Úvodní > Informace > Informace z regionu

Informace z regionu

Informace z regionu

3. ročník Festivalu vína Liberec již na začátku září

První zářijovou sobotu 2. září 2017 pořádá DECANTÉ WINES a PETR STOLÍN ARCHITEKTza podpory městské části Vratislavice nad Nisou v Kulturním centru 101010 ve Vratislavicích 3. ročník Festivalu Vína Liberec. Vstup na Festival je pro všechny účastníky volný.

Myšlenka, uspořádat přehlídku a ochutnávku nejlepších tuzemských vín za účasti samotných vinařů pro širokou veřejnost, vznikla v DECANTÉ WINES a PETR STOLÍN ARCHITEKT na začátku roku 2014. V témže roce také proběhl úvodní ročník FESTIVALU VÍNA LIBEREC v prostorách bývalé oblastní galerie v Liebiegově paláci v Liberci. Skvělé ohlasy a vysoká návštěvnost nás utvrdily, že akce, která spojuje excelentní vína, dobré jídlo a kvalitní hudbu má v Liberci smysl pořádat i do budoucna.

Druhý ročník FESTIVALU VÍNA LIBEREC jsme uspořádali ve spolupráci s PETR STOLÍN ARCHITEKT a za podpory MĚSTSKÉ ČÁSTI VRATISLAVICE NAD NISOU v prostorách vratislavického Kulturního centra 101010 a v zámeckém parku. Volba přesunout FVL do Kulturního centra 101010 se ukázala jako velmi prozíravá, také vzhledem ke špatnému technickému stavu Liebiegova paláce. Nejen, že je stavba Kulturního centra 101010 ukázkou krásné architektury a je zasazena do nádherného prostředí u zámeckého parku, ale nabízí také velmi kvalitní a profesionální technické zázemí a také vynikající dostupnost ze širokého okolí.  Třicítka nejlepších vinařů z Čech a Moravy osobně představila více než 250 vzorků vína, špičkové restaurace nabídly speciální festivalové menu a regionální producenti představili své výrobky. Na pódiu se během dne vystřídala spousta zajímavých umělců a nechybělo ani divadlo nebo dětské dílničky. FVL navštívilo rekordních 4000 návštěvníků. Potvrdilo se, že FVL již není jen malou provinční ochutnávkou, ale že má ambice stát se profesionální a největší přehlídkou vína a gastronomie v libereckém kraji.

Dva roky utekly jako voda a FESTIVAL VÍNA LIBEREC je zpět. FVL jsme totiž transformovali do tzv. bienále a budeme jej pořádat jednou za dva roky, což jistě přispěje k jeho výjimečnosti a kvalitě doprovodného programu, který pro vás s velkou pečlivostí připravujeme. Letos bude dějištěm největšího vinného svátku v kraji opět Kulturní centrum 101010. Doslova našlapaná první zářijová sobota nabídne opět fúzi výborného vína, skvělé gastronomie a kvalitní hudby. Ochutnávka více jak 500 druhů vín bude doplněná gurmánskými specialitami na několika food point´s. Nevšední hudební je připraven pro všechny věkové kategorie a kulturní program a tvořivé dílny zaujmou nejmenší návštěvníky.

3. Festival Vína Liberec se uskuteční v sobotu 2. září 2017 od 11h do 23h v Kulturním centru Vratislavice 101010, Nad Školou 1675, 463 11 Liberec-Vratislavice nad Nisou. Vstup je pro všechny návštěvníky volný.

Srdečně Vás zveme

DECANTÉ WINES

PETR STOLÍN ARCHITEKT

MĚSTSKÁ ČÁST VRATISLAVICE NAD NISOU

Sledujte FVL na FCB, www.decante.cz nebo na www.festivalvinaliberec.cz

Vloženo: 11.08.2017
ilustrační foto

FRYYFEST v Novém Městě pod Smrkem

Devátý ročník tradičního hudebního festivalu Fryyfest se koná 25.-26.8.2016 na koupališti v Novém Městě pod Smrkem. Vstupné je dobrovolné.

Vloženo: 26.07.2017

Příchovická sezona 2017

Akce konané na Příchovicích a v blízkém okolí - více zde

Vloženo: 17.05.2017