Úvodní > Kultura a sport > Volný čas

Volný čas

Kino Jas je vybaveno moderním zařízením. V září roku 2009 zde Město Tanvald nechalo nainstalovat technologii digitálního kina dle standardu DCI. Zakázku provedla firma AV MEDIA, a.s. Praha. Nyní mohou diváci vidět projekce 2D a 3D filmů dle současných hollywoodských standardů DCI. Úroveň D-Cinema nabízí kvalitnější promítání ve vyšším rozlišení než Full HD.

Celková kapacita je 306 míst, přičemž na balkoně najdete 111 a dole 195 křesel. Kino je víceúčelové s možností konání divadelních představení, koncertů, výstav, přednášek a velkoplošného promítání z různých nosičů v digitální kvalitě.

V roce 2015 se uskutečnilo celkem 222 filmových představení, která shlédlo celkem 7.427 diváků, což je průměr cca 33 diváků na jedno představení. Ze zahraničních filmů byla největší návštěvnost na filmech Mimoni (594 diváků), Padesát odstínů šedi (446 diváků), SpongeBob ve filmu (429 diváků) a na filmu Star Wars – Síla se probouzí (308 diváků). Z českých filmů byla nejúspěšnější komedie Padesátka (296 diváků).

Kromě diváků filmových představení přišlo do kina ještě přes 3.800 návštěvníků divadelních představení, koncertů, akademií, školních akcí a dětských představení.

V lednu kino opět navštívila cirkusová skupina Mistral s pořadem „Cirkus bude!“. V únoru představila při cestopisné přednášce paní Radka Tkáčiková Srí Lanku. V uplynulém roce se v kině opět konaly koncerty v rámci 59. ročníku Tanvaldského hudebního jara 2015 (např. koncert Panochova kvarteta, Trojanova tria nebo koncert Jitky Hosprové a Jitky Čechové). V rámci této akce v kině proběhla vernisáž výstavy „Čarovné Jizerské hory“ DDM Ulita Tanvald. V únoru se v kině také uskutečnilo divadelní představení komedie „Z louže pod okap“. V představení účinkovali V. Kratina, D. Homolová, M. Dolinová a Filip Tomsa. V březnu v kině křtila tanvaldská skupina 9431 své nové CD a hostem tohoto koncertu byl zpěvák Ondřej Ruml.

V květnu v kině vystoupila ZUŠ Čelákovice s tanečním představením „Vivaldi versus čtyři roční období“. V červnu kino hostilo další pražské herce v komedii „Filumena“ se Simonou Stašovou v hlavní roli. Dále hráli S. Skopal, J. Pokorná, K. Heřmánek ml. a další. V říjnu v kině vystoupil divadelní soubor Vojan z Českého Dubu s představením komedie „Když se zhasne“ a v listopadu zahrál DS J.K.Tyl z Lomnice nad Popelkou komedii Carla Goldoniho „Lhář“. Městské kino v roce 2015 v červnu opět hostilo Divadlo Járy Cimrmana s představením „České nebe“. Představení bylo vyprodáno skoro do posledního místa. V kině se loni uskutečnila řada školních a dětských pořadů, výchovných koncertů a koncertů místní ZUŠ. V říjnu proběhl již 47. ročník mezinárodního soutěžního festivalu Humor v amatérském filmu HAF 2015. V soutěži bylo celkem 30 filmů od 25 autorů.

V dubnu a v listopadu v kině vystoupila travesti skupina Techtle Mechtle a Screamers z Prahy se svými zábavnými pořady. S dětskými pořady do Tanvaldu přijelo např. Divadýlko Kuba, Liduščino divadlo z Roztok u Prahy, divadlo Kapsa Andělská hora a jiné soubory. Na závěr roku vystoupila s adventním koncertem folková písničkářka Simona Klímová a ženský pěvecký sbor Consortium Camerale Slanense.

Městské kino Jas je mnohoúčelovým kulturním stánkem pro občany všech věkových kategorií z Tanvaldu a širokého okolí.