Úvodní > Aktuality > Aktuální informace
Vánoční zpívání na schodechMůj život CuketkyStar Wars: Poslední z JediůPřání k máníStar Wars: Poslední z Jediů 3DFerdinandŠpindl

Z města a MěÚ

ilustrační foto

Pěvecké sbory Melodia, Harmonia a učitelé Základní umělecké školy Tanvald Vás zvou na Vánoční koncerty

Vloženo: 12.12.2017

Stavba geotermální teplárny s elektrárnou

Stavba geotermální teplárny s elektrárnou – odvolání účastníků územního řízení proti územnímu rozhodnutí na stavbu „Hloubkové vrty pro využití geotermální energie Tanvald – geotermální teplárna s elektrárnou“ postoupil stavební úřad k vyřízení Krajskému úřadu Libereckého kraje – bližší informace jsou obsaženy v sekci  „Geotermální elektrárna“.

Vloženo: 06.12.2017
ilustrační foto

Rozsvícení vánočního stromu

V sobotu 2. prosince proběhla na centrálním parkovišti tradiční akce Rozsvícení vánočního stromu. Doprovodným programem bylo vystoupení sboru Základní umělecké školy v Tanvaldě. Krásnou adventní atmosféru můžete shlédnout na videu od pana L. Bruny a na fotografiích ve fotogalerii.

 

 

Vloženo: 04.12.2017
ilustrační foto

Komorní sbor HARMONIA při ZUŠ Tanvald Vás srdečně zve na vánoční koncerty

Vloženo: 30.11.2017
ilustrační foto

Putování vánočního stromu

I v letošním roce přivítá Tanvald adventní čas rozsvícením vánočního stromu. K tomuto účelu byl vybrán strom ze sídliště Výšina. Strom byl v pondělí 27. listopadu pokácen pracovníky technických služeb a za pomocí autojeřábu přenesen a poté připevněn na tahač, který ho bezpečně dopravil na centrální parkoviště. Zde byl ukotven ve speciálně připraveném otvoru. V tomto týdnu bude strom ozdoben a připraven k rozsvícení.

Vánoční strom bude rozsvícen v sobotu 2. prosince v 16.30 hodin. S krátkým programem zde vystoupí žáci a učitelé Základní umělecké školy v Tanvaldě. Pro přítomné bude připraveno tradičně bohaté občerstvení nejen na zahřátí. Na akci Vás všechny srdečně zve město Tanvald.

Více ve fotogalerii.

Vloženo: 27.11.2017
ilustrační foto

Změny jízdních řádů ve veřejné dopravě od 10. prosince 2017

Pro oblast Jablonecka je přehled změn zde.

Jízdní řády a další potřebné informace naleznete v sekci Jízdní řády/Připravované změny na našem webu, dále jsou postupně nahrávány na Celostátní informační systém, aby spojení nalezl vyhledávač www.idos.cz.

Dále informujeme, že i letos budou mít cestující možnost si zakoupit knižní jízdní řád (prodáván pro oblasti Jablonecko+Semilsko; Liberecko; Českolipsko). Prodejní cena je 20 Kč a k dispozici by měl být u dopravců od pondělí 4. prosince. (Informace o zahájení prodeje bude také zveřejněna na našem webu www.iidol.cz a na našem Facebooku.)

S případnými dotazy je možné se obrátit e-mail: info@korid.cz

 

Vloženo: 24.11.2017
ilustrační foto

Nemocnice Tanvald s.r.o. Vás zve

na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve čtvrtek 14. prosince 2017

od 13 do 16 hodin. 

Pozvánka zde

Vloženo: 23.11.2017
ilustrační foto

Ve městě byly dokončeny plánované akce

Během listopadu byla dokončená rekonstrukce městské haly na Výšině. Vedení města Tanvald se povedlo na rekonstrukci získat dotaci cca 8 mil. Kč ze Státního fondu životního prostředí. Hala byla kompletně zateplena, byla provedena výměna vzduchotechniky, včetně osazení moderní klimatizací od jablonecké firmy Atrea, využívající rekuperaci tepla. Nový vzhled haly koresponduje s politikou vedení města, které postupně revitalizuje celé sídliště a zároveň se snaží, aby byly objekty v majetku města co nejúspornější.

Další významnou investiční akcí města bylo vybudování nových parkovacích míst a obnova asfaltových povrchů v ulicích: Větrná, U Lesíka, Horská. Také na sídlišti Šumburk a u ZŠ Masarykovy na Šumburku. Po osvětlení parku a vyčlenění asistentů prevence kriminality u vchodu do školy, je chodník dalším přispěním města ke zvýšení bezpečnosti našich školáků ze šumburské základní školy.

Na Výšině bylo vyměněno staré a zkorodované zábradlí za nové. Na jaře pak bude proveden nátěr a doplnění pochozího povrchu za nesmekající při námraze.

Další fotografie jsou ve fotogalerii.

Vloženo: 22.11.2017

Uzavření silnice okolo Souše

Vzhledem k předpovědi (ČHMU Ústí nad Labem) sněhových srážek a teplot pod bodem mrazu, bude silnice II. třídy ev.č. 290 v úseku Smědava – Souš (km 20,78 až 28,26) do odvolání uzavřena od úterý 14.11.2017, 00:01 hod.

Vloženo: 13.11.2017
ilustrační foto

Kotlíkové dotace - posunutí termínu pro příjem žádostí

Žádosti o kotlíkové dotace budou přijímány od 30. 11. 2017 od 16 hodin. Všechny ostatní podmínky vyhlášeného programu zůstávají beze změny, podrobnější informace naleznete na webových stránkách vyhlášené výzvy zde.

Vloženo: 08.11.2017
 1 z 20 | Další - Nejstarší