Fotogalerie

Fotogalerie > 2019

 
15275_s.jpg

Slavnostní položení věnce u pomníku T. G. Masaryka

U příležitosti 101. výročí Dne vzniku samostatného československého státu v roce 1918 proběhlo v pátek 25. 10. 2019 u pomníku T.G.M. na Šumburku slavnostní položení věnce. Tohoto aktu se zúčastnila místostarostka Daniela Šebestová, vedoucí Kulturní kanceláře Petr Hampl a příslušníci složek SDH Šumburk.
 
15106_s.jpg

HAF 2019

51. ročník HAFu vydařený a humorný.
 
14872_s.jpg

Tanvaldské slavnosti 2019

Tanvaldské slavnosti 2019 se i přes nepřízeň počasí vydařily. Děkujeme všem statečným, kteří vydrželi až do nočních hodin.
 
14773_s.jpg

Letní hasičská country zábava u hasičské zbrojnice na Šumburku

V sobotu 13. 7. 2019 proběhla country zábava. Pořádal ji Sbor dobrovolných hasičů Tanvald Šumburk, který se postaral jak o skvělé občerstvení, tak o bohatý program. Představily se 4 kapely - Kladíwko band, Nudličky, Naboso a Benedeta.
 
14714_s.jpg

Pohádkové rozloučení se školkou

V pátek odpoledne, 21. 6. 2019, přišli budoucí prvňáčci se svými blízkými, abychom společně udělali symbolickou tečku za chvíle prožité v mateřské škole. Děti, paní učitelky i někteří rodiče se oblékli za pohádkové postavy a sledovali poslední vystoupení svých předškoláků, pasování s předáváním šerp a dárečků pro děti. Odpoledne bylo zpestřeno kouzelnickým vystoupením a zábavnými pohádkovými soutěžemi nejen pro děti. Všem budoucím prvňáčkům přejeme hodně štěstí a rodičům děkujeme za spolupráci.
 
14625_s.jpg

Horní Tanvald má nové sportovní hřiště

Údolí Kamenice má nové sportovní hřiště. Slavnostního otevření se zúčastnil starosta Vladimír Vyhnálek i oba místostarostové Daniela Šebestová a Antonín Bělonožník. Následoval turnaj v přehazované pro žáky 6.a 7. tříd. Na body zvítězilo družstvo z Desné, ale morálně nebylo poražených, neboť všichni bojovali jako lvi. Hřiště bude k užívání nejen pro školu, ale i pro širokou veřejnost. Sportu zdar!
 
14583_s.jpg

Hravé dopoledne před Spanilou jízdou

Slavnostnímu příjezdu Spanilé jízdy předcházelo v parku pod kostelem hravé dopoledne pro děti. Kromě tvořivých dílen byly pro děti připraveny nejrůznější soutěže, které připravilo Středisko volného času v Tanvaldě. I letos si mohli všichni návštěvníci zakoupit ekologické balónky s logem Cyklostezky Járy Cimrmana v charitativní akci \"Balónky s přáním do nebe\". Pro děti (i dospělé) pak byly připraveny dvě pohádky. Tu první s názvem Pingu přivezl klaun Bilbo a v poledne divadlo Na kolečku osvěžilo přítomné diváky taškařicí „Trakař. Celý sváteční den zpříjemňovala hudba O.V.J.DIXIE.
 
14497_s.jpg

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana

V neděli 9. června ráno vyjeli z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích na tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb na kole okolo Liptákova“. Cíl byl v Tanvaldě u kostela sv. Františka z Assisi.
 
14348_s.jpg

Tanvaldští gymnazisté převzali svá maturitní vysvědčení 2019

Ve čtvrtek 30. května odpoledne proběhlo v zasedací místnosti tanvaldské radnice slavnostní předávání maturitního vysvědčení absolventům zdejšího gymnázia. To pro studenty a jejich nejbližší již tradičně připravilo vedení města ve spolupráci s komisí pro občanské záležitosti a ředitelstvím Gymnázia Tanvald. Všechny absolventy i jejich nejbližší na radnici přivítal starosta města Vladimír Vyhnálek. Ten všem poblahopřál k úspěšnému složení zkoušky z dospělosti a popřál jim hodně úspěchů v dalším životě.
 
