Fotogalerie

Fotogalerie > 2011

 
311_6192.jpg

HODINA LITERATURY V KNIHOVNĚ

Žáci 9. třídy MZŠ v knihovně
 
Jiříkovský Matěj

Celoroční soutěž ŠKOLA NARUBY

Blahopřejeme vítězům celoroční soutěže ŠKOLA NARUBY: Horvátové Nicole, Balogové Marii a Jiříkovskému Matěji z Masarykovy základní školy v Tanvaldě. Výherci obdrželi knihu a předplatné do knihovny na půl roku zdarma.
 
299_5740.jpg

Duben – měsíc čtenářů. PC kurz v knihovně

Často se na nás obraceli naši čtenáři s prosbami o pomoc při práci s počítači, zejména s internetem. Oslovili jsme proto pana ředitele Gymnázia Tanvald Mgr.Bruse Františka a RNDr. Moravcovou Jarmilu. Na jejich popud se přihlásili studenti, kteří měli zájem předat své zkušenosti. Jmenovitě:Kovářová Alice, Bártová Štěpánka, Duštírová Lenka, Hořejš Michal, Nguenová Patricie a Meislová Markéta. V naší knihovně jsme tak mohli uskutečnit bezplatný kurz práce na počítači a základů internetu pro všechny zájemce z řad našich čtenářů a široké veřejnosti. Pod vedením studentů se lidé seznámili se základním vyhledáváním na internetu, naučili se založit si emailovou adresu a práci s ní.Hned od prvopočátku si studenti padli do oka se svými „žáky“. Stali se jejich trpělivými a laskavými rádci při prvních krůčcích v internetové džungli.
 
312_6200.jpg

KRABIČKY

Co z krabiček vytvoří šikovné ruce a fantazie. Výstava prací žáků ZUŠ Tanvald pod vedením paní Jany Hadravové
 
318_6399.jpg

LES aneb JDEME DO HÁJE

výstava školního projektu Gymnázia Tanvald
 
296_5677.jpg

MÁME SE BÁT ISLÁMU, ANEB EVROPOU KRÁČÍ STRAŠÁK ISLAMIZACE A CO MY NA TO.

Beseda s PhDr. Zdeňkem Müllerem, Csc., arabistou, filosofem, historikem, publicistou a pozorovatelem současného světa, na který hledí většinou z Paříže, kde žije. Jako bývalý vědecký pracovník Orientálního ústavu Akademie věd ČR se zabývá minulostí a současnými projevy islámu a muslimské civilizace
 
325_6531.jpg

NÁVRAT KE STARÝM ŘEMESLŮM

Výstava dětských prací domu dětí a mládeže Ulita Tanvald
 
320_6433.jpg

OCHUTNÁVKOVÝ RECEPTÁŘ

Beseda o možnostech, jak zdravěji a přitom chutně uvařit
 
294_5661.jpg

Slunce, jaro a velikonoce

prodejní výstava prací klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením v Raspenavě.
 
316_6326.jpg

TÝDEN KNIHOVEN 2011

Již tradičně začátkem měsíce října probíhal v České republice Týden knihoven tentokrát pod názvem „Kraj ČR – kraj knihoven“, i naše tanvaldská knihovna se jej zúčastnila pestrým programem pro naše velké i malé čtenáře. V tomto týdnu k nám zavítalo 340 lidí, naši čtenáři si v knihovně půjčili bezmála 1400 knih a časopisů. S velkým zájmem se setkal výprodej starších knih a časopisů. Také je okouzlila výstava studentů Gymnázia Tanvald pod názvem : „ Les aneb jdeme do háje „. Pro žáky 1.-4. tříd základních škol v Tanvaldě jsme připravili program „ Pověsti z našeho kraje“. Zúčastnilo se jej přes 100 dětí. Povídali jsme si o našem okolí a bájných bytostech Jizerských hor. Prohlíželi jsme si a četli z knih : Pověsti od řeky Smědé, Pověsti Nisy a Kamenice, Pověsti z kraje sklářů, Ďáblův doktor, Pověsti z Čech, Vyprávění o strašidlech, přízracích a podivných úkazech nejsevernějších Čech. Děti se proměnily v lesní skřítky a prověřily si znalosti rostlin a zvířat z naší přírody. Na závěr popustily uzdu fantazie při výrobě skřítků z přírodních materiálů.
 
310_6182.jpg

V KNIHOVNĚ DETEKTIVEM

Žáci 6. třídy MZŠ Tanvald v knihovně.
 
298_5716.jpg

Václav Čtvrtek a jeho knihy

Četli jsme si z knih Václava Čtvrtka, která by se letos v dubnu dožil sta let
 
319_6411.jpg

ŽIVOT NENÍ POHÁDKA… ŽIVOT JE HLEDÁNÍ...

Prezentace školního projektu Lenky Hájkové, Pauliny Mazur, Simony Šilhánové
 
 
Vytvořeno 22.10.2021 10:31:44 | přečteno 87454x | Ondřej Oliva
load