Úvodní > Aktuality > Aktuální informace
THJ_4Cimrman 19ZavízofestAladinZlo s lidskou tváříPokémon: Detektiv PikachuGodzilla II Král monster  3DAladin 3D

Z města a MěÚ

ilustrační foto

Tanvaldské sportovní hry seniorů

V pátek 17. května se uskutečnily první jarní Tanvaldské sportovní hry seniorů. Zúčastnilo se 40 sportovců, tři tanvaldská družstva, jedno složené ze zástupců okolních obcí a jedno družstvo z polského partnerského města Lubomierz. Dvě vítězná družstva postupují do boje v Krajských sportovních hrách seniorů, které se konají v Lomnici nad Popelkou. Seniory přijela podpořit i předsedkyně Krajské rady seniorů Libereckého kraje paní Miroslava Palečková. Senioři změřili své síly v deseti disciplínách. A tak přihlížející diváci viděli zdatné sportovce běhat s naloženým kolečkem, házet kroužky, šipkami či granátem, a nebo se trefovat florbalovou holí do maličké branky. Soutěžilo se i v jednotlivcích. Kategorii nad 70 let vyhrála Alena Patková a z mužů Dušan Srb. V kategorii nad 60 let zvítězila Eva Bláhová a prvním mužem byl Jan Čech. Medaile a diplomy předal starosta města Vladimír Vyhnálek. Celé dopoledne navozovala příjemnou atmosféru i hudba, o kterou se postaral Vladimír Josífek. Moderátorem byl Miroslav Šír. Vše fungovalo jako na drátku a to především díky týmům Jany Tůmové a Heleny Beranové. Sportovnímu klání přálo i počasí, takže spokojenost byla jak na straně přihlížejících, tak sportujících. A klobouk dolů před tou spoustou energie a elánu!

Vloženo: 20.05.2019

Oznámení o přerušení dodávky vody

Oznamujeme Vám, že z důvodu provozní havárie na vodovodním zařízení došlo, nebo může dojít k přerušení dodávky pitné vody v pondělí 20.5.2019 od 08:15 do 12:00 hodin v části Žďár - viz příloha.
Náhradní zásobování cisternami nebude zajištěno.

Vloženo: 20.05.2019
ilustrační foto

Setkání se starostou

STAROSTA MĚSTA TANVALDU

Mgr. Vladimír Vyhnálek zve veřejnost na

SETKÁNÍ SE STAROSTOU

Pokud Vás zajímá aktuální dění ve městě, chcete se na cokoliv zeptat, máte nápady a podněty, o které se chcete podělit nebo se dozvědět o probíhajících či plánovaných akcích, pak jste srdečně zváni:

Sídliště Výšina Scolarest pondělí 13.5.2019
Šumburk nad Desnou Hasičárna úterý 14.5.2019
Český Šumburk Sokolovna středa 15.5.2019
Žďár U Hanzlíčků čtvrtek 16.5.2019
Šumburk nad Desnou Penzion Světlá úterý 21.5.2019
Horní Tanvald U Dubu středa 22.5.2019

Setkání začínají vždy v 18:00

Vloženo: 13.05.2019
ilustrační foto

Sportovní odpoledne ke Dni dětí

V pátek 31. května 2019 od 14.30 hodin bude na městském stadionu na Výšině připraveno ke Dni dětí sportovní odpoledne.

Vloženo: 07.05.2018
ilustrační foto

Třetí koncert Tanvaldského hudebního jara byl ve znamení poezie

V pátek večer se v tanvaldském kině Jas Járy Cimrmana konal již třetí koncert již 63. ročníku festivalu Tanvaldské hudební jaro. Tentokrát krom hudby Ensemble Martinů zazněl i umělecký přednes z úst známého herce Saši Rašilova.

Ještě před vystoupením známých umělců se již tradičně představili nadaní žáci ZUŠ Tanvald.Tentokrát to bylo flétnové kvinteto. Samotné Ensemble Martinů je pražské klavírní kvarteto ve složení: Miroslav Matějka - flétna, umělecký vedoucí, Radka Preislerová - housle, Bledar Zajmi - violoncello a Štěpán Kos - klavír. Svým projevem a zvukovostí je jedním s nejvýraznějších souborových uskupení v České republice. V představení zazněl výběr z děl Christiana Morgensterna: básně, epitafy, Frederica García Lorcy Cikánské balady, Kniha básní, První písně a Zelený vítr (překlady Lumír Čivrný, prof. Josef Forbelský). Hudba: Luboš Sluka, Astor Piazzolla, Alexej Fried - Duke Elington. 

