Úvodní > Informace > Služby a obchod

Služby a obchod

Tanvald s téměř sedmi tisíci obyvateli zaujímá pozici přirozeného centra spádové oblasti. Infrastruktura města se přizpůsobila potřebám jeho návštěvníků. Poskytované služby odpovídají většinou běžné evropské úrovni. Veřejný internet je v městské knihovně a také v městském infocentru, které najdete hned při vjezdu do města za kruhovou křižovatkou. V této části města se nachází obchodní zóna, kde  jsou markety Penny, Lidl a BILLA, dále lékárna Jizerka, která má jako jediná v Tanvaldě otevřeno i v neděli, prodejna KIK  zabývající se prodejem textilu a zboží nepotravinového charakteru,  prodejna maso a uzeniny Novák a drogerie Teta. Je zde dostatek parkovacích míst.

Své zastoupení v Tanvaldě mají bankovní domy i pojišťovny. V centru města je Komerční banka(+ bankomat), Česká spořitelna (+ bankomat) a služby ČSOB v budově České pošty (+ bankomat). Bankomat GE Money Bank najdete v Krkonošské ulici vedle prodejny domácích potřeb. Směnárny jsou jak v bankovních domech, tak i v některých prodejnách.

K obchodní nabídce v centru města patří drogerie, železářství, prodejny květin, lékárny, prodejna nábytku, velká prodejna domácích potřeb a bytových doplňků, prodejna elektrospotřebičů, prodejny obuvi, oční optiky, prodejny potravin, prodejna mobilních telefonů, prodejny chovatelských potřeb, prodejny oděvů, fotografické služby, prodejny pečiva, prodejna masa a uzenin, prodejna dárkových předmětů a čajů, prodejny hraček a papírnictví, prodejna proutěného zboží, klenotnictví, prodejna sanitárních potřeb a keramických obkladů, prodejna sportovních potřeb a oblečení, prodejna zdravé výživy, prodejna šperků, textilní galantérie s čistírnou oděvů a prodejny tabáku, novin a časopisů.

K nabídce služeb patří samozřejmě i moderní toalety na centrálním parkovišti. Ve městě najdete několik kadeřnictví a kosmetických služeb, jsou zde i cestovní agentury. Tanvald má i širokou nabídku ubytovacích a stravovacích služeb. Hotel Grand, cukrárna a pizzerie Ledo, bistro Kamélie, kavárna Viki a pizzerie v centru nabízí široký výběr občerstvení, jídla i pití.

Další informace, kontakty a adresy institucí, podnikatelů a firem z Tanvaldu a okolí najdete v adresáři firem.