14269_s.jpg

4. koncert THJ 2019

V pátek 24.5.2019 skončilo závěrečným koncertem 63. Tanvaldské hudební jaro. Koncert byl zároveň součástí Noci kostelů. O mimořádný hudební zážitek se postarali dva polští umělci: vynikající varhaník Roman Perucki a fenomenální flétnista Lukasz Dlugosz. Skladba „Větrná ukolébavka“ od Mateusze Ryczeka (*1986) byla provedena dokonce ve světové premiéře. Tento koncert bude bezesporu patřit mezi ty, na které se nezapomíná.
 
13799_s.jpg

3. koncert THJ 2019

V pátek 10.5. jsme se museli smířit s náhlou změnou programu. Ovšem to smiřování nebylo opravdu těžké, spíše bylo pro publikum příjemným překvapením. Místo Jana Šťastného přijel Saša Rašilov, samozřejmě s úplně jiným programem. Navzdory všem změnám byl koncert báječný. Obecenstvo poslouchalo plně soustředěné a bez hnutí, což umělci ocenili, protože se mohli plně soustředit na své výkony. Naopak potom na závěr ocenilo publikum umělce dlouhotrvajícím potleskem. První část byla hravá, Slukova i Friedova hudba a Morgensternovy verše spolu krásně korespondovaly. V druhé části jsme se přenesli díky veršům Federica García Lorcy a Piazzollově nádherné hudbě do prosluněných přímořských krajů. Velmi sugestivní přednes Saši Rašilova celkový dojem umocnil. Před hlavním programem proběhlo opět vystoupení žáků ZUŠ. A jako bonus je třeba uvést, že zazněla skladba zdejšího rodáka, hudebního skladatele a varhaníka Petra Tomeše, „Rozmar pro 3 příčné flétny, klavír a violoncello“.
 
13133_s.jpg

Pálení čarodějnic 2019

Na hřišti Honvart proběhlo 30. dubna 2019 pálení čarodějnic. Pořadatelé: Hasiči Horní Tanvald, MDC Maják, MěKK Tanvald
 
13101_s.jpg

2. koncert THJ 2019

V pátek 26. dubna 2019 se po vystoupení žáků ZUŠ Tanvald představilo Klavírní kvarteto Josefa Suka, které bylo pojmenováno podle houslisty Josefa Suka (1929-2011), jedné z největších osobností houslové generace 20. století, vnuka skladatele Josefa Suka a pravnuka Antonína Dvořáka. Poctu nést název po tak významném českém umělci iniciovala souboru nejrenomovanější česká instituce v oblasti komorní hudby – Český spolek pro komorní hudbu s laskavým svolením manželky Josefa Suka, paní Marie Sukové. Klavírní kvarteto Josefa Suka navazuje na bohatou tradici českých komorních souborů, především pak slavného Sukova tria.
 
12896_s.jpg

1. koncert THJ 2019

V pátek 12. dubna 2019 proběhlo ve vestibulu kina Jas Járy Cimrmana slavnostní zahájení v pořadí již 63. Tanvaldského hudebního jara. V 18:30 byla otevřena výstava dětských výtvarných prací SVČ na téma „Krásy divoké přírody“. Vernisáž vždy obohatí vystoupení žáků ZUŠ Tanvald, tentokrát obdivuhodný výkon podalo saxofonové kvarteto. Jako každoročně otevřeli festival svými proslovy starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek a ředitel a dramaturg festivalu violoncellista Jan Páleníček. Následovalo strhující vystoupení slovinského klavírního tria Amael.
 
12726_s.jpg

18. ročník Masopustního průvodu

Pršelo, sněžilo, ale bylo veselo.Klub českých turistů se opět zasloužil o zdařilou akci. Poděkování patří i Městu Tanvald, Pekárně Schneider, Pekařství Mašek a Řeznictví u Tomášů, kteří tuto tradiční akci podporují. Masopuste, reksum, kandr, cinka, bzinka, vyskoč výš, zase za rok, reksum, kandr, cinka, bzinka, s námi se tu uvidíš!
 
 
Vytvořeno 22.10.2021 10:31:44 | přečteno 87460x | Ondřej Oliva
load