cz  de  en  pl 
Úvodní > Aktuality > Aktuální informace
Hudební létoLví králSrážka s láskouLví král 3DSpolujízdaLate Night

Z města a MěÚ

Stavba geotermální teplárny s elektrárnou

Dne 4.7.2019 vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR sdělení k podnětu společnosti ENTERGEO, SE k provedení přezkumného řízení  ve věci rozhodnutí vydaného dne 3.7.2018 Krajským úřadem Libereckého kraje, odborem územního plánování a stavebního řádu, kterým bylo zrušeno územního rozhodnutí vydané zdejším stavebním úřadem dne 5.10.2017 o umístění stavby „Hloubkové vrty pro využití geotermální energie Tanvald – geotermální teplárna s elektrárnou“.

Bližší informace jsou obsaženy v sekci  „Geotermální elektrárna“.

Vloženo: 16.07.2019

Prodejna Lidl se otevírá již tuto sobotu

V sobotu 13. července se znovu otevírá prodejna Lidl v Tanvaldě. Po desetitýdenní modernizaci se zákazníci mohou těšit na nový interiér a pekárnu. Nové jsou také pokladny a proměnou prošlo i parkoviště. Otevření bude spojeno rovněž se speciální akcí, kdy si zákazníci budou moci nakoupit levněji. Při modernizaci Lidlu v ulici Krkonošská byly využity prvky nového konceptu prodejen, jež zákazníkům přinesou líbivější vzhled a větší komfort během nakupování. Zaměstnancům pak změny zjednoduší manipulaci se zbožím, obsluhu zákazníka a v neposlední řadě údržbu prodejny. Již při vstupu do prodejny přivítá zákazníky praktické zádveří, kde bude nově umístěn automat na kávu (Lidl to go). Interiér budovy je prostorný s dostatkem denního světla. Na stěnách nově visí 3D grafické nápisy, které usnadňují orientaci na prodejní ploše, jež se zvětšila a příjemný pocit z nákupu pak umocňuje dominantní šedá barva, použité LED osvětlení či dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu. Zákazníci se dále mohou těšit na novou pekárnu, a nebo pokladny s velkým odkládacím prostorem, jejichž počet se navíc navýšil a díky čemuž se také urychlí nákupy. „Při modernizacích našich prodejen myslíme především na zákazníky, kterým nabízíme komfortnější nakupování od začátku až do konce. Snažíme se tak vyjít vstříc jejich potřebám, jež se za poslední roky výrazně změnily,” okomentovala modernizaci Zuzana Holá, tisková mluvčí společnosti Lidl. Otevření prodejny bude spojeno se speciální akcí. Půjde o výhodnou nabídku vybraných druhůzboží, jež budou moci zákazníci v týdnu od 15. července do 21. července nakoupit levněji.  Tanvaldská prodejna se zařadila mezi dalších několik desítek prodejen Lidl, které se v poslední době dočkaly remodelingu. 

 

Vloženo: 10.07.2019

Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích na silnicích I/10, Tanvald, Desná

Z důvodu provádění rekonstrukce silnice (frézování stávajícího povrchu, čištění příkopů, pokládka asfaltové vrstvy, ...) v rámci akce "I/10 Tanvald - Desná", dojde k přechodné úpravě provozu na pozemní komunikaci, jenž bude provedeno podle schváleného dopravně inženýrského opatření, které je umístěno na úřední desce.

Termin provedení přechodné úpravy provozu (bude řešeno v několika etapách):

  • 8. 7. 2019 - 7. 10. 2019
Vloženo: 08.07.2019
ilustrační foto

Naše město recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevilo životnímu prostředí

Loni občané odevzdali k recyklaci 9 106,85 kilogramů starých spotřebičů. Snaha obyvatel města recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Naše město obdrželo certifikát vypovídající o přínosech třídění a recyklace elektrozařízení. Díky environmentálnímu vyúčtování společnosti ASEKOL můžeme nyní přesně vyčíslit, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci vysloužilého elektra ušetřili ekosystém Země. Víme také, o jaké množství jsme snížili produkci skleníkových plynů CO2 nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která s městem dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení. Z Certifikátu Environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že občané našeho města v loňském roce vyřadili 9 106,85 kilogramů elektra. Tím, že jsme ho následně předali k recyklaci, jsme uspořili 108,64 MWh elektřiny, 5 346,81 litrů ropy, 504,51 m3 vody a 4,80 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 23,78 tun CO2 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 104,17 tun.
 

