Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 14.06.2017 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, prosím o info ohledně realizace aktivity A. 4.1.1. Cyklisticko-lyžařské spojení Tanvald-Jizerská magistrála ze strategického plánu rozvoje města.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Uvedená aktivita se pomalu začíná realizovat. Město intenzivně jedná s Lesy ČR,s.p. o směně pozemků. Po jejím dokončení nový vlastník i za účelem snadnější dostupnosti k těžbě dřeva obnoví stávající a vybuduje nové cesty, které budou sloužit i k zamýšlenému účelu. Jejich údržbu v zimním období máme již předjednanou se správci magistrály i přilehlých areálů.

Nahlášeno: 07.06.2017 (veřejná prostranství)

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zdali by nebylo možné umístit pár laviček podél cesty na kotlinu (asi na pevno ,třeba betonové) Děkuji předem za odpověď

Řešeno:

Děkujeme za podnět. O rozmístění nových odpočinkových laviček ve městě stejně tedy i ve vámi navrhované lokalitě uvažujeme. Stejně se snažíme udržovat a obnovovat stávající lavičky, které máme na území města rozmístěny.

Nahlášeno: 06.06.2017 (jiné - bez zařazení)

Chtěl bych touto cestou poděkovat spoluobčanům co bydlí na Šumburku nad Desnou okolo Vítězné a mají přístup k potoku který stéká přes můj pozemek , za to že vypouštějí do tohoto potoka své žumpy , tak jako třeba dnes při lijáku a myslí si že se to v tom ztratí . Problém je v tom , že někteří kterým nám potok teče přes pozemek máme vedle něj studny na pitnou vodu !!! Proto prosím i MÚ aby se o toto bezohledné chování zajímal . V minulosti se tak na upozornění stalo a na chvíli ti co tuhle prasečinu dělají dali pokoj , ale v poslední době se zase tak děje .

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Pracovníci našeho vodoprávního úřadu v dané lokalitě provedli a provádějí kontroly likvidace odpadních vod. Současně věříme, že se nám podařilo vyřešit některé záležitosti týkající se vybudování odkanalizování dané lokality, což by mělo vámi popsaný problém jednou pro vždy odstranit.

Nahlášeno: 02.06.2017 (veřejná prostranství)

Dobrý den, mám připomínku a dávám podnět k vybudování odpočinkových míst - postavením laviček v různých částech města, převážně na sídlišti a možná i podél silnice na "Honvard" do kempu. Myslím, si, že pro spoustu seniorů ale nejen pro ně by to znamenalo možnost si při procházce odpočinout a pokochat se krásným panoramatem okolí.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. O rozmístění nových odpočinkových laviček ve městě stejně tedy i ve vámi navrhované lokalitě uvažujeme, i když ne vždy je úplně vhodné mít umístěnou lavičku u takto poměrně frekventované komunikace. Stejně se snažíme udržovat a obnovovat stávající lavičky, které máme na území města rozmístěny.

Nahlášeno: 30.05.2017 (dopravní značení)

Dobrý den .Chci se zeptat kdo schválil označení dopravními značkami zákaz vjezdu do ulice spojující ulici Wolkerova a Na Balkáně. Když jsem se vracel domů a jel jsem touto spojkou do ulice Wolkerova překvapila mě dopravní značka zákaz vjezdu mezi domy pana Zaplatílka a Koldovského.Řidiči jsou nuceni couvat kopcem dolu a v případě vozidla s vlekem to není vůbec vhodné. Dle mého lajckého rozumu jsou obě tyto zákazové značky umístěné v rozporu s právními předpisy jelikož lidi bydlící za touto značkou nutíte porušovat zákon o silničním provozu. Byl bych velice rád,kdyby se urychleně sjednána náprava a to hlavně označení ze strany ulice Na Balkáně a to značkou slepá ulice,aby se řidiči nemuseli složitě vracet z poloviny kopce.

Vyřešeno: 31.05.2017

Děkujeme za podnět.Omlouváme se za způsobené potíže. V dané lokalitě došlo k propadu vozovky vlivem havárie na kanalizaci. Tato havárie byla ze strany správce kanalizace odstraněna a dnes bude vše dokončeno a průjezd obnoven.

