Fotogalerie

Fotogalerie - knihovna > 2016

 
6272_s.jpg

„ Hledej mne podle barvičky…“

v červnu jsme přivítali předškoláky z MŠ U Školky, kteří se naučili vyhledávat knížky dle barviček v dět.části knihovny, povídali jsme si o tom, jak se ke knihám správně chovat a nakonec pomohli knihovnici napravit pomotanou pohádku knižního skřítka.
 
DSC_2775

„Pojďte si hrát…“

výstavka společenských her z našeho fondu ve vstupní části knihovny, které si můžete půjčit domů. Najdete zde např. Hra o trůny, Dominion, Enigma, Anty birds, Hry v kostce na různá témata. Svou hru si zde vyberou čtenáři od 3 do 99let.
 
5884_s.jpg

Autorka dětských knih v naší knihovně

8.3.2016 naši knihovnu navštívila významná česká spisovatelka pro děti a mládež Ivona Březinová, držitelka mnoha významných ocenění za svou mnohaletou literární tvorbu. Poslechnout si její vyprávění o knihách, ale i psaní si přišli studenti Gymnázia Tanvald
 
6224_s.jpg

Den čtenářů na hradě

„Den čtenářů na hradě“ v úterý 14.6.2016 navštívilo 8 výherců výt.soutěže „Král a jeho dvůr“ hrad Valdštejn
 
5897_s.jpg

Děti ze Zásady u nás v knihovně

V uplynulých 2 měsících navštívili naši knihovnu žáci z 2. a 3. třídy Masarykovy základní školy Zásada. Třeťáci se seznámili s Helenou Zmatlíkovou a jejími knihami. Na chvíli se stali také ilustrátory a po poslechu pohádky O hrnci, který rád vařil rajskou omáčku, kreslili své vlastní ilustrace. Druháčci si zahráli na detektivy a hledali knížky v dět.oddělení dle barviček. Napravovali popletenou pohádku a vyprávěli pohádky dle obrázků.
 
5921_s.jpg

Divadelní soubor E.F.Burian

výstava fotografií z divadelního archivu našich ochotníků, kteří letos oslaví 70 let od svého založení.
 
5940_s.jpg

Král a jeho dvůr

Vítězné práce výtvarné soutěže: „Král a jeho dvůr“, “, která byla vyhlášena jako součást projektu KDK SKIP ČR „Kde končí svět? 2015-2016 „ s Mottem: Jak je to s králem?. 1.– 3. místa v soutěži dle věkových kategorií obsadili: Marková Kristýna – Masarykova ZŠ a OA Tanvald Vítková Eliška – ZUŠ Tanvald Stadlerová Michaela – ZUŠ Tanvald Tacincová Tereza – ZUŠ Tanvald Hejsek Adam – ZUŠ Tanvald Vávrová Pavlína – ZUŠ Tanvald Beranová Veronika – ZUŠ Tanvald
 
5957_s.jpg

Noc s Anderesenem 2016

Nocovalo u nás v knihovně 12 dětí, 1 pomocník a 2 knihovnice. Navštívil nás pan Andersen osobně, povyprávěl o svém životě a pak už se soutěžilo . Děti si vyrobily mořské pytlíčky, do kterých si ukládaly perly za splněné úkoly. Soutěže byly na motivy pohádek H.CH.Andersena. Vyvrcholením byla návštěva kina, kde děti shlédly pohádku Malá mořská víla v podání ochotnického divadelního souboru E.F.Burian Tanvald. Pak si děti prohlédly zázemí herců, osobně se setkaly s herci a vyzkoušely si práci divadelního technika. A také je čekala stezka odvahy, na jejímž konci na ně číhala mořská čarodějnice se záludnými otázkami. Kdo správně odpověděl, dostal dárek přímo z perly, kdo ne.........nebojte přežily všechny . Po návratu do knihovny jsme si četli z přinesených knížek a poslouchali půlnoční pohádku Ošklivé káčátko z rádia Junior. V půl jedné už celá knihovna chrupala. Právě teď děti snídají buchty od maminek, a jestli zbyde trocha času zahrajeme si spol. hry. Na památku krom dárku z perly dostaly děti při odchodu společnou fotografii, kterou jsme vyfotily s ochotníky.
 
6117_s.jpg

Pasování na rytíře řádu čtenářského

V červnu nás navštívili prvňáčci ze ZŠ Sportovní Tanvald. Seznámili se s knižním fondem, pomohli dokonce sestavit perníkové babě perníčky na chaloupku. Předvedli také, jak se naučili číst a svou hlasitou četbou přivolali královnu z království knih. Ta je poté pasovala na rytíře řádu královského. Čerství rytíři a rytířky se podepsali brkem pod slib rytířů a pak si již vybírali a pročítali knihy, které je zaujaly.
 
5947_s.jpg

PC kurz pro čtenáře

Již tradičně vyhlašuje SKIP ČR celostátní akci Březen-měsíc čtenářů. V Městské knihovně Tanvald, která se této akce účastní již mnoho let, probíhá v tomto čase počítačový kurz pro naše čtenáře. Mezi zájemce o tento kurz jsou lidé různých věkových kategorií a profesí. Uskutečnit ho nám pomáhají studenti gymnázia Tanvald pod vedením RNDr. Jarmily Moravcové. Letos, již druhým rokem, se tento kurz konal přímo v počítačové učebně gymnázia Tanvald. Studenti se věnovali našim čtenářům dva dny v týdnu několik hodin po celý březen. Školení probíhalo individuálně. Studenti v roli učitelů trpělivě vysvětlovali svým dospělým ,, žákům“ základy počítačové gramotnosti, práci v programech Word a Excel, jak najít potřebnou informaci na Internetu, jak si založit internetovou schránku. Či se snažili vyřešit problémy, s kterými naši čtenáři přišli. Po ukončení měsíčního vzdělávacího kurzu dostali vyučující od svých ,, žáků“ spolu se slovy díků bonboniéru. A my děkujeme vedení gymnázia Tanvald, RNDr. Jarmile Moravcové a všem studentům za pomoc s organizací kurzu.
 
7395_s.jpg

Vánoční svět

Adventní čas – čas pomoci. Naše knihovna ve spolupráci s Oddělením sociální práce a sociálních služeb Města Tanvaldu se snaží v rámci svých možností podporovat organizace pomáhající lidem s handicapem. Mají možnost využívat výstavních prostor knihovny k propagaci své činnosti. Občanská sdružení z našeho regionu tak již několik let pořádají prodejní výstavy
 
5930_s.jpg

Velikonoční výstava

Velikonoční výstava prací o.p.s. Fokus Liberec , Domova Harcov a hospice Svatí Zdislavy
 
6288_s.jpg

ZUŠKA vystavuje

– závěrečná výstava výtvarných prací dětí ZUŠ Tanvald pod vedením p. Hadravové Jany
 
6303_s.jpg

Žáci ze 3.tříd ZŠ Sportovní Tanvald v knihovně

V květnu naši knihovnu navštívili žáci ze 3.tříd ZŠ Sportovní Tanvald. Na své první hodině se stali sami knihovníky a vyhledávali s úspěchem knížky v našem fondu.
 
 
Vytvořeno 25.10.2021 12:57:04 | přečteno 4167x | tana
load