Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 05.02.2017 (komunikace)

Dobrý den.Chtěla bych upozornit na nebezpečí u výjezdu od garáží u výtopny.Ta obrovská hromada sněhu(viz. obrázek) je nahrnutá přímo v křižovatce,ještě k tomu za zatáčkou.Chápu,že letos bylo hodně sněhu,ale nechápu toho,kdo to vyhrnoval,že udělá největší hromadu na výjezdu.Nešo by to nyní odklidit?Předem děkuji

Vyřešeno: 07.02.2017

Děkujeme za podnět. Letošní zimní období si opět po několika letech užíváme dokonalou sněhovou nadílku. Město díky svým pracovníkům i za pomoci externích firem situaci poměrně obstojně zvládá.Došlo i na odvoz sněhu z některých lokalit - především centra a parkovišť, křižovatek, aby bylo možno nově připadlý sníh z chodníků a cest bezpečně odklízet. Vámi uváděné místo je jedno z některých, kde se sníh nakupil, ale odkud se po zvážení situace již dál neodváží a nechává se přirozenou cestou odtát. Chápeme, že hromada může způsobit určitý problém při výjezdu od garáží. Přesto je na každém z nás, abychom byli opatrnější a i na tomto místě na zimu brali tzv. ohled. Děkujeme za pochopení.

Nahlášeno: 02.02.2017 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den , řeknu to jednou větou , už mám dost smradu z komína sousedky H.... která soustavně pálí v kotli PET lahve a nebo rozštípaný lakovaný prkna !!! Prosím o kontrolu jejího kotle a sjednání nápravy . Děkuji

Vyřešeno: 07.02.2017

Podnět byl předán pracovnici našeho životního prostředí. Ta při následných i dřívějších namátkových kontrolách vámi uváděné skutečnosti nezjistila. Přesto paní H..... upozornila na nezbytnost dodržování pravidel správného topení v lokálních zdrojích.

Nahlášeno: 27.01.2017 (veřejný úklid)

Dobrý den , čtu tady pořád dokola jak je město po letošním " přívalu " sněhu nedostatečně uklizeno . Sněhu napadlo celkem dost v krátké době , to ale není nic divného , jenže tihle kritici na to koukají z oken a z ničím nepomohou . Hlavně řidiči nedokáží vzít lopatu do ruky ale auto postaví kde se jim to zrovna hodí a vůbec neuvažují o tom , že překážejí úklidu !!! A také nevím proč město nezapojí pobírače dávek , kteří jen natahují ruku ale pracovat nechtějí ?! Je jich dost , že by se úklid města zvládnul i bez techniky . Na závěr ale musím poděkovat technickým službám za dobře zvládnutý úklid sněhu v letošní zimě , kdy se k nám po letech opět vrátila zima se sněhem . Díky především panu Průchovi , vedoucímu technických služeb . Díky.

Vyřešeno: 07.02.2017

Děkujeme za podnět. Můžeme potvrdit, že to naši pracovníci při zajišťování úklidu někdy nemají opravdu lehké.

Nahlášeno: 24.01.2017 (veřejný úklid)

Na Výšině U Lesíka máme správce, který se vzorně stará o okolí popelnic. I teď,kdy jsou problémy se sněhem,je okolí vždy čisté a ukizené. Snažím se třídit odpad. Myslím, že už se to naučilo mnoho lidí. Problém ale je v tom, že přes veškerou snahu je modrý kontejner na papír neustále plný. Jsou lidé, kteří tam hází krabice,to bohužel neovlivní ani správce. Přesto se mi málokdy podaří papírový odpad do popelnice dát. Nebylo by možné přidat ještě jeden modrý kontejner? Ostatní jsou dostačující.Děkuji za odpověď.

Vyřešeno: 30.01.2017

Děkujeme za podnět a z všímavost.Po ověření vámi uváděného bylo dohodnuto se svozovou firmou navýšení kontejnerů na papír na daném stanovišti.

