Úvodní > Aktuality > Podněty a připomínky - výpis

Podněty a připomínky - výpis

Podnět / připomínkaŘešení

Nahlášeno: 07.01.2017 (jiné - bez zařazení)

Mohli by byt prosim nahrazeny papirove pytliky na psi ex.pytliky igelitovymi???? Tema papirovejma se ty hovna v tom snehu nedaj sbirat!!!!!! Dekuji

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Pytlíky jsou již objednány a ihned po dodání budou vyměněny. Zbylé papírové zásoby využijeme v letním období.

Nahlášeno: 07.01.2017 (komunikace)

Dobrý den, chtěl bych znát důvod, proč od začátku sněžení do dnešního večera (7.1.2017) stále nebyla ani náznakem protažena cesta (1855/2 - Údolí Kamenice). Děkuji za odpověď.

Vyřešeno: 10.01.2017

Děkujeme za podnět.Letošní zima zase po několika minulých na sníh slabších opravdu prověří naše schopnosti. I přes velké spady sněhu se daří dodržovat pořadí a lhůty pro údržbu komunikací a chodníků ve vlastnictví města v souladu s Plánem zimní údržby. Bylo tomu tak i u vámi zmiňované komunikace. Pravdou je, že bychom byli rádi, kdyby se nám to dařilo ještě rychleji. Děkujeme za pochopení.

Nahlášeno: 06.01.2017 (veřejný úklid)

Vážená paní, pane, tímto bych chtěl navrhnout výměnu popelnice na tříděný odpad (na plasty) v ulici Wolkerova v městské části Šumburk nad Desnou. Stávající popelnice nemá žádné víko.

Vyřešeno: 10.01.2017

Děkujeme za podnět. Naše pracovnice domluvila se svozovou firmou její výměnu.

Nahlášeno: 05.01.2017 (komunikace)

Dobrý den, Ráda bych se informovala jak je to letos v tomto zimním období s prohrnovanim sněhu v oblasti garáží. Tedy jedná se hlavně o oblast nad radnici u mateřské školky. Minulý rok nebyl problém se z garáže dostat na hlavní silnici, protože již v ranních hodinách bylo vypluhovano, ale to co se děje letos je velmi špatně. Již včera..teprve v 8.05 hod přijíždí traktor? Půl metru sněhu a pokud by nepřijel neodjedu do práce. Od včerejška tam nepřijel pluh žádný. Dneska velmi s problémem za pomoci třech lidi jsme se dostávali na hlavní komunikaci.Chapu, že je příval sněhu a stále padá, ale pokud je jako dneska silnice již černá a jsou i vyhrabane chodniky pro chodce z velké casti, bylo by fajn přijet vyhrabat alespoň průjezdny pruh.

Vyřešeno: 10.01.2017

Děkujeme za podnět. Vaše informace okamžitě předáváme pracovníkům našich technických služeb a všech, kteří se o zimní údržbu starají a snaží se všem maximálně vyjít stříc při řešení jejich podnětů. Letošní zima zase po několika minulých na sníh slabších opravdu prověří naše schopnosti. I přes velké spady sněhu se daří dodržovat pořadí a lhůty pro údržbu komunikací a chodníků ve vlastnictví města v souladu s Plánem zimní údržby. To se týká i vámi zmiňovaného prostoru u garáží vedle MŠ. Ten byl vyklizen v nejbližším možném termínu. Jsme opravdu rádi a děkujeme za pochopení všem, kteří chápou, že je zase zima a své chování tomuto období přizpůsobí.

Nahlášeno: 05.01.2017 (komunikace)

Chtěl bych TS Tanvald vyslovit velkou pochvalu za zvládnutí sněhové kalamity v těchto dnech. V rámci možností je vše protažené a dokonce i vyčištěná parkoviště hned po prvních přívalech sněhu. O tom, že již v 5 hodin ráno TS čistí vstupy na přechody ani nemluvě. Takže za mne 1 s *

Řešeno:

Děkujeme za kladný ohlas na práci našich pracovníků. Letošní zima zase po několika minulých na sníh slabších opravdu prověří naše schopnosti. Je třeba si uvědomit, že vždycky je to o lidech a v tomto směru je pravdou, že ty, co vidíte ve městě s hrablem nebo lopatou, se u nás často střídají a potřebují si na svou práci "zvyknout" a mnohdy se ji i "naučit". I přes velké spady sněhu se daří dodržovat pořadí a lhůty pro údržbu komunikací a chodníků ve vlastnictví města v souladu s Plánem zimní údržby. Jsme opravdu rádi a děkujeme za pochopení všem, kteří chápou, že je zase zima a své chování tomuto období přizpůsobí.

