Fotogalerie

Fotogalerie > 2015

 
5310_s.jpg

Senioři procestovali Jizerské hory

Tanvaldští senioři v rámci akce Senior klubu Tanvald navštívili známá místa Jizerských hor.
 
5167_s.jpg

Oslavy 140 let hasičů na Tanvaldsku

V sobotu 18. července se na centrálním parkovišti konaly oslavy 140 let hasičů na Tanvaldsku. K vidění byla hasičská technika od 19. století až po dnešní nejmodernější stroje. Na programu také byla ukázka hašení požáru vahadlovou stříkačkou, ukázka HZS lezecké techniky a psovod. V programu mělo místo i několik kapel, nálada byla výborná. A nádherné počasí atmosféru jenom podpořilo.
 
5056_s.jpg

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana

V sobotu 13. června se uskutečnila Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana.
 
4948_s.jpg

Zájezd do Wittichenau

Tradiční zájezd pro tanvaldské seniory se uskutečnil v úterý 9. června 2015.
 
4897_s.jpg

Oslavy 110 let města Tanvald

V sobotu 6. června se konaly v areálu autokempu na Tanvaldské kotlině Oslavy 110 let města Tanvald.
 
4795_s.jpg

4. koncert Tanvaldského hudebního jara

V pátek 15. května se v tanvaldském Kostele sv. Františka z Assisi konal poslední koncert letošního ročníku Tanvaldského hudebního jara. Na něm se nadšeným divákům představil smíšený komorní pěvecký sbor Univerzity Palackého v Olomouci ATENEO pod vedením Doc. PaeDdDr. Pavla Režného. Sbor do Tanvaldu zavítal i díky své bývalé člence a dnešní tanvaldské zubní lékařky MuDr. Daniely Havlíčkové. Ta si se svými kolegy také v závěru koncertu společně zazpívala. Dříve než však zazněly nádherné melodie Jiřího Pavlicy, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Zdeňka Lukáše nebo Jana Vičara, rozezvučely kostel líbezné tóny staročeských dud. Tradiční předvystoupení žáků místní základní umělecké školy zajistili otec a syn Zdeňkové Bláhovi z Desné. Letošní již 59.ročník tradičního a jednoho z nejstarších festivalů vážné hudby u nás se opravdu vydařil a nelze než se již nyní těšit na budoucí jubilejní ročník.
 
4276_s.jpg

3. koncert Tanvaldského hudebního jara

V pátek 24. dubna večer byl na programu tanvaldského kina Jas Járy Cimrmana 3. koncert letošního ročníku Tanvaldského hudebního jara. V něm se zdejšímu publiku představily dvě krásné dámy dokonale ovládající své hudební nástroje violu a klavír. Jitka Hosprová na violu a Jitka Čechová na klavír vystoupily v programu nazvaném Pocta českým mistrům. Sálem tak zněly nádherné melodie Jana Křtitele Vaňhala, Bedřicha Smetany, Bohuslava Martinů nebo současných autorů Sylvie Bodorové a Adama Skoumala. Tradiční předvystoupení žáků místní základní umělecké školy tentokrát zajistil taneční obor za doprovodu tří flétnistek.
 
4236_s.jpg

2. koncert Tanvaldského hudebního jara

V pátek 10. dubna 2015 se v kině JAS Járy Cimrmana uskutečnil 2. koncert Tanvaldského hudebního jara. V úvodu vystoupila žákyně Základní umělecké školy Tanvald Anežka Bartošová s hrou na příčnou flétnu. Hlavním bodem programu bylo Trojanovo trio - TANGO. Interpreti Pavel Hůla - housle, Petr Paulů - kytara, Ladislav Horák - akordeon předvedli skvělý výkon.
 
4020_s.jpg

1. koncert Tanvaldského hudebního jara

V pátek 20. března se v Kině Jas Járy Cimrmana uskutečnil koncert Panochova kvarteta, v rámci Tanvaldského hudebního jara, s názvem Pocta české kvartetní škole aneb pečujeme o tradice české země.
 
3946_s.jpg

Koncert skupiny 9431 a Ondřeje Rumla

V neděli 1. března se v Kině Jas Járy Cimrmana Tanvald uskutečnil společný koncert Ondřeje Rumla a tanvaldské skupiny 9431 s křtem CD \"V lese se nekřičí\".
 
3625_s.jpg

Novoroční výstup na Štěpánku

Klub českých turistů Tanvald uspořádal ve spolupráci s obcí Kořenov tradiční Novoroční výstup na rozhlednu Štěpánku v Příchovicích. Počasí výstupu několik posledních let nepřálo, ale letos na Nový rok byl konečně výhled z rozhledny opravdu pěkný. Tomu také odpovídala účast. Pod rozhlednu si letos 1.ledna našlo cestu téměř 1000 účastníků. Spousta výletníků přišla pod věž popřát si s kamarády k novému roku, dát si na zahřátí trochu čaje, grogu nebo oblíbený svařák. Mnoho účastníků si také odnášelo domů pěkný grafický diplom od tanvaldského výtvarníka Miroslava Valenty. Ti, kteří si po silvestrovské noci přivstali, si mohli také odnést již tradiční pamětní odznak. Pořadatelé připravili pro účastníky 600 kusů tohoto velmi ceněného suvenýru, ale již krátce po poledni byly „placky“, jak je všichni nazývají, do posledního kousku rozebrány. Novoroční výstup se vydařil a turisté úspěšně vykročili do nového roku. Lze si jen přát, abychom se po celý rok potkávali na dalších akcích, pořádaných nejen Klubem českých turistů v Tanvaldě, ale i ostatními organizacemi v našem městě.
 
 
Vytvořeno 22.10.2021 10:31:44 | přečteno 85280x | Ondřej Oliva
load