Odkaz na fotogalerii zde.

 

Vloženo: 14.05.2019
ilustrační foto

Slavnostní kladení věnce u sochy T.G.Masaryka

V úterý 7.5.2019 v předvečer Dne vítězství se uskutečnilo slavnostní kladení věnce u sochy T.G.Masaryka v centru města. Tentokrát se tohoto aktu ujali krom starosty města Mgr. Vladimíra Vyhnálka i zástupci Krajského velitelství Armády ČR v Liberci na čele s jeho ředitelem plukovníkem gšt. Ing. Miroslavem Brázdou, kterého doprovázel praporčík Rudolf Pech. Čestnou stráž obstarali členové SDH Šumburk panové Petr Malý a Josef Průcha.

Vloženo: 09.05.2018
ilustrační foto

Zápis dětí do MŠ

V pondělí proběhl v MŠ Radniční tradiční zápis dětí do mateřské školy v našem městě. V určené době k němu dle sdělení paní ředitelky Blanky Bryscejnové dorazilo 41 dětí v doprovodu svých rodičů a blízkých. Na ty se v budově školy kromě paní ředitelky těšily i jejích budoucí paní učitelky Miroslava Erbenová a Iva Kryštofová. Zatímco maminky obstarávaly  nezbytnou administrativu pro přijetí dětí do předškolní výchovy, samotné děti se směle seznamovaly s novým prostředím, které na ně po prázdninách čeká. A že bylo s čím. Tolik hraček doma určitě nemají, a ty, co ještě na své přijetí čekaly, si spolu se svými blízkými spokojeně hrály v přilehlé zahradě školy. Nezbývá, než všem dětem popřát, aby se jim v naší školce líbilo. Další fofografie ve fotogalerii.     

   

 

Vloženo: 07.05.2018

Prodejna Lidl projde modernizací

Prodejna Lidl bude od pondělí 6. května na deset týdnů uzavřena. Důvodem je plánovaná modernizace. V termínu od 9. do 11. května proběhne ještě ve stávajících prostorách prodejny mimořádný výprodej spotřebního zboží. Během desetitýdenní proměny získá prodejna nový interiér, bude vybavena novou pekárnou a zákazníci se mohou těšit na větší komfort během nakupování. Znovuotevření prodejny je plánováno na 13. července.

Vloženo: 02.05.2019

Otevření silnice II/290 v úseku Smědava - Souš

Po provedené kontrole silnice II/290 podél vodní nádrže Souš bylo naplánováno otevření této silnice v úseku Desná - Smědava na pátek 3.5.2019 ve 23:59 hodin.

Vloženo: 02.05.2019
ilustrační foto

Tradiční pálení čarodějnic

V úterý 30. dubna se hřišti Honvart v Tanvaldě konalo tradiční pálení čarodějnic. Pořádání se jako každý rok ujali hasiči Horní Tanvald, město Tanvald a MDC Maják Tanvald. Letošní počasí této akci opravdu přálo, takže cestu na toto setkání našly stovky lidí, ty ocenily nejenom překrásnou vatru, skvělé občerstvení, ale jako vždy využily tuto neopakovatelnou příležitost k setkávání se s přáteli a známými. Samozřejmě, že nechyběl ani tradiční lampiónový průvod a pro děti i zábavné soutěže. Novinkou pak bylo vyhlášení třech nejlepších masek a třech nejhezčích lampionů. Po celou dobu konání akce byl zajištěn hudební doprovod, o který se staral Vláďa Josífek se svým týmem.
Vrcholem celé akce bylo zdařilé zapálení hranice a následný krásný ohňostroj.
Děkujeme všem, kteří se na pořádání akce podíleli. Velký dík tak patří především hasičům z Horního Tanvaldu na čele s Karlem Bukvicem ml. a Mateřskému a dětskému centru Maják.


 

Vloženo: 02.05.2019
 1 z 25 | Další - Nejstarší