Vloženo: 03.07.2019

Informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

Oznamujeme Vám, že v úterý 16.07.2019 v době od 7 do 19 hodin dojde k plánovanému přerušení dodávky el. energie v ulicích:

Tanvald

Krkonošská
112 , 181 , 443 , 629 , 640 , 647 , 658
Žákova
144
Železnobrodská
262 , 299 , 346 , 347 , 88 , 94

Šumburk nad Desnou

Krkonošská
parc.č. P1966/3

 

Vloženo: 01.07.2019
ilustrační foto

Jakub na kole vyrazí i díky Vám

V rámci letošního XIV. ročníku Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova,  jehož hlavní program proběhl na Šumburk u kostela sv. Františka z Assisi, a Slavností  pod Majákem Járy Cimrmana, který se konal tradičně v areálu u Čápa, proběhla charitativní akce „Balónky s přáním do nebe pro Jakuba“. Díky Vám všem, kterým není osud  Jakuba lhostejný, se podařilo získat úctyhodný finanční obnos 30.000 Kč. Maminka nemocného Jakuba tak mohla objednat speciální kolo, které mu bylo slavnostně předáno ve středu 26. června 2019 na tanvaldské radnici.  Prvního výšlapu s přáním všeho dobrého Jakubovi i jeho mamince s babičkou se zúčastnili starosta Tanvaldu pan Mgr. Vladimír Vyhnálek, místostarosta Tanvaldu pan Mgr. Antonín Bělonožník, starosta Smržovky pan Mgr. Marek Hotovec, za areál U Čápa pan Vlastimil Plecháč, managerka Mikroregionu Tanvaldsko paní Ing. Kateřina Preusslerová a  jednatel Nemocnice Tanvald pan Mgr. Vladimír Josífek.

Vloženo: 27.06.2019
ilustrační foto

Slavnostní otevření zrekonstruované silnice mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Včera dopoledne proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruované silnice III/29042 mezi městem Tanvald a obcí Albrechtice v Jizerských horách.  Ta je důležitou turistickou tepnou vedoucí podél řeky Kamenice do Jizerských hor a především do sportovního areálu Tanvaldský Špičák. V rámci rozsáhlé investiční akce došlo k opravě opěrné zdi včetně vybudování ochranných  prvků a především položení nového asfaltového povrchu. Opravu ocení nejenom místní motoristé, ale především návštěvníci tohoto krásného koutu Jizerských hor, kteří se zde v minulosti museli pohybovat po opravdu nedůstojném povrchu s mnoha výmoly. Mgr. Vladimír Vyhnálek společně s náměstkem hejtmana Libereckého kraje Janem Svitákem, starostou Albrechtic v Jizerských horách a Pavlem Fortem z KSSLK přestřihli slavnostní pásku a silnici tak symbolicky uvedli do provozu.


 

Vloženo: 25.06.2019

Příprava železničního jízdního řádu 2019/20

Na webu http://www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html jsou ke stažení navrhované jízdní řády železniční dopravy pro období od 15. prosince 2019 do 12. prosince 2020. Případné náměty a připomínky, prosím, zasílejte v termínu do 31. července 2019 na e-mail: info@korid.cz nebo písemně: KORID LK, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec.

Vloženo: 24.06.2019

Hlasujte v soutěži Stavba roku Libereckého kraje

Soutěž Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje 2019 prezentuje kvalitní architekturu i stavitelství celého Libereckého kraje, podporuje komplexní realizaci staveb a venkovského prostoru od architektonického pojetí až po řemeslný detail. Soutěžící realizované stavby zde.

Od 15. 6. 2019 do 15.10.2019 probíhá možnost hlasování veřejnosti. Vítěz v celkovém hlasování obdrží Cenu veřejnosti. PODPOŘTE I VY SVÉHO FAVORITA! Hlasovat můžete zde.

Vloženo: 19.06.2019
ilustrační foto

Na Horním Tanvaldě mají nové hřiště

Minulý týden bylo v blízkosti základní školy na Horním Tanvaldě slavnostně otevřeno nové veřejné sportoviště s wourkoutovými prvky.  Po nedávném zprovoznění dětského hřiště pro nejmenší na tzv. hotnotanvaldském náměstí město vybudovalo i hřiště pro mládež a dospělé. Jeho umístěním u základní školy v Údolí Kamenice se podařilo vyřešit dva problémy najednou, jednak děti z místní školy získaly důstojné sportoviště pro své školní aktivity a současně místní obyvatelé mají možnost si ve svém volnu zacvičit na moderním sportovišti s workoutovými prvky.
Slavnostního přestřižení pásky u hřiště, jehož hodnota nepřesáhla 1,7 mil. Kč, se kromě starosty zúčastnili i oba místostarostové Daniela Šebestová a Antonín Bělonožník. Můžete si prohlédnout jeho fotografie ze slavnostního dopoledne, při kterém došlo i na klání v přehazované mezi žáky základních škol z Tanvaldu a okolí. Věříme, že si tanvalďáci budou svého nového hřiště vážit a plně ho využívat, ale rovněž ho i řádně udržovat. 

Vloženo: 17.06.2019
 1 z 26 | Další - Nejstarší