Nahlášeno: 30.05.2017 (dětská hřiště)

Dobrý den , právě jsem se dočetla, že je zákaz kouření na dětských hřištích. Byla bych vděčná, kdyby byla cedule o zákazu kouření na dětských hřištích, tím myslím i pískoviště. Už mám plné zuby toho, že si moje dítě neustále hraje s vajglama, které tam jsou naházené těma nevychovanýma spratkama,co tam dělají bordel a je jim šumák, že si tam chodí hrát děti . Nedávno jsem byla svědkem, jak dva náctiletí studenti základní školy, jen tak ze srandy šli a rozmlátili skleněnou lahev o lavičku v ulici sportovní u pískoviště vedle paneláku 554. Bohužel jsem byla na balkoně a jediné jak jsem mohla zakročit bylo je seřvat je. Když je hezké počasí, na balkoně jsem často a městkou policii tady nevídám vůbec, jak o ní často mluvíte a ty co uklízej, tak vajgly a rozmlácené sklo též nesbírají . Mám ještě jeden dotaz. Loni se u výše zmíněného pískoviště dělaly nové lavičky, o kousek dál je ještě jedna lavička,ta se též rozebrala a natřela ,ale prkna se tam už nedala. Bude se někdy ta lavička dodělávat, nebo tam bude trčet jen kovová konstrukce ? Děkuji za odpověď.

Řešeno:

Děkujeme za podnět.Je pravda, že i nás znepokojuje nevhodné chování našich spoluobčanů a snažíme se ho ve spolupráci s městskou policií a asistenty prevence kriminality řešit. Hlídka MP denně provádí i v tomto prostoru kontroly. Samozřejmě, že nikdo z občanů se nepřizná ke kouření a házení nedopalků na zem. Zde pak jen mohou upozorňovat dospělé. Určitě by bylo vhodné, kdyby každý, tedy nejenom vy, v případě že jste svědky přestupkového chování ( rozbíjení láhve, kouření na pískovišti apd.), vše ihned nahlásil městské nebo státní policii.

Nahlášeno: 30.05.2017 (dětská hřiště)

Dobry den mela bych dotaz zda by u detskeho hriste u skolky na vysine neslo udelat neco s koreny od stromu u vstupu do hriste.Tolik vycnivaji ze o to deti zakopavaji.Je to neprijemne ...jak male co tapaji sem tam tak i velke kdyz bezi.Kazdodenni pady i nekolika deti :-(...dnes behem 10ti minut asi 10ti leta holcicka tak spadla ze se sedrela vsude;pet minut po ni asi 2lety chlapecek spadl ...neustale odreniny trzne rany.Neslo by prosim moc za vsechny maminky co tam chodi s tim neco udelat?dekuji

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Každé tedy i vámi popisované zranění našeho dítěte je jistě nepříjemné a měli bychom se společně snažit mu předejít. Situaci řeší naši pracovníci odboru rozvoje a komunálních věcí a také technických služeb. Odstranění stromů i s kořeny však nepřipadá v úvahu.

Nahlášeno: 29.05.2017 (autovraky)

Autovrak bez SPZ v ulici protifašistických bojovníků ..zdá se mi že tu bude stát dlouhou dobu a lákat zloděje .. také bych se chtěl zeptat jestli městská policie pracuje i v noci a prochází Tanvald ? Po Šumburku řádí zloděj který nám ze zahrady za poslední 3 měsíce ukradl věci v hodnotě cca 2tis . Děkuji za řešení podmětu

Vyřešeno: 30.05.2017

Děkujeme za podnět a všímavost. Ve spolupráci s Obvodním oddělením Policie ČR Tanvald bylo zjištěno, že automobil je na seznamu odcizených vozidel. Byl kontaktován jeho majitel, který zajistí jeho odvoz.

Nahlášeno: 24.05.2017 (veřejná prostranství)

Prosim o informaci proč je stále uzavřena lávka přes řeku u velkoskladu W+H v Tanvaldě. Jedná se o peší cestu z Tanvaldu do Desne kolem řeky,lávka je uzavřena již několik měsíců,ale nic se tam neděje,žádné opravy,nic!Děkuji

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Je nám líto, že uvedená lávka nemůže být z důvodu opravy propadlého naváděcího kanálu vlastníkem vodní elektrárny využívána. Je i v našem zájmu, aby oprava byla urychlena a cesta k lávce i samotná lávka mohla být co nejdříve užívána.

Nahlášeno: 14.05.2017 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den reaguji na článek paní z domu 553 Tanvald,kde bydlím taktéž,nic se nezměnilo,stále zde jezdí děti na kolech a o prkýnkářích nemluvě.Na co se stavěla dráha u koupaliště, když na prkýnkách jezdí stále od panelového domu 554 a neberou ohledy na nikoho.Styl já jedu a ty se uhni.Nehledě na nekonečný nepořádek, který někdo musí uklidit.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Naši strážníci městské policie prakticky denně komunikují s mládeži ohledně ježdění na skateboardech na sídlišti Výšina a odkazují je na využití nového skate parku u koupaliště. Ten je celou řadou z nich využíván. Co se týče cyklistů, tak není na Výšině žádný zákaz vjezdu jízdních kol. Určitě by však všichni měli být vzájemně tolerantní a neomezovat se v pohybu po místních komunikacích. Ježdění po chodnících a ohrožování chodců na nich však tolerováno není. Úklid veřejného prostranství nejenom na sídlišti zajišťují pracovníci našich technických služeb.
 1 z 21 | Další - Nejstarší