Úvodní > Aktuality > Aktuální informace
Vánoční zpívání na schodechMůj život CuketkyStar Wars: Poslední z JediůPřání k máníStar Wars: Poslední z Jediů 3DFerdinandŠpindl

Z města a MěÚ

ilustrační foto

Pěvecké sbory Melodia, Harmonia a učitelé Základní umělecké školy Tanvald Vás zvou na Vánoční koncerty

Vloženo: 12.12.2017
ilustrační foto

Pozvánka na zasedání zastupitelstva města

Zasedání Zastupitelstva města Tanvald se bude konat ve středu 13. prosince 2017 od 16 hodin ve velké zasedací síni radnice. Podklady pro zasedání zastupitelstva jsou v sekci Správa města. Odkaz na přímý přenos bude opět na stránkách města v sekci online přenosy.

Vloženo: 07.12.2017

Stavba geotermální teplárny s elektrárnou

Stavba geotermální teplárny s elektrárnou – odvolání účastníků územního řízení proti územnímu rozhodnutí na stavbu „Hloubkové vrty pro využití geotermální energie Tanvald – geotermální teplárna s elektrárnou“ postoupil stavební úřad k vyřízení Krajskému úřadu Libereckého kraje – bližší informace jsou obsaženy v sekci  „Geotermální elektrárna“.

Vloženo: 06.12.2017
ilustrační foto

Rozsvícení vánočního stromu

V sobotu 2. prosince proběhla na centrálním parkovišti tradiční akce Rozsvícení vánočního stromu. Doprovodným programem bylo vystoupení sboru Základní umělecké školy v Tanvaldě. Krásnou adventní atmosféru můžete shlédnout na videu od pana L. Bruny a na fotografiích ve fotogalerii.

 

 

Vloženo: 04.12.2017
ilustrační foto

Komorní sbor HARMONIA při ZUŠ Tanvald Vás srdečně zve na vánoční koncerty

Vloženo: 30.11.2017
ilustrační foto

Putování vánočního stromu

I v letošním roce přivítá Tanvald adventní čas rozsvícením vánočního stromu. K tomuto účelu byl vybrán strom ze sídliště Výšina. Strom byl v pondělí 27. listopadu pokácen pracovníky technických služeb a za pomocí autojeřábu přenesen a poté připevněn na tahač, který ho bezpečně dopravil na centrální parkoviště. Zde byl ukotven ve speciálně připraveném otvoru. V tomto týdnu bude strom ozdoben a připraven k rozsvícení.

Vánoční strom bude rozsvícen v sobotu 2. prosince v 16.30 hodin. S krátkým programem zde vystoupí žáci a učitelé Základní umělecké školy v Tanvaldě. Pro přítomné bude připraveno tradičně bohaté občerstvení nejen na zahřátí. Na akci Vás všechny srdečně zve město Tanvald.

Více ve fotogalerii.

Vloženo: 27.11.2017
ilustrační foto

Změny jízdních řádů ve veřejné dopravě od 10. prosince 2017

Pro oblast Jablonecka je přehled změn zde.

Jízdní řády a další potřebné informace naleznete v sekci Jízdní řády/Připravované změny na našem webu, dále jsou postupně nahrávány na Celostátní informační systém, aby spojení nalezl vyhledávač www.idos.cz.

Dále informujeme, že i letos budou mít cestující možnost si zakoupit knižní jízdní řád (prodáván pro oblasti Jablonecko+Semilsko; Liberecko; Českolipsko). Prodejní cena je 20 Kč a k dispozici by měl být u dopravců od pondělí 4. prosince. (Informace o zahájení prodeje bude také zveřejněna na našem webu www.iidol.cz a na našem Facebooku.)

S případnými dotazy je možné se obrátit e-mail: info@korid.cz

 

Vloženo: 24.11.2017
ilustrační foto

Nemocnice Tanvald s.r.o. Vás zve

na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve čtvrtek 14. prosince 2017

od 13 do 16 hodin. 

Pozvánka zde

Vloženo: 23.11.2017
ilustrační foto

Ve městě byly dokončeny plánované akce

Během listopadu byla dokončená rekonstrukce městské haly na Výšině. Vedení města Tanvald se povedlo na rekonstrukci získat dotaci cca 8 mil. Kč ze Státního fondu životního prostředí. Hala byla kompletně zateplena, byla provedena výměna vzduchotechniky, včetně osazení moderní klimatizací od jablonecké firmy Atrea, využívající rekuperaci tepla. Nový vzhled haly koresponduje s politikou vedení města, které postupně revitalizuje celé sídliště a zároveň se snaží, aby byly objekty v majetku města co nejúspornější.

Další významnou investiční akcí města bylo vybudování nových parkovacích míst a obnova asfaltových povrchů v ulicích: Větrná, U Lesíka, Horská. Také na sídlišti Šumburk a u ZŠ Masarykovy na Šumburku. Po osvětlení parku a vyčlenění asistentů prevence kriminality u vchodu do školy, je chodník dalším přispěním města ke zvýšení bezpečnosti našich školáků ze šumburské základní školy.

Na Výšině bylo vyměněno staré a zkorodované zábradlí za nové. Na jaře pak bude proveden nátěr a doplnění pochozího povrchu za nesmekající při námraze.

Další fotografie jsou ve fotogalerii.

Vloženo: 22.11.2017

Prodej bytu dle pravidel veřejné soutěže

Rada města vydala záměr na prodej bytové jednotky č. 553/3, vel. 1+1, byt běžný,  ulice Sportovní, Tanvald včetně spoluvlastnického podílu 444/38820 na společných částech budovy č.p. 553 a stavební parcele č. 985/1 v katastrálním území Tanvald dle schválených pravidel veřejné soutěže. Základní cena pro podání žádosti je 370.000 Kč. Žádosti  můžete podávat na odboru rozvoje a KV MěÚ Tanvald nejpozději do 12.12.2017 do 11.00 hodin.

Vloženo: 22.11.2017
 1 z 20 | Další - Nejstarší