Nahlášeno: 18.01.2017 (komunikace)

Chtěl bych poděkovat pracovníkům Technických služeb za vzornou průběžnou likvidaci sněhové nadílky nejen v centru města, ale i ve vzdálenějších lokalitách (Horní Tanvald, Šumburk). I přes nadstandardní množství sněhu se daří udržet drtivá většina místních komunikací ve sjízdném stavu a překvapivě zmizely i mantinely na chodnících v centru města. Při srovnání s okolními obcemi je nutno podotknout, že Tanvald to zvládá suverénně nejlépe :-) Ještě jednou díky a pokračujte, prosím, v nastaveném kurzu dále. Děkuji.

Vyřešeno: 20.01.2017

Děkujeme za pochvalu. Stále je co zlepšovat a my věříme, že nastavenou laťku kvality údržby minimálně udržíme! A to i přesto, že letošní náklady na zimní údržbu budou oproti předchozím rokům jistě vyšší.

Nahlášeno: 18.01.2017 (komunikace)

Napadlo hodně sněhu a někteří řidiči parkují svá vozidla na volných místech a vůbec jim nevadí,že blokují vjezd k domům nebo brání odvozu odpadků,neboť parkují přímo u kontejnerů.Kontejnery jsou přeplněny a není kam házet odpad.Ani přez upozornění se nic nemění.A to by stačilo vzít do ruky lopatu a trochu místa si vyházet a nečekat ,až přijedou s bobkatem.

Vyřešeno: 20.01.2017

Děkujeme za podnět. Je pravda, že jsme za poslední roky poněkud odvykli "normální" zimě a potřebě přiložit ruku k dílu a nespoléhat jen na zaměstnance města. K tomu se docela rozšířil vámi popisovaný nešvar, rovněž tak narostla obliba postěžovat si telefonátem na radnici. Myslíme si, že i přes určité naše chyby i díky toleranci vás a práci našich technických služeb i externích firem se nám letošní přívaly sněhu daří zvládat. Jistě je stále co zlepšovat! A jelikož zima ještě zdaleka nekončí, budeme všichni společně moci sledovat, zda se i na základě vašich podnětů budeme v údržbě zdokonalovat. My věříme, že ano!

Nahlášeno: 16.01.2017 (veřejný úklid)

Dobrý den,mám na Vás jako město prosbu ohledně úklidu v ulici Nad výtopnou. Poslední dobou sem nikdo nejezdí a už se tady nedá ani projed,Chápu,že toho máte dost ale byla by třeba až to půjde ten sníh odvozit nebo místo traktoru poslat nakladač.Děkuji

Vyřešeno: 20.01.2017

Děkujeme za podnět.Po ukončení spadu byla provedena náprava.

Nahlášeno: 13.01.2017 (veřejná prostranství)

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda vám příjde normální zahrnout sněhem vstupy do parku na Šumburku. Je příjemné zpestření přelézat bariery. Třeba tím město chce lidem dát najevo ať do parku v zimě nechodí. Musím uznat, že šikula, který to vymyslel je opravdu člověk na svém místě.

Vyřešeno: 20.01.2017

Děkujeme za podnět. Náprava byla sjednána a provedena.

Nahlášeno: 11.01.2017 (komunikace)

Dobrý den, již od 6.1.2017 nechumelí, přesto chodník z Radniční, je od zastávky autobusu, do ulice Vnitřní a dál k samoobsluze ve Sportovní, jen velmi málo schůdný. Fotek mám víc (proč jich nejde přidat víc) a komentáře osob, které mě viděly fotit, bych Vám nepřál slyšet.

Vyřešeno: 20.01.2017

Děkujeme za podnět. Pracovníci našich technických služeb i za pomoci externích dodavatelů dali vše do pořádku.

Nahlášeno: 07.01.2017 (jiné - bez zařazení)

Mohli by byt prosim nahrazeny papirove pytliky na psi ex.pytliky igelitovymi???? Tema papirovejma se ty hovna v tom snehu nedaj sbirat!!!!!! Dekuji

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Pytlíky jsou již objednány a ihned po dodání budou vyměněny. Zbylé papírové zásoby využijeme v letním období.
 1 z 18 | Další - Nejstarší