Úvodní > Aktuality > Aktuální informace

Hudební léto 2017

Auta 3 3D

Transformers: Poslední rytíř

Já, padouch 3

Mumie

Extrémní rychlost

Z města a MěÚ

ilustrační foto

Informace pro občany

V pátek 7. července 2017 budou všechna pracoviště Městského úřadu Tanvald uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

Vloženo: 19.06.2017

Úspěchy studentů gymnázia

Letos je to právě pátá účast studentů Gymnázia v Tanvaldu v národním kole olympiády v řadě za sebou! Čtyřikrát se to podařilo v biologii /3 x Eliška Konečná a 1 x Helena Čermáková/ a v tomto roce v týmové soutěži z ekologie družstvu Helena Čermáková, Iveta Ducháčková a Martin Dašek. Cesta do národního kola vede přes umístění na předních místech nejvyšší kategorie A v kole krajském, kde je konkurence všech středních škol v Libereckém kraji, často škol mamutích proti Tanvaldu.

Národní kolo ekologické olympiády se konalo ve Vrchlabí a ze 17 tříčlenných týmů z celé republiky se družstvo z malého města Tanvaldu z malé „rodinné“ školy umístilo na krásném 5. – 6. místě.  Soutěž  měla 3 části: test ze znalostí ekologie, poznávačku přírodnin a obhajobu vypracovaného projektu – tentokrát na téma: Možnost výskytu drobné rybky vranky a savce vydry říční ve vymezeném úseku řeky Jizery.

Podobně se našim studentům dařilo také v nižších kategoriích olympiád z biologie a chemie, kde se národní kolo nekoná : V okresním kole biologické olympiády kategorie D na 1.místě Tereza Hausová a na 3.místě Lucie Fleišmanová, v okresním kole biologické olympiády kategorie C na 2.místě Aneta Neumannová, v krajském kole biologické olympiády kategorie A na 5.místě Helena Čermáková, v krajském kole chemické olympiády kategorie C na 3.místě Jakub Rydval a v krajském kole chemické olympiády kategorie B na 6.místě Lenka Wojčíková a na 8.místě Helena Čermáková.

Úspěchy jsou dosaženy schopnostmi a poctivou prací studentů i jejich „trenérů“.

                                                                                                       RNDr. JaroslavTýl

Vloženo: 21.06.2017
ilustrační foto

Informace z nemocnice

Ve dnech 1.7. - 14.7.2017 bude v  Nemocnici Tanvald s.r.o. z důvodu čerpání dovolené uzavřena chirurgická ambulance.

Vloženo: 21.06.2017
ilustrační foto

Rally Bohemia 2017

V sobotu 1. a 2. července se uskuteční tradiční Rally Bohemia. Bližší informace na www.rallybohemia.cz. Tanvaldem projede rychlostní zkouška v sobotu 1. července od 13.00 do 22.30 hodin. Vedoucím RZ u nás je Jaroslav Stadler, tel. č. 602 168 005.

Přehled uzavírek zde.

Oznámení veřejnou vyhláškou vydané odborem dopravy MěÚ Tanvald zde

Vloženo: 25.05.2017
ilustrační foto

Připomínky k navrhovaným železničním jízdním řádům

Informujeme vás, že na webových stránkách  společnosti KORID LK , spol. s r.o. jsou ke stažení navrhované jízdní řády železniční dopravy pro období od 10. prosince 2017 do 8. prosince 2018.

http://www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html

Vaše připomínky k jízdním řádům lze zasílat prostřednictvím webového formuláře, e-mailem: info@korid.cz nebo písemně (KORID LK, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec).  Termín pro zasílání připomínek, které lze zohlednit v rámci přípravy JŘ k prosinci, je do 14. července 2017. Připomínky zaslané v pozdějším termínu bude možné posoudit a případně zohlednit k červnovému termínu změn v roce 2018. 

Vloženo: 20.06.2017
ilustrační foto

Technické služby mají nového pomocníka

V červnu pořídilo město Tanvald technickým službám universální malotraktor značky KIOTI. Na letní měsíce je vybaven pro sekání trávy a na zimní období přední radlicí a rozmetadlem posypového materiálu. V zimě bude malotraktor sloužit k údržbě chodníků. 

Vloženo: 19.06.2017
ilustrační foto

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana

Již dvanáctý ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhl druhý červnový víkend. Stejně jako v minulém roce byla celá slavnost rozdělena do dvou dnů. V sobotu se všichni cimrmanovci sešli na Příchovicích u Majáku Járy Cimrmana na Slavnost pod Majákem. Večer se pak řada z nich přesunula do tanvaldského kina na divadelní představení Dlouhý, široký a krátkozraký. V neděli probíhala tradiční spanilá Jízda cyklostezkou Járy Cimrmana a zároveň probíhal program pro všechny generace u kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldě. Děti se mohly vyřádit na různých historických soutěžích a něco si vyrobit v dílničkách. Nejočekávanější chvílí byl příjezd spanilých jezdců, které přivítali pěvecké sbory a herci z Divadla Járy Cimrmana. Zdeněk Svěrák si společně s pěveckým souborem Hlásek zazpíval některé písničky a připravil tak nejen pro diváky, ale hlavně pro malé zpěváky a zpěvačky nebývalý zážitek. Také musíme zmínit jednu z nejdůležitějších součástí programu. Letošní cimrmani se konali v rámci akce Cimrman - dětem, takže po oba dny si všichni návštěvníci mohli zakoupit balónky s logem Cyklostezky Járy Cimrmana a tím přispět na hippoterapii pro postiženého Vojtu z Tanvaldu. Balónky pak byly hromadně vypouštěny. Díky Vám všem, kteří jste přispěli, se podařilo za oba dny nastřádat krásných 21.648 Kč.

Fotogalerie zde

Vloženo: 19.06.2017
ilustrační foto

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Město Tanvald vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici úředníka-úřednice v odboru stavební úřad a životní prostředí MěÚ Tanvald s náplní práce zajišťování agendy stavebního úřadu. Více zde

Vloženo: 12.06.2017
ilustrační foto

Senior klub na Výšině má pergolu

Pěkné posezení připravilo město Tanvald pro důchodce u Senior klubu na Výšině. Během jediného dne tu dělníci postavili půvabnou pergolu, která bude nejenom příjemným místem setkávání našich spoluobčanů, ale i oku milou okrasou střediska, dobře sladěnou s okolní zelení.

Vloženo: 16.06.2017
ilustrační foto

Oprava fasády bytového domu č.p. 552

Společnost Tabys s.r.o. v současné době provádí opravu fasády bytového domu  č.p. 552 v Palackého ulici. Fasáda domu byla zateplena před cca 25 lety. Původní fasáda je poškozena prasklinami, některé dílčí části zateplení jsou nefunkční, poškozené. Oprava fasády pouze nátěrem, která byla nájemníkům slíbena před čtyřmi roky, by nevyřešila problém s prasklinami a zatékáním dešťové vody do izolantu fasády. Z tohoto důvodu byla pro opravu fasády zvolena technologie přídavného zateplení fasády s izolantem tl. 8 cm a novou tenkovrstvou omítkou. Oprava fasády bude dokončena do konce října 2017. Barevné řešení fasády domu bylo navrženo architektem tak, aby dům svojí barevností navazoval na dva sousední věžové panelové domy. Dům č.p. 552 jejich barevnost nekopíruje, ale doplňuje do barevného souladu.

 

Vloženo: 15.06.2017
 1 z 15 | Další - Nejstarší