Fotogalerie

Fotogalerie - knihovna > 2014

 
3541_s.jpg

„Co mě baví\"

Výstava prací našich čtenářů
 
3532_s.jpg

„Vánoční svět\"

výstava prací klientů domova pro osoby se zdravotním postižením v Raspenavě.
 
2804_s.jpg

„Zvířátka levou zadní\"

závěrečná výstava výtvarných prací dětí ZUŠ Tanvald pod vedením p. Jany Hadravové
 
3337_s.jpg

Knižní výstava v říjnu

„Naši cestovatelé “ - výstavka titulů z našeho knižního fondu
 
3828_s.jpg

Nebe

– výstava vybraných prací studentů Gymnázia Tanvald z projektu, jehož veřejná prezentace proběhla v budově gymnázia v květnu tohoto roku
 
2485_s.jpg

Noc s Andersenem 2014

V naší knihovně nocovalo 12 dětí, 1 pomocník a my 2 knihovnice. Celý večer byl na téma: hmyz a my. Hned na začátku, abychom se naladili do broučkova, jsme poslouchali vyprávění včelaře pana Petra Haby z Popelnic. Velmi zajímavě nám vyprávěl o životě včel a péči o ně. Krom fotografií včel jsme si také mohli prohlédnout opravdový úl, pomůcky, které včelař potřebuje, a vyzkoušeli jsme si klobouk se závojem. Děti vyprávění tak zaujalo, že na konci pana Habu zasypaly otázkami. Všichni jsme byli tak pěkně medově naladěni, že jsme hned pokračovali dílničkou a vyrobili jsme si svíčky z pravých včelích voskových plátů a dozdobily jsme je korálky. Baterky jsme dobili výbornou pizzou. A pak jsme se proměnili v broučky, děti dostaly tykadla a vyrobily si krovky. A začaly si poměřovat své síly se zástupci hmyzí říše v rychlosti, šikovnosti a chytrosti. Nechyběla broučí diskotéka. Za každý dobře splněný úkol si naši broučci odnášeli kytičky, díky kterým rozkvetly louky v naší knihovně. Za odměnu jim pavouk vydal zlaté kukly s tajemstvím, které přísně střežil celý večer. A každý brouček dostal ještě pamětní medaili. Pak se konala druhá večeře a všichni se postupně připravovali na spaní. Celá knihovna postupně utichala při poslechu příběhů Ferdy mravence. Ráno všichni posnídali buchty, které napekly starostlivé maminky. A čas do odchodu domů vyplnili výrobou pavučinek, čtením knížek a hraním.
 
2584_s.jpg

Počítačový kurz

V měsíci březnu a části dubna probíhal počítačový kurz pro začátečníky. Příhlásilo se nám 8 čtenářů. Tentokrát se zájemci scházeli se studenty v počítačové učebně, kterou nám Gymnázium Tanvald pro tuto akci nabídlo. Počítačoví nováčci se pod jejich vedením naučili pracovat s počítačem a orientovat na internetu. Ti zkušenější již přicházeli s určitými problémy a s pomocí studentů je řešili.
 
3817_s.jpg

Renesance v knihovně

Žáci 9. třídy Masarykovy ZŠ a OA Tanvald se v knihovně seznámili s renesancí. Sami si připravili ukázku z divadelní hry Williama Shakespeara ,,Romeo a Julie.“ Za zvuků renesanční hudby se pak proměnili v umělce, kreslili své autoportréty a vytvářeli sousoší.
 
3306_s.jpg

Týden knihoven

Jako vždy se této akce zúčastnila i naše knihovna. Připravili jsme program pro naše malé čtenáře. Postupně naši knihovnu navštívilo na 140 dětí ze ZŠ Masarykova Tanvald . Letos v říjnu by oblíbený dětský spisovatel Ondřej Sekora oslavil 115. narozeniny. Besedami nás provázela známá postavička z jeho knih Ferda mravenec. Tentokrát jsme měli pro děti překvapení. Město nám zapůjčilo projektor, a proto jsme měli možnost vytvořit prezentaci, díky které se děti v úvodu seznámily se zajímavostmi ze života opravdových mravenců. Poté si prohlížely a četly v knihách Ondřeje Sekory. Povídali jsme si i o ostatních hrdinech z jeho knih. Ti nejstarší pak měli možnost najít odbornou literaturu v našem knižním fondu a srovnat opravdové zástupce hmyzu s pohádkovými postavičkami. Naučili se tak orientovat v on-line katalogu naší knihovny. Mladší děti se utkaly v broučím pexesu. Souboje byly velmi napínavé, zvláště o první místa. Nejmladší se stali mravenci, zvolili si královnu, postavili mraveniště a škvrně se proměnilo v kuklínka, ze kterého se posléze vyklubal nový mraveneček. Každá třída měla svého broučka, vítěze, který za svůj výkon dostal tykadla. Všechny děti na konci programu odcházely se sladkou odměnou a záložkou do knihy.
 
3607_s.jpg

Vánoční výstava

výstava prací klientů Domova Harcov pro osoby se zdravotním postižením v Liberci
 
 
Vytvořeno 25.10.2021 12:57:04 | přečteno 4195x | tana
load