maják a Městská kulturní kancelář uspořádali v pondělí 30. dubna na hřišti Honvart  PÁLENÍ ČARODĚJNIC. V MDC Maják byla otevřena tematická dílna. Od 19.00 hodin proběhlo zapalování lampiónů a společný odchod lampiónového průvodu na zapálení hranice na Honvardě. Na tuto zdařilou akci se můžete podívat do fotogalerie.

Vloženo: 04.05.2018

Otevření silnice kolem vodní nádrže Souš

Po provedené kontrole silnice II/290 podél vodní nádrže Souš, bylo naplánováno otevření této silnice k dnešní půlnoci. Tj. otevření silnice II/290 v úseku Desná - Smědava proběhne v pondělí 23.4.2018 ve 23:59 hodin.

Vloženo: 23.04.2018
ilustrační foto

Slavnostní zahájení 62. ročníku festivalu vážné hudby Tanvaldské hudební jaro 2018

V pátek 13. dubna  se konal zahajovací koncert Tanvaldského hudebního jara 2018. Letošní 62. ročník tradičního festivalu je opravdu výjimečný, a to nejenom pro převzatou záštitu ze strany hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, ale především slavnostním křtem nového klavíru Petrof v hodnotě dva miliony korun. Samotný festival byl zahájen tradiční vernisáží výstavy dětských prací z výtvarné soutěže na téma Má vlast vyhlášené Střediskem volného času Tanvald a hudebním i tanečním vystoupením žáků Základní umělecké školy Tanvald. První koncert letošního festivalu byl věnován významnému klavíristovi, profesoru klavírní hry Karlu Hoffmeisterovi (1868-1952). Ke klavírnímu recitálu byla přizvána přední česká klavíristka Jitka Čechová. Ta svou interpretací melodií Bedřicha Smetany klavír pokřtila. Zaplněný sál si tak poprvé mohl náležitě vychutnat krásné melodie na úžasném nástroji světoznámé značky Petrof z Hradce Králové. Největší dík však patří štědrému donátorovi, který si přeje zůstat v anonymitě. Bez něho by Tanvald klavír neměl.

Další fotografie ve fotogalerii.

Vloženo: 16.04.2018
 1 z 22 | Další - Nejstarší