Nahlášeno: 26.11.2016 (jiné - bez zařazení)

Dobrý den, chci se ještě vrátit k nádobám na bio odpad, které jsou hned naplněny z odpadu přilehlých zahrad. Kompostér na zahradě máme svůj a velký,ale bohužel na podzim je trochu více odpadu (listí,úklid přilehlého chodníku,ořez suché kytky,..).Pálit to nemůžu, bylo by taky zle,tak jsme si dovolili něco nasypat do hnědých nádob v domění,že to není jen pro paneláky. Mám dotaz, bylo by možné vždy na podzim přistavit o 1-2 nádoby víc a to jen na určitou dobu, aby byly zase využity? Jinak si myslím,že moc zaplněný ten půl rok co jsou k dospozici nejsou. Děkuji.

Řešeno:

Děkujeme za podnět.Řešení vidíme po letošních zkušenostech v rozšíření počtu nádob na bioodpad na exponovaných místech, ke kterému město přistoupí od dubna 2017. Uvažuje se i o mimořádných svozech bioodpadu velkoobjemovými kontejnery (zejména na podzim), které město v roce 2017 i k tomuto účelu pořídí.

Nahlášeno: 14.11.2016 (veřejné osvětlení)

Lampa veřejného osvětlení v části Žďár u domu č.p. 185 již několik týdnů tak trochu zlobí. Chvíli svítí, pak zhasne a po nějaké době se opět rozsvítí. Prosíme o její kontrolu. S díky

Vyřešeno: 23.11.2016

Děkujeme za podnět. Byl předán k vyřešení správci našeho veřejného osvětlení, který vše prověřil. Při včerejší kontrole a dřívějším průběžným kontrolám ze strany pana starosty, který v dané lokalitě rovněž bydlí, nebylo zjištěno, že by lampa nesvítila.

Nahlášeno: 10.11.2016 (jiné - bez zařazení)

Chtěl bych moc poděkovat za zdařilé divadelní představení Zločin v Posázavském Pacifiku. Nemusí být všechny zprávy kritické a toto se opravdu povedlo.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Jsme rádi, že si lidé v dnešní uspěchané době dokáží všimnout i věcí, které se podaří. DS Krakonoš z Vysokého nad Jizerou dlouhodobě patří ke špičce amatérské divadelní scény a my jsme vždy rádi, když svým umem potěší i naše diváky.

Nahlášeno: 02.11.2016 (dětská hřiště)

Dobrý den. Dnes jsem si přečetla, že byl otevřen skatepark. Nevím zda je to tak potřebné a ještě v této odlehlé lokalitě,ale budiž. Co mě ale zarazilo po přečtení provozního řádu,tak osoby mladší 18 let musí mít ochranné pomůcky (přilby apod.) a už na prvních fotkách, nevidím ani jednoho jezdce s přilbou a přepokládám, že ani jeden nedovršil 18 let. Nevím jak chce tedy obec hlídat dodržování provozního řádu,když už první dny se nedodržují pravidla.

Řešeno:

Děkujeme za podnět. Ano, v provozním řádu v části "Bezpečnost" jsou popsány bezpečnostní zásady využívání skateparku. Je zde v bodě 2 uvedena vámi popisovaná povinnost osobám mladším používat při jízdě ochranné pomůcky (přilba, chrániče kolen,loktů apod.). Stejně je zde však v bodě 4 uvedeno :"Užívání plochy a překážek i pohyb v tomto skateparku je pouze na vlastní nebezpečí návštěvníků" a následně i v bodě 5 "Za jakýkoliv úraz nebo poranění nenese majitel ani provozovatel skateparku žádnou odpovědnost". Město jako majitel a provozovatel nese odpovědnost za bezpečný technický stav překážek a plochy. Na dodržování samotného provozní řádu dohlížejí strážníci městské policie, kteří jistě využijí svého práva upozornit uživatele na jeho porušení, případně ho i vykáží mimo prostor skateparku. V tomto směru byli i ze strany svého velitele poučeni. Je však zřejmé, že dozor na provoz z jejich strany není možno vykonávat po celou jeho provozní dobu. Předpokládáme, že uživatelé skateparku svým přístupem k provozu nemají v úmyslu způsobovat případné potíže provozovateli i sobě samým.

Nahlášeno: 28.10.2016 (veřejná prostranství)

Dobrý den, chci se zeptat, jak je možné, že Tenis má reklamu na městkem stadionu, když jsem chtěl si tam dát já osobní reklamu, tak to bylo zamítnuto. Byla jen na podporu mého podnikání proto píšu jako anonym.

Vyřešeno: 02.11.2016

Na anonymní podněty sice nereagujeme. Je zvykem, že tělovýchovné organizace umísťují na sportovištích reklamní upoutávky svých sponzorů, kterým vy zřejmě nebudete.
 1 z 17 | Další - Nejstarší