• cz 
  • de 
  • en 
  • pl 
Cesta: Úvodní > Aktuality > Aktuální informace
Odkaz na anketu rozhledna rokuTermín pro podávání přihlášek ke studiu v primě na Gymnáziu Tanvald je do 1. března 2021. Do primy bude přijímáno 30 žáků. Termín pro podání přihlášek na doplnění kvinty (pro žáky 9. tříd) je do 19. března 2021. Do kvinty bude možné přijmout 5 až 8 žáků.

Z města a MěÚ

Sdělení starosty města

Vážení spoluobčané,

z důvodu velmi vážné a stále se zhoršující epidemiologické situace vás prosím, abyste při pohybu po celém městě i uvnitř budov používali doporučenou ochranu dýchacích cest, nejlépe respirátor FFP2.

Děkuji vám za vzájemnou ohleduplnost. 

Vladimír Vyhnálek, starosta

Vloženo: 24.02.2021

Infocentrum uzavřeno

Infocentrum Tanvald je od středy 24. února 2021 z důvodu nemoci uzavřeno.

Městská knihovna je nadále pro veřejnost uzavřena.

Vloženo: 24.02.2021

Výpomoc pro připravované očkovací centrum

Město Tanvald a SMRŽO-MEDIC s.r.o. hledá pro připravované velkokapacitní očkovací centrum v Tanvaldě na výpomoc formou dohody o provedení práce zdravotní sestry, záchranáře a lékaře.

  • Informace na tel .čísle:  777 262 590

V. Vyhnálek, starosta

Vloženo: 19.02.2021
ilustrační foto

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Město Tanvald vyhlašuje dne 23. 02. 2021 výběrové řízení na pozici úřednice-úředníka, sociální pracovnice-pracovníka, kurátorky- kurátora pro děti a mládež v oddělení sociálně právní ochrany dětí. Více zde.

 

Vloženo: 23.02.2021

Prohlášení starosty města

Vážení spoluobčané,

s blížícím se víkendem vás opět prosím, dodržujte přijatá nařízení. Choďte do přírody, ale snažte se omezit kontakty na minimum.

Dle posledních informací je přetíženost nemocnic kritická.

Snažte se co možná nejvíc minimalizovat nakažení sebe, své rodiny a nejbližšího okolí.

Přeji Vám krásný, ničím nerušený víkend.

V. Vyhnálek, starosta

Vloženo: 19.02.2021
ilustrační foto

Bezplatné antigenní testování Covid-19 v Tanvaldu

Od pondělí 21. prosince 2020 je zřízeno stanoviště antigenního testování Covid-19 v objektu Sportovní haly ZŠ Tanvald.

Toto testování je pro veřejnost zdarma a je pouze pro bezpříznakové.

Nové termíny jsou dle zájmu průběžně přidávány i do již zaplněných dní.

Termín testování si můžete rezervovat níže.

Vloženo: 18.12.2020

Úřední hodiny MěÚ Tanvald od 15. února do 28. února 2021

Z rozhodnutí tajemníka MěÚ se stanoví úřední hodiny MěÚ Tanvald od 15. února 2021 z důvodu šíření onemocnění COVID-19 následovně:

  • pondělí od 07.30 do 11.30 hodin a od 12.30 do 17.00 hodin
  • středa od 07.30 do 11.30 hodin a od 12.30 do 17.00 hodin

Prosíme občany, aby pracovníky MěÚ kontaktovali pouze v nezbytně nutných a neodkladných záležitostech a to přednostně telefonicky, elektronicky nebo poštou. Mimo uvedenou dobu úředních hodin budou všechna pracoviště MěÚ Tanvald pro veřejnost uzavřena.

Informace k vyřizování nezbytně nutných a neodkladných záležitostí na jednotlivých odborech a odděleních MěÚ Tanvald získáte na webových stránkách města a na následujících vybraných telefonních číslech:

Vloženo: 15.02.2021

Prohlášení starosty města o pokračování nouzového stavu

Vážení spoluobčané,

bylo rozhodnuto o pokračování nouzového stavu.

V nedělní podvečerní videokonferenci s hejtmanem Martinem Půtou jsme byli informováni o důvodech jeho pokračování. Těmi hlavními jsou neustále se zvyšující podíl osob nakažených mutujícím virem nejen v našem kraji (přes 60 %) a výrazná až kritická přetíženost nemocnic. Dodržujme prosím přijatá nařízení. Nedovolme další zhoršení situace.

Do dvou měsíců se předpokládá dodávka takového množství vakcíny, které umožní proočkovat všechny zájemce. Tím by mělo vše nejhorší skončit.  

Vladimír Vyhnálek, starosta

Vloženo: 14.02.2021
ilustrační foto

Masarykova základní škola Tanvald

Představení školy - II. stupeň

Vloženo: 11.02.2021
ilustrační foto

Klienti seniorských domovů jsou naočkováni

V pátek 5. února 2021 v odpoledních hodinách proběhlo v domě s pečovatelskou službou očkování klientů seniorských domovů města první dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19. Díky intenzivním jednáním s vedením Libereckého kraje a skvělé spolupráci se společností Smržo-medic, s.r.o. se podařilo zajistit první dávku vakcíny proti nemoci Covid-19 a oočkovat obyvatele tanvaldské DPS a penzionu pro seniory. Samotnému očkování předcházelo několik jednání krizové štábu města tak, aby vše proběhlo, jak má.
Očkování se uskutečnilo v prostorách domova s pečovatelskou službou na Šumburku. Díky perfektní organizaci, na kterou dohlížel majitel firmy Smržo-medic pan Jan Hamřík, přívětivému doktorovi panu Janu Lenkovi a usměvavé sestře Ireně Krykorkové, která samotnou injekci aplikovala, vše probíhalo jako po drátku. Seniory nejprve prohlédl a vyzpovídal pan doktor, asistentka zapsala potřebné informace a po té již došlo na samotnou aplikaci dávky. Po ní pak klienti ještě potřebnou dobu zůstali pod dozorem kvůli případným nežádoucím účinkům. Naštěstí k těm nedošlo a vše proběhlo hladce.Starosta města Mgr. Vladimír Vyhnálek poděkoval všem zúčastněným, především pak společnosti Smržo-medic, s.r.o. a MUDr. Janu Lenkovi  za perfektně odvedenou práci.
Nevšední spoluprací vedení města Tanvald se společností Smržo-medic, s.r.o., Nemocnicí Tanvald,s.r.o. a Libereckým krajem se městu Tanvald daří úspěšně plnit veškeré požadavky ministerstva zdravotnictví, které povedou ke zřízení očkovacího centra ve sportovní hale a proočkování celé populace našeho regionu.  A jak dodává nadějně starosta města „ v tom vidím pověstné světlo na konci tunelu".  

Fotogalerie.

Vloženo: 10.02.2021
 1 z 34 | Další - Nejstarší